Inter Milán Itálie - Inter Milán - Zprávy

Další články

Cagliari chce překvapit, dokáže přibrzdit vedoucí Inter?

Těžký úkol má před sebou Cagliari, které zavítá na půdu suverénního lídra z Milána. Inter má na čele luxusní náskok a je málo pravděpodobné, že by ho ještě někdo mohl připravit o titul. Cagliari ho bude chtít minimálně přibrzdit a získat cenné body do boje o záchranu. Z nejhoršího se Sardiňané zlepšenou formou dostali, ovšem pořád nemají vyhráno.

Lídr Serie A vybojoval vítězství nad remízovým expertem až v samém závěru

Fotbalisté Interu Milán zvítězili ve 31. kole Serie A na hřišti Udinese 2:1. Bianconeri šli překvapivě do vedení ve 40. minutě ze své jediné střely na branku, když tečovaný pokus Lazara Samardžiče skončil až v síti. Lídr soutěže dlouho nedokázal najít recept na nigerijského brankáře Maduku Okoyeho, který však po změně stran faulem zapříčinil pokutový kop, jenž proměnil Hakan Calhanoglu. I přesto Friulani dlouho sahali po své 17. remíze v soutěži, ovšem v páté minutě nastaveného času dokonal obrat hostů Davide Frattesi a jeho tým má nadále v čele tabulky náskok 14 bodů.

Udinese dohrává kolo proti Interu

V boji o záchranu je namočené Udinese a v dohrávce 31. kola se pokusí zaskočit favorizovaný Inter. Nerazzurri jsou s velkým náskokem na prvním místě a je už jen otázkou času, kdy si s předstihem zajistí další Scudetto.

Dimarco se sestřelením Empoli zařadil do úzké skupiny elitních obránců Interu

Fotbalisté Interu porazili ve 30. kole Serie A Empoli 2:0. Utkání rozhodl ve prospěch jasného lídra soutěže už pár minut po úvodním výkopu produktivní krajní bek Federico Dimarco, jenž se stal teprve čtvrtým obráncem Miláňanů s přímým podílem na více než 10 trefách v rámci jednoho ligového ročníku za posledních 20 sezon. Azzurri se naopak v celém zbytku duelu na překonání náhradního gólmana domácích Emila Audera nezmohli a počtvrté za sebou padli s nulou na kontě vstřelených branek.

Inter má před sebou relativní snadný úkol s trápícím se Empoli

Suverénní lídr Serie A zakončí program 30. kola nejvyšší soutěže na vlastní půdě, kam se v pondělí večer přijede ukázat Empoli. A to bude mít před sebou hodně těžký úkol, protože se mu jednak nedaří a jednak zrovna s Interem má hodně pasivní bilanci. Především střelba mu proti Nerazzurri dělá potíže.

Všichni jsme prohráli, hlesl Acerbi po rozsudku v kauze domnělého rasismu

Francesco Acerbi se podělil o svou verzi sporu týkajícího se rasistické urážky Juana Jesuse z Neapole. Obránce Interu v něm byl zproštěn viny, protože se nenašel jasný důkaz, že svého protihráče skutečně urazil. Hráč, jemuž kvůli kauze unikla reprezentační pozvánka, o své zkušenosti promluvil pro list Corriere della Sera. Mrzí ho zejména, jaký tlak byl na něj vyvíjen a jak se k němu zachovali ostatní lidé.

Rasismus nepotvrzen. Nedostatek důkazů? Jsem z toho zklamaný, říkal Juan Jesus

Před reprezentační přestávkou se v Serii A dost propíral šlágr mezi Interem a Neapolí. Ani ne tak kvůli tomu, že se konala remíza, hlavně se řešila kauza kolem Francesca Acerbiho, který měl během zápasu rasisticky urazit soupeře Juana Jesuse. Nakonec byl však milánský stoper zproštěn všech obvinění. A takový verdikt se hodně nelíbil brazilskému zadákovi Neapole.

Pro Acerbiho obvinění z rasismu není podle soudce dostatek důkazů

Obránce Interu Milán Francesco Acerbi byl zbaven obvinění z rasismu. Sportovní soudce italské ligy rozhodl, že neexistuje dostatek důkazů pro tvrzení, že v zápase s Neapolí rasisticky urazil soupeře Juana Jesuse.

Acerbi měl rasisticky urazit protihráče, Italové ho vyřadili z reprezentace

Devětadvacáté kolo italské ligy završil šlágr mezi Interem Milán a Neapolí (1:1) a více než o výsledku se mluví o chování Francesca Acerbiho. Obránce si zadělal na velký malér, v závěru měl rasisticky urazit protihráče Juana Jesuse.

Suverénní jízdu Interu ligovým ročníkem přibrzdil jeho někdejší zaměstnanec

Hráči Interu ve 29. kole Serie A pouze remizovali s Neapolí 1:1, a jejich impozantní šňůra triumfů v nejvyšší soutěži se tak zastavila na čísle 10. Za již 11. po sobě jdoucím úspěchem sice nasměroval jednoznačného lídra tabulky v průběhu první půle Matteo Darmian, to ale bylo z dílny domácího celku vše. První ztrátu bodů v novém roce nakonec černomodrým přichystala někdejší součást jejich defenzivních řad Juan Jesus.

Inter hostí mistrovskou Neapol a může se znovu přiblížit k titulu

Stále ještě aktuální mistr z Neapole se představí na stadionu Giuseppe Meazzy dost možná proti budoucím šampionům. Nerazzurri jsou v Serii A suverénní a sebejistě kráčí pro další Scudetto. Inter už se může připravit o prvenství jen sám a právě bolestivé vyřazení z Ligy mistrů se na něm může negativně podepsat. Z milionářské soutěže vypadla i Neapol.

Simeone nekoukal na penalty. Nedělá mi to dobře, uvedl po postupu přes Inter kouč Atlétika

Hráči Atlética Madrid se stali prvním týmem v historii Ligy mistrů, který se představil ve čtyřech penaltových rozstřelech a jako první tři vyhrál. Hrdinou domácí odvety osmifinále s Interem Milán se stal brankář Jan Oblak, který byl vyhlášen mužem zápasu. Jedenatřicetiletý Slovinec patří podle svých spoluhráčů k nejlepším gólmanům na světě, sám však uznal, že úspěšnost při penaltách je hlavně otázkou štěstí. Trenér Atlética Diego Simeone přiznal, že se na penaltový rozstřel radši nekoukal.

Inter neudržel slibný náskok, po penaltách jde do čtvrtfinále Atlético

Atlético Madrid zvítězilo v domácí odvetě osmifinále Ligy mistrů nad Interem 3:1 po penaltách a postoupilo do dalšího kola play off. Jako první se ve 33. minutě prosadil Federico Dimarco, který s přehledem zakončil pohlednou kombinaci Italů. Krátce nato však Los Colchoneros se štěstím srovnali a prodloužení zařídil v závěru základní hrací doby Memphis Depay. Rozhodnutí se nakonec diváci dočkali až v rozstřelu z bílého puntíku, v němž byli k radosti většiny fanoušků na stadionu úspěšnější domácí. Diego Simeone tak stále neprohrál ani jedno domácí klání vyřazovací fáze milionářské soutěže.

Ve formě hrající Inter přijede stvrdit postup do Madridu

Ve středu večer se na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu střetne domácí Atlético s Interem Milán a bude před sebou mít hodně náročný úkol. Potřebuje zvrátit negativní výsledek z prvního vzájemného utkání, přičemž Inter je v této sezoně obzvlášť k nezastavení.