Udinese Calcio Itálie - Udinese Calcio - Zprávy

Další články

Udinese touží zopakovat poslední domácí triumf s AS Řím

Udinese přivítá v neděli navečer neoblíbeného soupeře a navíc bude postrádat několik důležitých hráčů. Přesto si "Zebry" i s podporou domácího prostředí věří. "Vlci" z Říma se ale vezou na parádní vlně úspěchů a budou v nich chtít po pohárové vložce pokračovat i v rámci Serie A.

Lídr Serie A vybojoval vítězství nad remízovým expertem až v samém závěru

Fotbalisté Interu Milán zvítězili ve 31. kole Serie A na hřišti Udinese 2:1. Bianconeri šli překvapivě do vedení ve 40. minutě ze své jediné střely na branku, když tečovaný pokus Lazara Samardžiče skončil až v síti. Lídr soutěže dlouho nedokázal najít recept na nigerijského brankáře Maduku Okoyeho, který však po změně stran faulem zapříčinil pokutový kop, jenž proměnil Hakan Calhanoglu. I přesto Friulani dlouho sahali po své 17. remíze v soutěži, ovšem v páté minutě nastaveného času dokonal obrat hostů Davide Frattesi a jeho tým má nadále v čele tabulky náskok 14 bodů.

Udinese dohrává kolo proti Interu

V boji o záchranu je namočené Udinese a v dohrávce 31. kola se pokusí zaskočit favorizovaný Inter. Nerazzurri jsou s velkým náskokem na prvním místě a je už jen otázkou času, kdy si s předstihem zajistí další Scudetto.

Bodový zisk Udinese proti Sassuolu zůstal pravidlem i na apríla

Sassuolo remizovalo ve 30. kole Serie A na domácí půdě s Udinese 1:1. O dělbě bodů se rozhodlo v závěru první půle, když se v rychlém sledu trefila dvojice Francouzů hájící opačné barvy Grégoire Defrel a Florian Thauvin. Neroverdi se do dalšího vedení nedostali, a na první výhru ve vzájemném utkání od roku 2018, stejně jako na posun ze sestupového pásma, tak nedosáhli.

Nic než výhru. Sassuolo potřebuje proti Udinese vyválčit tři body

Fotbalisté Sassuola se trápí a devět kol před koncem budou mít co dělat, aby udrželi prvoligovou příslušnost. V pondělí čeká Ballardinův tým veledůležitý duel s Udinese, který potřebuje zvládnout nejlépe za tři body. Porážku si nemohou dovolit ani v Udine, které je rovněž namočeno do bojů o záchranu.

Stálice italské ligy vrátila Turínu na hřišti Udinese radost z vítězství

Turín FC přerušil ve 29. kole Serie A čtyřzápasovou sérii bez výhry, když na půdě Udinese zvítězil 2:0. Býci byli zvláště v první půli jasně lepším týmem a jejich převahu využil už v 10. minutě po fantastickém centru Mërgima Vojvody hlavičkující Duván Zapata. Kolumbijský kanonýr se tak stal vedle Cira Immobileho jediným hráčem, který v italské nejvyšší soutěži zaznamenal v sedmi z posledních osmi sezon dvouciferný počet gólů. Po změně stran navíc asistoval na pojišťovací branku Nikoly Vlašiče.

Zvedající se Udinese chce po Laziu i skalp Turína

Udinese se doma představí proti Turínu v souboji dvou týmů, které v minulém kole bodově uspěly se silnějšími soupeři. Domácí "Zebry" porazily Lazio, turínští "Býci" si pro změnu odnesli bod ze zápasu s Neapolí. Jak dopadne jejich vzájemné měření sil?

Obrození střelci Udinese dobyli při gólové smršti ze začátku druhé půle věčné město

Udinese překvapilo v dohrávce 28. kola Serie A Lazio, které na jeho půdě zdolalo 2:1. Skóre zápasu otevřel krátce po změně stran Lorenzo Lucca, jenž se prosadil poprvé od konce minulého kalendářního roku. Přestože domácí našli odpověď jen o dvě minuty později, tak za stejný čas vrátil vedení na stranu Bianconeri Oier Zarraga, který se rovněž trefil poprvé od prosince 2023. Celku z hlavního města Itálie v utkání nepomohl ani fakt, že mu na lavičce scházel suspendovaný kouč Maurizio Sarri.

Lazio dohrává kolo proti Udinese

Italská nejvyšší soutěž má už tradičně na programu dohrávku a aby bylo 28. kolo kompletní, zbývá odehrát zápas na Stadio Olimpico mezi Laziem a Udinese. Římský celek vypadl z Ligy mistrů a ve zbytku sezony se potřebuje zaměřit na boj o pohárovou Evropu.

Salernitaně se záchranářské plány hroutí, s oslabeným Udinese získala jen bod

Fotbalisté Salernitany ve 27. kole Serie A remizovali s Udinese 1:1. Granatu poslal do vedení již v 10. minutě Loum Tchaouna, ovšem za domácí Friulani ještě do poločasu vyrovnal svou první trefou v ročníku Hassane Kamara. Tým ze Salerna sice měl od 66. minuty výhodu jednoho muže navíc, k vítězné brance mu to však nepomohlo. Přestože hosté po třech prohrách alespoň bodovali, stále se nacházejí s šestibodovým odstupem na posledním místě tabulky.

Udinese doufá ve snadné tři body proti poslední Salernitaně

Trenér Gabriele Cioffi má před sebou poměrně příjemný víkend, protože los Serie A byl k němu a jeho týmu mimořádně štědrý. Udinese totiž hraje doma a navíc proti poslední Salernitaně. Čili je to ideální soupeř na to, aby Udinese odskočilo od sestupového pásma.

Retegui přestřihl ostrými nůžkami janovskou šňůru bez vítězství

Udinese nestačilo v utkání 26. kola Serie A na Janov v poměru 0:2. Hosté poprvé inkasovali ve 36. minutě, kdy využil chyby v defenzivě soupeře Mateo Retegui, jenž krásným kopem přes hlavu překonal Maduku Okoyeho. V posledních týdnech chválený nigerijský brankář navíc před pauzou kapituloval ještě jednou, na což Bianconeri i kvůli vyloučení Thomase Kristensena již nenašli odpověď. Rossoblu se tak po třech zápasech konečně dočkali plného bodového zisku.

Deulofeu nadále marodí s kolenem, k fotbalu se možná už nevrátí

Gerard Deulofeu za tři týdny oslaví třicáté narozeniny a už nyní je jisté, že ani tou dobou nebude mít nejlepší náladu. Útočník italského Udinese dlouhodobě laboruje s kolenem a sám počítá i s variantou, podle níž se na trávníky už nikdy nevrátí.

Udinese zpevnilo obranu. Bude to ale stačit na rozjetý Janov?

Horečka sobotní noci tentokrát zasáhne přístavní město Janov, kam se v rámci 26. kola podívá Udinese. Domácí se za svá záda moc dívat nemusí, neboť mají náskok na Udinese dost velký, ale rádi by pronikli do první desítky.