AC Monza Brianza Itálie - AC Monza Brianza - Zprávy

Další články

Monza přivítá čerstvého semifinalistu Evropské ligy Atalantu

Atalanta Bergamo se po postupu do semifinále Evropské ligy musí zase koncentrovat na domácí soutěž a cestu do Monzy. Domácí jsou aktuálně až ve druhé polovině tabulky, kdežto Atalantě jde o hodně. Několik kol před koncem soutěže stále nemá jistotu evropských pohárů.

Bezchybný výkon defenzivy Bologni opět znehodnotil v duelu s Monzou spící útok

Bologna remizovala ve 32. kole Serie A na vlastním stadionu s Monzou 0:0, a zopakovala tak výsledek z prvního vzájemného utkání aktuální sezony. Svěřenci trenéra Thiaga Motty po celý zápas dominovali nejen střelecky, gólové odměny se ovšem stejně jako při dělbě bodů z minulého kola nedočkali. Rossoblu tak ani přes další skvělou práci defenzivy, jež neinkasovala už počtvrté v řadě, nezvládli zareagovat na zaváhání třetího Juventusu a zůstali za ním ve čtyřbodovém závěsu.

Přijde zaváhání? Boloňa hostí nevyzpytatelnou Monzu

Tlak na Boloňu roste. S blížícím se koncem soutěže vrcholí boj o čtvrtou příčku, kterou má aktuálně v držení Boloňa. Ta brala před týdnem pouze bod s Frosinone a další zaváhání by jí mohlo z dobytých pozic vystrnadit. Na stadion Renato Dall'Ara zavítá nevyzpytatelná Monza.

Politano polil chladné útočníky Neapole živou vodou, Monza kapitulovala za šest minut

Neapol zvítězila ve 31. kole Serie A na hřišti Monzy 4:2. Domácí celek se ujal brzkého vedení, když se v deváté minutě předvedl přesnou hlavičkou Milan Djurič. Partenopei se k rychlému obratu nadechli v 55. minutě, kdy ihned po příchodu Mattea Politana na hřiště vyrovnal Victor Osimhen a dvě minuty nato dokonal obrat právě střídající italský forvard. Vítěznou trefu zařídil po hodině hry Piotr Zieliňski. Hosté výhrou zlomili střeleckou marnost z posledních dvou vzájemných duelů, v nichž vyšli gólově naprázdno.

Monza zkusí zopakovat rok staré domácí vítězství nad Neapolí

Pro Monzu byla Neapol hodně dlouhou dobu nepříjemným soupeřem a platilo to i na domácím U-Power Stadium. Jenže po sérii negativních výsledků se Monza osmělila téměř před rokem a nyní by na výhru 2:0 chtěla navázat. Využít chce i hodně kolísavé formy, která Neapol trápí.

Hrůzná pětiminutovka stálice Monzy darovala turínským Býkům tři body

Fotbalisté Turína FC zvítězili ve 30. kole Serie A na domácí půdě 1:0 nad Monzou. Utkání týmů okupujících střed tabulky dlouho nabízelo jen minimum příležitostí, po výměně stran však Býci navýšili ofenzivní snahu a odměnou jim byl v 69. minutě gól Antonia Sanabrii z pokutového kopu. Krátce nato se navíc nechal po druhé žluté kartě vyloučit penaltový viník Matteo Pessina, čímž opora Biancorossi domácím výrazně ulehčila pohlídání výhry.

Turín hostí Monzu, naváže na výhru z minulého kola?

Fotbalisté Turína mohou slepit dvě výhry v řadě, pokud před vlastními diváky zvládnou roli mírného favorita proti Monze. Ta má aktuálně v tabulce o jeden bod navíc a ještě stále může pomýšlet na boj o evropské poháry.

Pokračovatel slavného italského rodu zajistil výstavní trefou další výhru Monzy

Fotbalisté Monzy přehráli ve 29. kole Serie A Cagliari 1:0. O jediný přesný zásah duelu se z přímého kopu postaral Daniel Maldini, jehož otec Paolo a dědeček Cesare jsou legendami milánského AC. Lombardský klub si tak připsal již čtvrtý triumf z posledních pěti ligových zápasů a před reprezentační přestávkou si upevnil pozici v první polovině tabulky. Za hostující celek nastoupil v základní sestavě Jakub Jankto, který se však výrazněji neprosadil a o přestávce byl vystřídán.

Monza i Cagliari jsou ve formě, kdo ovládne vzájemný duel?

V minulém kole vyhrála jak Monza, tak i Cagliari a oba celky budou chtít v tomto trendu pokračovat. Každý však sleduje jiný cíl. Domácí Monza si chce upevnit postavení ve středu tabulky, Sardiňanům jde zase o záchranu.

Motův fantastický gól pobláznil i spoluhráče. Rozhodnutí přinesl na trávník jeho náhradník

Hráči Janova nestačili ve 28. kole Serie A na Monzu, se kterou před vlastními fanoušky prohráli 2:3. Zápas měli od samého úvodu lépe rozehraný hosté, kteří i díky akrobaticky zakončenému voleji v podání Danyho Moty vedli o poločasové přestávce o dva góly. Domácí se sice nechtěli smířit s druhou porážkou od Brianzoli v sezoně a po změně stran srovnali, jenže v 80. minutě rozhodl Daniel Maldini, jenž o chvíli dříve nahradil na trávníku právě Motu.

Gómez neuspěl s odvoláním, trest za doping zůstává v platnosti

Alejandro "Papu" Gómez od podzimu chybí v sestavě Monzy a na návrat na trávníky si bude muset počkat. 36letý argentinský mistr světa si musí odpykat celý dvouletý trest za doping, neuspěl totiž s odvoláním.

Boj o střed tabulky: Grifoni hostí Monzu

V sobotu večer se na stadionu Luigi Ferraris uskuteční boj o střed tabulky. Narazí na sebe domácí FC Janov a Monza, která má před svým soupeřem na jedenáctém místě tříbodový náskok. Prosincové utkání ovládla Monza a stačil jí na to jediný gól Danyho Moty.

Drtivý nájezd Římanů rozprášil spanilou sérii Monzy, znovu se předvedl Dybala

AS Řím zvítězil ve 27. kole Serie A na stadionu Monzy 4:1. Hosté zlomili vytrvalý odpor soupeře až krátce před přestávkou, kdy se v rozmezí čtyř minut blýskl asistencí a gólem Romelu Lukaku. Na 10. ligovou trefu belgického forvarda nahrával ve formě hrající Paulo Dybala, jenž se po změně stran sám prosadil z přímého kopu, a skvěle tak navázal na třígólové představení z minulého kola. Vlci se v neúplné tabulce posunuli na pátou příčku.

Monza získává půdu pod nohama, AS se v Lombardii trápí

V sobotu navečer se do boje o tři body pustí Monza, na kterou ale čeká velmi silný protivník. I když je pravda, že poslední dobou se Monza vzmáhá, na AS to možná stačit nebude. Římané totiž pod vedením kouče De Rossiho našli novou energii a kvalitu.