RC Lens Francie - RC Lens - Zprávy

Další články

Nice se s rolí outsidera popasovalo na výbornou, rozjeté Lens opět pomohl zbořit Moffi

Fotbalisté Nice zvítězili ve 26. kole Ligue 1 na stadionu Lens 3:1 a připsali si první ligovou výhru od konce ledna. Úvodní gól vstřelil už v 11. minutě Terem Moffi, který rozhodl i předchozí vzájemný duel. Na jeho zásah navázal v úvodu druhého poločasu Khéphren Thuram a třetí trefu přidal z penalty znovu Moffi, jenž se proti Racingu prosadil už počtvrté v této sezoně. Les Aiglons se tak díky výhře posunuli o bod právě před Lens a v průběžné tabulce se usadili na čtvrtém místě.

Nice se pokusí přerušit šňůru nezdarů, podstoupí dalekou cestu do Lens

Poslední dva zápasy vyšly Lens náramně. Po vítězstvích v Lyonu a nad Brestem každopádně náročný los neustává, při sobotním večeru teď před vlastními fanoušky přivítá letošní sezónní štiku z jihu Francie. Nice nicméně v posledních několika týdnech neproplouvá vodami Ligue 1 jako hbitá ryba, spíše hledá cestu z kalnějších břehů. Ze druhé pozice spadlo už na šestou.

Dlouhá série neporazitelnosti Brestu skončila na půdě hladového Lens

Lens porazilo na domácím hřišti ve 25. kole Ligue 1 Brest 1:0. Jediný gól v utkání chudém na šance si vzal na starost obránce Ruben Aguilar, který tak vstřelil premiérovou branku v dresu Racing Clubu, kam se v létě přesunul z Monaka. Právě na průběžně třetí knížecí celek se domácí dotáhli v neúplné tabulce, Piráty naopak inkasovaná branka po třech duelech s čistým kontem odsoudila k první ligové porážce od začátku listopadu.

Piráti z Brestu podnikají nájezd do Lens. Vyloupí druhý celek tabulky Stade Bollaert-Delelis?

Asi stěží by někdo před začátkem sezóny odhadoval, že měření sil mezi Lens a Brestem může mít status šlágru kola. Pokud se ale podíváme na výsledky obou celků, nelze než v souvislosti ostatních zápasů takto hovořit. I kdyby hosté prohráli, z druhé příčky nespadnou. Tenhle duel tak jako tak určitě hodně naznačí, jestli to s postupem do Ligy mistrů doopravdy myslí vážně.

Lyon setkání se Sotocou znovu bolelo, v oblíbeném městě zužitkoval gólový apetit i Wahi

Lens vyhrálo ve 24. kole Ligue 1 na stadionu Lyonu 3:0. Atraktivní první poločas ve 43. minutě gólově zakončil Florian Sotoca, jenž oslavil pátý příspěvek v letošní sezoně. Muž, který byl v minulém vzájemném utkání vyloučen za drsný faul na Nicoláse Tagliafica, tak ukončil domácímu týmu pětizápasovou sérii bez porážky. Po změně stran pojistil triumf z penalty Elye Wahi, jenž ve svém minulém klání v Lyonu skóroval hned čtyřikrát. Les Gones tedy zůstali ve spodní půlce tabulky, naopak hosté poskočili zpět na šestou příčku.

Lyon nakonec bez Lacazetteho. Sérii výher se pokusí protáhnout v utkání s Lens

Lyon v úterý potvrdil, že se vehementně snaží napravit to, co zpackal hlavně v první polovině sezóny, a vklouzl do semifinále Coupe de France. Ve sbírání pozitivních výsledků pokračuje i na poli Ligue 1, přičemž proti Lens se pokusí o protáhnutí svojí série ligových výher na číslo pět. Hosté se v Auvergne-Rhone-Alpes naopak pokusí napravit minulou porážku s Monacem.

Lens po vyhoření v pohárové Evropě schytalo další tvrdý direkt od Monaka

Monako zvítězilo ve 23. kole Ligue 1 na stadionu Lens 3:2. Hostující celek si sice v první půlhodině vypracoval dvougólový náskok, ten však v 77. minutě dokázal plně smazat Wesley Saïd. Po mizerně zahrané penaltě Folarina Baloguna se ale knížecí klub přece jen dočkal rozhodující trefy, když se v nastaveném čase podruhé v utkání prosadil Takumi Minamino. Racing Club tak po prohospodařeném duelu v Evropské lize ještě přiživil své trápení.

Lens se může soustředit jen na Ligue 1, po výpadku z evropské scény uvítá Monaco

Nedělní program Ligue 1 začne docela zostra. Narazí totiž na sebe aktuálně pátý a šestý tým průběžného pořadí, Lens i Monaco přitom nemají nikterak daleko od první čtyřky, zaručující účast v Lize mistrů pro příští sezónu. Domácí budou chtít co nejrychleji překousnout nezdar z evropských pohárů, hosté naopak hodně nečekanou porážku z minulého kola proti Toulouse.

Lens prohospodařilo dvougólové vedení, Freiburg se vybičoval k senzační otočce

Freiburg předvedl v odvetě prvního vyřazovacího kola Evropské ligy neuvěřitelný obrat a díky výhře 3:2 nad Lens po prodloužení si stejně jako loni zahraje minimálně osmifinále. Domácí sice ještě v 67. minutě prohrávali o dva góly, pak ale snížil a v nastaveném čase dokonce vyrovnal stav duelu Roland Sallai. V 99. minutě potom rozhodl o velkolepém postupu německého zástupce Michael Gregoritsch.

Freiburg má s Francouzy dobré zkušenosti. Naruší to Lens?

Freiburg sehrál s Lense naposledy remízu bez branek a vše se tedy rozhodne až v odvetném utkání na Europa-Park Stadion. Domácí se výhody známého prostředí určitě budou chtít držet, protože aktuální forma není zrovna na jejich straně.

Takticky svázanou bitvu Lens proti Reims nasměroval k remíze bujarý konec první půle

Fotbalisté Reims remizovali ve 22. kole Ligue 1 na vlastním hřišti s Lens 1:1. Výsledek opatrného duelu určil závěr prvního poločasu, v němž nejprve poslal červenobílé do vedení čerstvý mistr Afriky Oumar Diakité, na jehož trefu rychle odpověděl přesně hlavičkující Wesley Saïd. Útočník loňského vicemistra se dočkal první trefy od poloviny prosince, kdy svému týmu zařídil výhru právě nad klubem z Remeše.

Remeš vítá zpět afrického mistra Oumara Diakitého. Zazáří také proti Lens?

Remeš obecně nepodává konstantní výkony. Když nahlédneme na její výsledky z posledních několika týdnů, uměla venku skolit ambiciózní Moncao, také ale nenašla recept na Toulouse či Lorient, jež tvrdě usilují pouze o záchranu. Teď na její půdu zavítá Lens, které je ve slušné pohodě a začíná útočit na postavení v top čtyřce. Trochu ho každopádně může trápit kondice.

Elitní ofenziva ze skupinové fáze ve Francii mlčela. Jediný gól smazal verdikt od videa

Lens v prvním zápase úvodního kola play off Evropské ligy pouze remizovalo s Freiburgem 0:0. V souboji celků atakujících v domácích soutěžích pohárové pozice se sice domácí radovali v 70. minutě z vedoucího gólu, ten však byl po zásahu videorozhodčího odvolán. Německý zástupce si také vytvořil několik slibných šancí, jeho ofenziva však na rozdíl od skupinové fáze, v níž byl produktivnější pouze Leverkusen, gólový instinkt neprokázala.

Lens chce pokračovat v dobré formě i proti Freiburgu

Domácí Lens má za sebou skvělou sérii tří výher v řadě a tohle momentum bude chtít zúročit v play-off Evropské ligy. Na Stade Bollaert-Delelis navíc dorazí Freiburg, kterému se právě poslední dobou vůbec nedaří získávat body.