S novou posilou srbským útočníkem Miroslavem Markovičem dnes fotbalisté Zbrojovky Brno odletěli na herní soustředění do Turecka. Třiadvacetiletý Markovič z Dukly Praha hrál na podzim v Českých Budějovicích. Ve výpravě jsou už i uzdravený Petr Švancara a obránce Martin Husár.

Brno dolaďuje příchod útočníka Markoviče z Českých Budějovic

S hráči Zbrojovky Brno by měl ve středu odletět na herní soustředění i srbský útočník Miroslav Markovič z Českých Budějovic. Jednání obou klubů dospělo do závěrečné fáze, dolaďují se už detaily působení třiadvacetiletého hráče v Brně.

Zbrojovka Brno slaví stoleté výročí jako prvoligová

Přestože během své stoleté historie vybojovala Zbrojovka Brno jediný mistrovský titul, patří k nejpopulárnějším domácím celkům, který proslul rekordními návštěvami i řadou skvělých hráčů v čele s Oldřichem Rulcem, Vlastimilem Bubníkem, Karlem Kroupou a dalšími.

S týmem Brna začal přípravu záložník Frejlach ze Slavie

V Brně dnes zahájil přípravu záložník Tomáš Frejlach ze Slavie Praha, který je ve Zbrojovce první posilou v zimní přestávce. Vedení klubu ještě jedná o příchodu stopera Muamera Avdiče ze Znojma, který je členem bosenské jednadvacítky, a tým by měl posílit ještě jeden útočník.

Obránce Kaufman se vrací do Teplic

První zimní posilou teplických fotbalistů se stal obránce Josef Kaufman. Do severočeského klubu se vrací po necelých pěti letech, které postupně strávil v norském Stavangeru, pražské Slavii, Trnavě a naposledy Brně. Osmadvacetiletý zadák v Teplicích podle webových stránek klubu podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Brno nechce mít na jaře v lize potíže se záchranou

Sedmé místo po podzimní části první ligy považuje vedení Brna za velmi solidní odrazový můstek. Zbrojovka sice na jaře tajně pošilhává po ještě lepším umístění, na druhé straně však funkcionáři zdůrazňují, že se chtějí především vyhnout bojům o záchranu.

FK Teplice - Zbrojovka Brno 2:0

Fotbalisté Teplic stráví zimní přestávku mimo sestupové příčky. Potřebné tři body jim zajistila v 16. ligovém kole výhra nad Brnem 2:0. Zápas zlomily dva úniky domácího Mahmutoviče - poprvé nahrál Chovancovi, podruhé se trefil sám. Brno přezimuje ve středu tabulky.

Čuhel litoval špatného řešení finální fáze

Brno už nedalo venku gól tři zápasy a jeden poločas k tomu. Trenér Petr Čuhel po porážce 0:2 v Teplicích prohlásil, že hráči často řeší gólové situace špatně. "V některých pasážích zápasu jsme domácí dokonce přehrávali, ale nedokázali jsme situace dotáhnout do gólového vyústění. To je ten hlavní problém," řekl novinářům po zápase.

Preview: FK Teplice - Zbrojovka Brno

Teplice mají před zimní přestávkou poslední možnost jak si napravit reputaci. Na Stínadla jim cestu za důležitými třemi body přijede komplikovat nováček z Brna.

Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 1:0

Fotbalisté Brna navzdory početnému oslabení zdolali v 15. kole české nejvyšší soutěže Příbram nejnižším možným rozdílem 1:0. Vítězství zařídil gólem již v 9. minutě domácí Lutonský. Domácí celek tak ukončil čtyřzápasové čekání na výhru a v tabulce se posunul na páté místo.

Čuhel: Moc si tohoto vítězství vážíme

Brněnský kouč Petr Čuhel si oddechl, že jeho tým po čtyřech zápasech bez výhry naplno zabodoval. Zbrojovka doma vyhrála nad Příbramí 1:0.

Preview: Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram

Jedenácté Brno hostí poslední Příbram. Domácí budou chtít vylepšit nepříznivou bilanci vzájemných zápasů, když v posledních třech duelech s Příbramí nebodovali ani jednou a svému protivníkovi už 228 minut nevstřelilo gól.

Kweukeho těšilo, že dvěma góly utnul střelecké trápení v lize

Skoro tři měsíce tíživého čekání na vstřelený gól v ligové soutěži zažil útočník Sparty Léonard Kweuke, který nepříznivé období rázně utnul v dnešním duelu s Brnem. Jeho obranu pokořil po přestávce dvěma brankami a měl hlavní podíl na výhře letenského klubu 2:0. Kweuke po zápase netajil, jakou úlevu při svém střeleckém probuzení pocítil.

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 2:0

Pražská Sparta porazila v domácím prostředí Zbrojovku Brno 2:0 a využila zaváhání Jablonce a vzájemného duelu Plzně s Olomoucí. Hrdinou zápasu byl dvougólový kamerunský obr Leonard Kweuke.

Preview: Sparta Praha - Zbrojovka Brno

Ve 14. kole Gambrinus ligy v neděli na sebe narazí týmy Sparty a Brna. V tomto zápase budou chtít domácí potvrdit roli favorita a dotáhnout se na čelo tabulky.