FC Vaduz Lichtenštejnsko - FC Vaduz - Zprávy

Další články

V zápase o třetí místo ve skupině E se utká Apollon s Vaduzem

Kyperský Limassol přivítá na svém domácím stadionu v rámci posledního kola Konferenční ligy Vaduz. Ani jeden z týmů již nemá šanci na postup do další fáze, mezi oběma soupeři tak půjde zejména o čest.

Alkmaar přerušil svou sérii porážek a přiblížil se k osmifinále Konferenční ligy

Alkmaar ani na půdě lichtenštejnského outsidera nepředvedl optimální výkon a dlouho se s ním trápil, nakonec ho ale díky dvěma trefám po změně stran porazil 2:1 a má blízko k tomu, aby si zahrál osmifinále Konferenční ligy. Vzhledem k tomu, že Dněpr porazil kyperský Apollon (1:0), tak ještě nemá definitivní jistotu, na druhou stranu mu v závěrečném souboji s ukrajinským vyzyvatelem stačí uhrát bod.

Alkmaar je v krizi, nyní si však ve Vaduzu může zajistit postup do osmifinále KL

Alkmaar až téměř do poloviny října předváděl naprosto vynikající výkony, které mu dokonce vynesly vedení v Eredivisii, jenomže následně třikrát za sebou prohrál. Teď se pokusí prolomit svou nelichotivou bilanci na půdě lichtenštejnského Vaduzu. V tuto chvíli vévodí skupině E s devíti body a před druhým Dniprem drží náskok dvou bodů. Jeho nadcházející protivník ještě ani jednou nevyhrál a se dvěma body na kontě je úplně poslední.

Vaduz doma nestačil na Dnipro, v nastavení rozhodl Dovbyk

Na druhé místo skupiny E poskočilo ukrajinské Dnipro. To sice před týdnem nevyzrálo na FC Vaduz, avšak v odvetě bylo úspěšnější. Hosty poslal v prvním poločase do vedení Hamache, ale na to za pět minut zareagoval Rastoder. Rozhodující branka padla až v nastavení a má jí na svědomí Dovbyk.

Vaduz bude usilovat o svoji první výhru ve skupině

Vaduz bude chtít navázat na svůj předešlý úspěch proti ukrajinskému Dnipro-1, se kterým před týdnem remizoval 2:2. Od hostů se očekává výrazně zlepšený výkon, pokud tedy pomýšlejí na postup do jarní fáze Konferenční ligy.

Dnipro-1 v Košicích nevyhrálo v rámci Konferenční ligy ani podruhé, plichtilo s Vaduzem

Když se Dnipro-1 naposledy představilo v Košicích, neboť se utkání muselo sehrát v tomto azylu kvůli přetrvávajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině, zaznamenalo s tím největším favoritem skupiny E z Alkmaaru těsnou porážku. Tentokráte určitě prahnulo po vítězství, na Slovensko totiž cestoval v tabulce do té chvíle poslední Vaduz. Jenže se konala jenom remíza.

Dnipro-1 se chce porvat o další body s posledním Vaduzem

Ve skupině E najdeme jeden tým se stoprocentní úspěšností a hned za ním se o slovo hlásí ukrajinský Dnipro. Jeho nadcházející zápas si užijí i Slováci, protože se odehraje v Košicích. A soupeřem mu bude dosud poslední Vaduz.

Alkmaar se proti Vaduzu dlouho trápil, oslabeného protivníka zlomil až v závěrečné čtvrthodině

Alkmaar po úvodní výhře nad ukrajinským Dniprem (1:0) zaváhal na ligové scéně s Twente (1:1) a nyní to proti lichtenštejnskému outsiderovi z Vaduzu dlouho vypadalo, že zaznamená další ztrátu. Až do 81. minuty totiž hrál se svým protivníkem nerozhodně, nicméně poté zabral a díky třem rychlým gólům zvítězil po výsledku 4:1. Hosté si sami zkomplikovali svou situaci krátce po odehrané hodině, kdy byl vyloučen brankář Benjamin Büchel.

Alkmaar se pokusí navázat na úvodní výhru proti outsiderovi z Vaduzu

Alkmaar si v novém ročníku zatím vede poměrně slušně, neboť po postupu do hlavní fáze Konferenční ligy zvládl také úvodní duel a na ligové scéně v dosavadních šesti utkáních ještě ani jednou neprohrál. Nyní v domácím prostředí přivítá lichtenštejnského konkurenta FC Vaduz a bude považován za jasného favorita. Hosté v prvním vystoupení úplně nezklamali, ale k postupu do jarní části se určitě potřebují zlepšit.

Vaduz doma udržel bod s nepřesně zakončujícím Apollonem

Apollon Limassol se domů vrací jen s bodem, protože ve Vaduzu častokrát neměl správně seřízená mířidla. Diváci se tak na Rheinpark Stadionu gólu nedočkali, což mohou domácí, v lize naprosto bez formy, brát jako úspěch.

Vaduz si odbude premiéru na evropské scéně proti Apollonu

Mezi největší senzace letošního ročníku evropských pohárů je bezesporu postup FC Vaduz do základní skupiny Evropské konferenční ligy. Je to vůbec poprvé, co se lichtenštejnský celek probojoval do hlavní soutěže a ani to nemusí být ještě konečná. V prvním zápase vyzve Vaduz kyperského mistra Apollon Limassol.

Liberec si snadno poradil s Vaduzem a jde dál

Liberec si pohlídal svůj jednobrankový náskok z prvního utkání a ještě jej o dvě branky navýšil. O svém postupu do čtvrtého předkola Evropské ligy rozhodl už prvním poločase, kdy se v těsném časovém sledu za sebou prosadili Kerič a Nezmar.

Liberci stačí v odvetě Evropské ligy proti Vadúzu remíza

Fotbalisté Liberce mají před čtvrteční odvetou třetího předkola Evropské ligy s Vadúzem velmi nadějné vyhlídky. Slovan si před týdnem přivezl z Lichtenštejnska těsnou výhru 1:0, takže mu v domácím zápase stačí k postupu uhrát remízu.

Liberec zvítězil ve Vadúzu 1:0 a je blízko postupu

Fotbalisté Slovanu Liberce zvítězili v úvodním utkání třetího předkola Evropské ligy na půdě lichtenštejnského Vadúzu 1:0 a výrazně se přiblížili postupu. Opatrné utkání dnes rozhodl jediným gólem v závěru prvního poločasu útočník Blažek. Odveta je na programu za týden.