Salernitana Calcio Itálie - Salernitana Calcio - Zprávy

Další články

Změna trenéra Lecce nakopla, poslední Salernitanu poslal do kolen smolný vlastenec

Fotbalisté Lecce porazili ve 29. kole Serie A na venkovní půdě Salernitanu 1:0. Duel týmů s nejhorší aktuální formou nešťastně rozhodl slovenský obránce Norbert Gyömbér, který si v 17. minutě srazil do vlastní sítě střelu bývalého kanonýra Dunajské Stredy Nikoly Krstoviče. Giallorossi se ziskem důležitých tří bodů posunuli na 13. místo tabulky, zatímco naděje beznadějně poslední Granaty na záchranu strmě klesají k nule.

Salernitana chce Lecce oplatit porážku z prvního utkání

Důležitý souboj se odehraje na stadionu Arechi v Salernu. Domácí tým trenéra Fabia Liveraniho se pokusí získat další body do boje o záchranu a proti němu bude stát jihoitalské Lecce. Oba celky jsou v akutním sestupovém ohrožení.

Cagliari se po trefách jmenovců a uzbeckého supernáhradníka vyšvihlo nad zónu sestupu

Hráči Cagliari porazili ve 28. kole Serie A Salernitanu 4:2 a vyšvihli se nad sestupové pásmo. Celek ze Sardinie nasměroval k tříbodovému zisku ve 12. minutě paraguayský útočník Gianluca Lapadula, jehož ještě v první půli na střelecké listině doplnil jmenovec Gianluca Gaetano. Rossoblu s Jakubem Janktem v základní sestavě přidali po změně stran díky střídajícímu Eldoru Shomurodovi ještě dva góly a po čtvrtém duelu bez porážky v řadě se posunuli ve vyrovnaném boji o záchranu na 13. příčku, zatímco naděje beznadějně poslední Granaty na setrvání v italské nejvyšší soutěži se i přes dvě branky ve druhé půli smrskly na minimum.

Poslední Salernitana se pokusí o body na Sardinii

Cagliari se zase postupně zlepšuje a vidí naději na záchranu. Navíc k němu los byl velmi milosrdný, protože ve 28. kole Serie A se tým trenéra Claudia Ranieriho postaví Salernitaně. A poslednímu týmu soutěže se pořád hrubě nedaří.

Salernitaně se záchranářské plány hroutí, s oslabeným Udinese získala jen bod

Fotbalisté Salernitany ve 27. kole Serie A remizovali s Udinese 1:1. Granatu poslal do vedení již v 10. minutě Loum Tchaouna, ovšem za domácí Friulani ještě do poločasu vyrovnal svou první trefou v ročníku Hassane Kamara. Tým ze Salerna sice měl od 66. minuty výhodu jednoho muže navíc, k vítězné brance mu to však nepomohlo. Přestože hosté po třech prohrách alespoň bodovali, stále se nacházejí s šestibodovým odstupem na posledním místě tabulky.

Udinese doufá ve snadné tři body proti poslední Salernitaně

Trenér Gabriele Cioffi má před sebou poměrně příjemný víkend, protože los Serie A byl k němu a jeho týmu mimořádně štědrý. Udinese totiž hraje doma a navíc proti poslední Salernitaně. Čili je to ideální soupeř na to, aby Udinese odskočilo od sestupového pásma.

Maldini po asistenci proti mateřskému klubu dovedl Monzu k výhře nad Salernitanou

Fotbalisté Monzy navázali na senzační vítězství proti milánskému AC, když ve 26. kole Serie A porazili Salernitanu na její půdě 2:0. Hosté drželi otěže utkání po většinu času ve svých rukou, což nakonec vyústilo v 78. minutě ve vítěznou trefu Daniela Maldiniho. Pro syna legendárního Paola Maldiniho, jenž do Monzy zamířil na hostování právě z AC Milán, to byl po asistenci v minulém duelu zároveň první gól v letošním ročníku nejvyšší italské soutěže. Beznadějně poslední Granata tak utrpěla od startu ligy již 17. porážku.

Liveraniho čeká domácí premiéra, Salernitana vyzve Monzu

Fabio Liverani se na lavičce Salernitany dočká domácí premiéry. Domácí celek přivítá Monzu, která v minulém kole nečekaně skolila AC Milán. Salernitana potřebuje nutně zabrat, protože nesestupové příčky se jí vzdalují.

Inzaghi připravil vendetu za svého bratra. Carlos Augusto vymýšlel rukama i nohama

Milánský Inter ve 25. kole Serie A porazil na vlastním hřišti Salernitanu hladce 4:0. Osud utkání určily dvě slepené branky z rozmezí 17. a 19. minuty, přičemž na tu první přihrával Carlos Augusto obligátně nohou a následně dopřál Lautarovi Martínezovi možnost skórovat po bleskovém vhazování. Argentinec dal v barvách Nerazzurri 20 ligových branek už ve třetí sezoně v řadě, což se před ním povedlo jen dvěma dalším hráčům. Svěřenci Simoneho Inzaghiho, jehož bratr Filippo skončil na lavičce Granaty jen několik dnů před utkáním, tak v lize vyhráli pošesté za sebou.

První s posledním. Inter hostí Salernitanu

V pátek se tentokrát výjimečně budou hrát dvě předehrávky a tu druhou budou mít na starosti hráči Interu se Salernitanou. Stadion San Siro se od devíti hodin bude moci představit v plné síle, což ale asi nebude platit o domácím favoritovi. I tak by to ale na trápící se mužstvo ze Salerna mělo stačit.

Inzaghi vydržel jen čtyři měsíce, Salernitana vsadila na Liveraniho

Letošní ročník italské nejvyšší soutěže zná jméno sedmého odvolaného trenéra. Podruhé se k rošádě na lavičce odhodlala Salernitana, kterou k lepším výsledkům nedokázal nasměrovat ani Filippo Inzaghi, jehož místo zaujal Fabio Liverani.

Pikantní duel pro trenéra Empoli dostal vítěznou tečku díky pozdní penaltě

Empoli porazilo v předehrávce 24. kola Serie A domácí Salernitanu 3:1. Zápas byl speciální především pro hostujícího trenéra Davideho Nicolu, jenž se vrátil na hřiště bývalého zaměstnavatele, kterého před necelými dvěma lety zachránil v nejvyšší italské soutěži. Z týmu ze Salerna ho však vedení klubu po několika měsících hned nadvakrát vyhodilo, a tak pro něj výhra jeho nových svěřenců znamenala o to sladší pocit. Azzurri se navíc díky rozhodující penaltě nové posily M'Baye Nianga z 88. minuty vyhrabali ze sestupové zóny.

Balotelliho lanařila Salernitana. Nabídka přišla až na poslední chvíli, říká útočník

Mario Balotelli každoročně střídá zaměstnavatele a před několika dny nechybělo zase tak moc, aby se po dvou a půl letech vrátil do Itálie. Zájem o zkušeného útočníka měla Salernitana a došlo i na jednání.

Ofenzivně tápající Empoli zkusí štěstí na půdě poslední Salernitany

Salernitana se nutně potřebuje dostat z posledního místa a ligový los ji málokdy postavil do tak výhodné pozice. Absolutní must-win situaci pro ni představuje páteční předehrávka 24. kola, v němž přijede do Salerna předposlední Empoli.