SM Caen Francie - SM Caen - Zprávy

Preview: Paris Saint-Germain - SM Caen

Debut v Ligue 1 prožije nový pařížský lodivod Thomas Tuchel, jenž nahradil Unaie Emeryho, s nímž se klub po loňském neúspěšném vystoupení v Lize mistrů rozloučil. Jeho mužstvo už stihlo obhájit cennou trofej ve Francouzském superpoháru, v lize nejprve nastoupí proti Caen, které v loňském ročníku mělo poměrně velké problémy se záchranou.

SM Caen - Paris Saint-Germain 0:0

Mistrovské PSG nedokázalo odčinit domácí porážku od Rennes a v Normandii s Caen jenom remizovalo 0:0. Pro domácí má bod cenu zlata, protože znamená konečnou záchranu.

Preview: SM Caen - Paris Saint-Germain

Ještě deset kol před koncem asi málokdo pochyboval o tom, že by Caen mohlo mít problémy se záchranou. Jenže mizerná forma způsobila, že může spadnout na osmnáctou příčku a bude se o ligové přežití rvát v následné baráži. Tohle rozhodně není utopický scénář, protože před vlastními fanoušky přivítá dávno korunovaného mistra PSG.

OGC Nice - SM Caen 4:1

Nice i díky dvěma zásahům Maria Balotelliho poskočilo na pohárovou šestou příčku, kterou se pokusí uhájit za týden na stadionu v Lyonu. A jelikož Racing Strasbourg vyzrál na Lyon, zabředlo Caen do nezáviděníhodných nesnází.

Preview: OGC Nice - SM Caen

Nice má dobrou šanci poskočit na pohárové příčky, jelikož Rennes zajíždí do Paříže a Monaco přivítá Saint-Étienne, jemuž v minulém kole přeťalo vítěznou sérii Bordeaux. Na druhou stranu Caen musí ještě zabojovat, protože sestupové vody nejsou daleko.

SM Caen - AS Monaco 1:2

Ze strany AS Monaco to opět nebyl nijak suverénní výkon. Zásluhou dvou tref Moussy Sylly, z nichž ta druhá se zrodila až v nastaveném čase druhé půle, se ale podařilo urvat tolik potřebné tři body. Lyon ovšem také neztratil, takže knížecí klub zůstane i po šestatřicátém kole třetí. Caen ještě bude mít, co dělat, aby uhájilo Ligue 1 pro příští sezonu.

Preview: SM Caen - AS Monaco

Caen se pořád musí mít na pozoru, protože stále nemá zajištěnou účast v Ligue 1. Soupeřem bude Monaco, na které padla výsledková krize, kvůli které přepustilo druhou příčku Lyonu.

ES Troyes - SM Caen 3:1

Troyes zápas s Caen zvládlo a oživilo svoje šance na konečnou záchranu. Domácí přitom nevstoupili do zápasu vůbec dobře a po 180 sekundách už prohrávali po zakončení z kopačky Santiniho. Pak ale přišel velký zvrat, hosté si první branku vsítili sami a Nivet se Sukem dokonali obrat.

Preview: ES Troyes - SM Caen

Troyes a Caen svedou veledůležitou bitvu, která může hodně napovědět, kdo nakonec v Ligue 1 setrvá, či jí opustí. Oba celky už dlouho čekají na tříbodový import a ten by se především klubu na Seině náramně hodil. Vyhrát však může jen jeden, čtyři kola před koncem sezony boj o záchranu vrcholí.

SM Caen - Toulouse FC 0:0

Dohrávka třiatřicátého kola mezi Caen a Toulouse dopadla zřejmě spravedlivou remízou. Oba celky tak případným vítězstvím neudělaly zásadní krok k záchraně, ale své pozice, slušně vzdálené od sestupového pásma, alespoň dobře pojistily. Domácí zůstali na své patnácté příčce, hosté se o jednu dopředu přece jenom posunuli a jsou šestnáctí.

Preview: SM Caen - Toulouse FC

V dohrávce třiatřicátého kola sehraje Caen a Toulouse důležitý zápas v boji o záchranu. Oba celky v tabulce dělí pouhé tři body a dvě příčky a případné vítězství by pro oba znamenalo výrazný krok k záchraně. Zatímco domácí disponují slušným sedmibodovým náskokem na osmnáctou barážovou pozici, hosté jsou vzdáleni na rozdíl čtyř bodů.

FC Metz - SM Caen 1:1

Méty doma nedokázaly porazit Caen, ale i po remíze 1:1 jsou stále ve hře o záchranu. Domácí může výsledek mrzet, protože v 71. minutě prolomili bezbrankový stav, ale hned za dvě minuty inkasovali a na nerozhodném výsledku už se nic nezměnilo.

Preview: FC Metz - SM Caen

Záchrana je ještě pořád možná. Méty si po poslední nečekané výhře na půdě Rennes řekly znovu o udržení a rozhodně se své šance nebudou vzdávat, byť na barážovou osmnáctou pozici stále disponují nepříjemnou pětibodovou ztrátou. Caen je přitom soupeřem, který by určitě mohl být k poražení, obzvláště podíváme-li se na jeho formu.

Amiens SC - SM Caen 3:0

Amiens zvládlo důležitý souboj o záchranu s konkurenčním Caen a před vlastními fanoušky ho přehrálo celkem snadno po výsledku 3:0, díky tomuto úspěchu se prozatím posunulo na třinácté místo Ligue 1 se sedmatřiceti body. Svého sobotního protivníka předskočilo o dva body, ten klesl v tabulce o jednu pozici a je patnáctý. SC rozhodl o svém úspěchu již v prvním poločase, kdy vsítil hned dvě branky a výhru si pojistil osm minut po změně stran.

Preview: Amiens SC - SM Caen

Jakožto zcela podceňovaný nováček se Amiens statečně pere o holé přežití. Od sestupového pásma ho dělí pět bodů, což je poměrně slušný náskok, pořád je ale potřeba ve zbývajících kolech nějaké to vítězství k záchraně ještě přidat. Doma se představí proti svému přímému sousedovi v tabulce. Caen přitom neprožívá povedené období.