Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Další články

Sabitzer zajistil BVB po 11 letech postup do semifinále Ligy mistrů. Emoce jako na horské dráze, hlásil

Když bylo konečně po všem, Marcel Sabitzer se vrhl na mokrý trávník po břiše. Mats Hummels k němu okamžitě přiběhl, sedl si na něj a radostně mu bubnoval rukama na ramena. "Neuvěřitelná jízda na horské dráze plná emocí," řekl Rakušan, který zažil nezapomenutelný večer v evropských pohárech - vyvrcholením byl večírek v šatně Borussie Dortmund.

Dortmund se ve frenetické atmosféře Signal Iduna Parku prostřílel k postupu přes Atlético

Fotbalisté Dortmundu otočili vývoj čtvrtfinále Ligy mistrů ve svůj prospěch, když v odvetném utkání porazili na vlastní půdě Atlético Madrid 4:2. Obrovská euforie zavládla v Signal Iduna Parku už ve 39. minutě, kdy domácí po dvou rychlých gólech zvrátili nepříznivý výsledek z prvního klání.

Dortmund mírnil v Madridu konečnou porážku, teď potřebuje nad Atlétikem zvítězit

Možná že před týdnem tento zápas nepřipomínal ta dramata, jaká se konala v dalších třech čtvrtfinálových duelech. Ale teď může být situace diametrálně jiná. Atlétiku prostě daleko lépe vyšla první půle na domácí půdě, Dortmund každopádně aspoň snížil. A právě korigující trefa na 1:2 může mít velký vliv na to, s jakou náladou bude vstupovat německý celek do odvety.

Sabitzer ve svůj oblíbený den v roce ukončil trápení BVB v Mönchengladbachu

Dortmund nenavázal na tři po sobě jdoucí porážky z Mönchengladbachu a ve 29. kole Bundesligy zvítězil 2:1. Nejprve si vybral další porci smůly Sébastien Haller, jenž při svém prvním startu v základní sestavě vestfálského klubu od 16. září střídal kvůli zranění už v 10. minutě. Před odehranou půlhodinou ale mohla v sektoru hostujících fanoušků vypuknout euforie, když se dvakrát v krátkém rozmezí prosadil Marcel Sabitzer. Rakušan tak přesně po roce zaznamenal v jednom duelu dvě trefy, přičemž ve druhé půli jeho třetí zásah kuriózně odvolal rozhodčí. Porážku Hříbat neodvrátil ani Tomáš Čvančara, který nastoupil v 64. minutě.

Dortmund se pokusí v duelu s Mönchengladbachem utnout špatnou bilanci v Borussia-Parku

Očekává se, že to budou pro Dortmund velmi hektické zbývající týdny této sezóny. Nejen že se snaží prorazit v Lize mistrů, zároveň se v Bundeslize přetahuje se čtvrtým Lipskem právě o top čtyřku. Ta je stěžejní pro splnění hlavního cíle, tedy aby si BVB mohlo zahrát v příštím ročníku milionářskou soutěž. Nyní zkusí zaútočit na tuhle metu na půdě Mönchengladbachu.

Padesátá výhra pro Simeoneho v Lize mistrů: Když tým hraje, jak chci, jsem šťastný

Diego Simeone jako devátý trenér v historii vyhrál 50. zápas v Lize mistrů. Fotbalisté Atlética Madrid v úvodním utkání čtvrtfinále porazili Dortmund 2:1 a argentinský kouč uznal, že hosté měli velmi blízko k remíze. Nejenže Borussia v závěru snížila, ale pak ještě dvakrát její hráči trefili břevno. Simeone poukázal na velkou vyrovnanost všech týmů v této fázi milionářské soutěže, je šťastný, že mužstvo udrželo do odvety těsný náskok.

Messiho ochránce započal cestu Atlétika za vítězstvím, BVB dodal naději Haller

Atlético Madrid v prvním klání čtvrtfinále Ligy mistrů porazilo Dortmund 2:1. Úvodní dějství se neslo ve znamení hrubek obrany BVB. Jednu z nich využil už ve čtvrté minutě Rodrigo de Paul, který se jak na sociálních sítích, tak v dresu argentinské reprezentace proslavil mimo jiné jako ochránce Lionela Messiho. Nejistá hostující defenziva v čele s Matsem Hummelsem, jenž za Borussii nastoupil do jubilejního 500. soutěžního utkání, inkasovala před změnou stran ještě jednou, když nakonec vítěznou trefu vsítil Samuel Lino. Alespoň o trochu přijatelnější výsledek do domácí odvety přihrál klubu z Vestfálska v 81. minutě Sébastien Haller.

Atlético spoléhá na domácí pevnost, tu se pokusí dobýt Borussia

Úterní program byl zahlcen dvěma velkolepými šlágry mužstev, která patří mezi absolutní favority na zisk trofeje pro vítěze Ligy mistrů. Ve středu se proti sobě na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu postaví týmy, které do této kolonky rozhodně nepatří. Domácí Atlético vyzve Borussii Dortmund.

Stuttgart šlape na paty Bayernu, slávě v Signal Iduna Parku učinil přítrž Guirassy

Stuttgart překazil oslavu 50. výročí otevření svatostánku Borussie Dortmund a ve 28. kole Bundesligy zvítězil 1:0. Jedinou branku utkání si připsal v 64. minutě nejlepší střelec Švábů Serhou Guirassy, jenž zužitkoval rychlý protiútok. BVB tak přišlo o čtyřzápasovou sérii výher a vypadlo z top čtyřky německé nejvyšší soutěže, klub z města automobilů naopak napravil zaváhání z minulého utkání a bodově se dotáhl na druhý Bayern, jenž o několik hodin dříve nestačil na Heidenheim.

Dortmund se chce pomstít Stuttgartu. Oslaví narozeniny Westfalenstadionu další výhrou?

Náročné období zahájil Dortmund překvapivě dobře. Borussia po mnoha letech ukořistila všechny body na půdě mnichovského Bayernu, nyní ji však čeká další zápas proti těžké váze. Prodlouží BVB sérii bundesligových vítězství na pět utkání? Nebo si už potřetí v sezóně vyláme zuby na Stuttgartu?

Dortmund po 10 letech loupil v Mnichově. Překvapení v Der Klassiker odstartoval Adeyemi

Hráči Dortmundu si poprvé od dubna roku 2014 odvezli tři body z Mnichova, když ve 27. kole Bundesligy porazili Bayern 2:1. Prestižní Der Klassiker rozhodla již 10. minuta, kdy rychlý protiútok BVB perfektně zužitkoval Karim Adeyemi. Sympaticky hrající hosté sice pustili bavorský celek do několika velkých šancí, Die Roten však žádnou z nich proměnit nedokázali a naopak v závěru podruhé inkasovali. Sedm kol před koncem sezony tedy ztrácí na vedoucí Leverkusen propastných 13 bodů.

Der Klassiker patřil v letech minulých Bayernu. Podaří se Dortmundu konečně vyhrát?

Jindy by možná tento Der Klassiker promlouval do boje o titul. Dva odvěcí konkurenti se rok co rok nacházejí v popředí tabulky, dlouhodobě usilují o ty nejvyšší mety. Jenomže letos to v podání Bayernu a Dortmundu jednoduše není ono. Oba celky budou mít v posledních týdnech této sezóny spoustu práce, aby ještě na domácí scéně zachránily, co jim dosud nevycházelo.

Hummels zvažuje budoucnost, ve hře je i konec aktivní kariéry

Mats Hummels je jednou z tváří současné Borussie Dortmund a je otázkou, jak dlouho to ještě bude platit. 35letý obránce zvažuje další možnosti a ve hře je několik variant, jednou z nich je dokonce i ukončení aktivní kariéry.

Dortmund se vrátil do elitní čtyřky, plány mu nepřekazil ani gól odchovance v dresu hostů

Hráči Dortmundu zvítězili ve 26. kole Bundesligy v domácím duelu nad Frankfurtem 3:1. O úvodní gól utkání se sice v dresu hostů postaral odchovanec černožlutých Mario Götze, pak už ale branky stříleli jenom hráči z Vestfálska. Nejprve před odchodem do šaten srovnal Karim Adeyemi a návrat BVB na příčky zaručující účast v Lize mistrů zařídil v závěru zápasu Mats Hummels.