Borussia Mönchengladbach Německo - Borussia Mönchengladbach - Zprávy

Další články

Naděje na evropské poháry žije u obou: Hoffenheim doma uvítá Mönchengladbach

Hoffenheim i Mönchengladbach stále mohou zabojovat o kvalifikaci do pohárové Evropy. Na každý pád musejí v závěrečných pasážích tohoto ročníku opravdu zabrat, jestli tedy chtějí na kýžená místa doputovat. Zatím jsou pod nimi a především hosté potřebují zapsat na své konto nějakou delší šňůru dobrých výsledků, aby se ambicím přiblížili. Jsou totiž nyní až jedenáctí.

Sabitzer ve svůj oblíbený den v roce ukončil trápení BVB v Mönchengladbachu

Dortmund nenavázal na tři po sobě jdoucí porážky z Mönchengladbachu a ve 29. kole Bundesligy zvítězil 2:1. Nejprve si vybral další porci smůly Sébastien Haller, jenž při svém prvním startu v základní sestavě vestfálského klubu od 16. září střídal kvůli zranění už v 10. minutě. Před odehranou půlhodinou ale mohla v sektoru hostujících fanoušků vypuknout euforie, když se dvakrát v krátkém rozmezí prosadil Marcel Sabitzer. Rakušan tak přesně po roce zaznamenal v jednom duelu dvě trefy, přičemž ve druhé půli jeho třetí zásah kuriózně odvolal rozhodčí. Porážku Hříbat neodvrátil ani Tomáš Čvančara, který nastoupil v 64. minutě.

Dortmund se pokusí v duelu s Mönchengladbachem utnout špatnou bilanci v Borussia-Parku

Očekává se, že to budou pro Dortmund velmi hektické zbývající týdny této sezóny. Nejen že se snaží prorazit v Lize mistrů, zároveň se v Bundeslize přetahuje se čtvrtým Lipskem právě o top čtyřku. Ta je stěžejní pro splnění hlavního cíle, tedy aby si BVB mohlo zahrát v příštím ročníku milionářskou soutěž. Nyní zkusí zaútočit na tuhle metu na půdě Mönchengladbachu.

Obrat Gladbachu znamenal první klopýtnutí Hasenhüttla a negativní rekord Wolfsburgu

Fotbalisté Wolfsburgu neudrželi bleskové vedení proti Mönchengladbachu, se kterým ve 28. kole Bundesligy nakonec prohráli 1:3. Vlci sice do druhého utkání pod Ralphem Hasenhüttlem vstoupili dobře a díky brance Ridleho Bakua ze sedmé minuty brzy vedli, na úvodní výhru na lavičce zelenobílých však rakouský lodivod nenavázal a po osmém domácím duelu bez výhry v řadě navíc stanovil nový negativní rekord klubu. Po změně stran totiž Hříbata nejprve vyrovnala a rozhodující úder zasadil Die Wölfe zhruba po hodině hry Nathan Ngoumou. V závěru do hry naskočili Václav Černý a Tomáš Čvančara, kteří se však do statistik střetnutí nezapsali.

Poradí si Wolfsburg po Brémách i s Gladbachem?

"Hříbata" s "Vlky" sice devětkrát v řadě neprohrála, jenže aktuálně nelichotivá bilance v rámci Rückrunde hovoří proti nim. Z deseti duelů vyhrála pouze jeden, a tak není divu, že náskok na barážovou pozici je jenom pětibodový.

Čvančara je důležitým hráčem Mönchengladbachu. Potřebujeme ho, říká trenér Seoane

Po více než třech měsících nastoupil Tomáš Čvančara (23) v německé Bundeslize za Mönchengladbach a trenér Gerardo Seoane (45) doufá, že se český útočník dostane po poranění vazů v kotníku brzy zpátky do formy. Borussia ho bude podle švýcarského kouče v závěru sezony potřebovat stejně jako dalšího ofenzivního hráče Francouze Alassanea Pléu (31), jenž se v sobotu rovněž vrátil po několikatýdenním zranění.

Uzdravený Čvančara s rozdanými kartami nezamíchal. Freiburg rozhodl o výhře třemi góly

Mönchengladbach ve 27. kole Bundesligy podlehl doma Freiburgu 0:3 a po třech remízách v řadě si připsal i porážku. Tři body vystřelil bádenskému celku hned v sedmé minutě Michael Gregoritsch, hattrickový hrdina rakouské reprezentace z uplynulého srazu. Na něj po pauze navázal mimo jiné i Merlin Röhl, který se v německé nejvyšší soutěži trefil teprve podruhé. Uzdravený Tomáš Čvančara šel na hřiště na poslední půlhodinu už za třígólové ztráty domácích.

Přinese duel mezi Gladbachem a Freiburgem znovu gólové hody?

Freiburg potřebuje zabrat, aby neztratil kontakt s pohárovými příčkami. Ani "Hříbata" nejsou bez šance na pohárové umístění, nicméně celou sezonu bojují s nestálostí výkonů.

Mönchengladbach pohárové fiasko neodčinil, trefu Čvančarova konkurenta negoval Dinkci

Utkání 26. kola Bundesligy mezi Heidenheimem a Mönchengladbachem skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Hříbata poslal v úvodu zápasu do vedení útočník Robin Hack, na jehož trefu ovšem odpověděl v 66. minutě Eren Dinkci. Hosté, kteří tak příliš nenapravili pohárové vyřazení se třetiligovým Saarbrückenem, opět nastoupili bez zraněného Tomáše Čvančary a prodloužili nepříznivou sérii bez venkovní výhry už na 10 duelů.

Heidenheim chce dál unikat sestupu. Podobné plány ale má i jejich soupeř z Gladbachu

V Heidenheimu na sebe narazí tabulkoví sousedé. Domácí 1. FC se v posledních týdnech přestalo dařit, stále však má nakročeno k úspěšné premiérové sezóně mezi německou elitou. Hosté z Mönchengladbachu se zase jen těžko smiřují s úterním vypadnutím z DFB-Pokalu, Dají v sobotu zapomenout na toto zklamání?

Seoane měl se střídáním zlaté ruce. Parádní zápas uzavřel gólový premiant

Mönchengladbach remizoval v Rheinland derby v rámci 25. kola Bundesligy s Kolínem nad Rýnem 3:3. V na góly bohatém utkání se do hlavní role pasoval Robin Hack, který se dostal na hřiště v 71. minutě. Nejprve smazal jednogólový deficit a o pár desítek vteřin později dokonce přiřknul domácím vedení. Borussia se však ani tak ze tří bodů nakonec neradovala, jelikož v 79. minutě stanovil konečnou podobu výsledku premiérovým zásahem v Bundeslize Damion Downs. Tomáš Čvančara opět nenastoupil kvůli zranění.

Dokáže Köln i podruhé přehrát Gladbach?

Kozlové zatím ze čtyřiadvaceti duelů sesbírali pouhé tři výhry, z toho jedna byla právě nad Hříbaty. Aktuálně oba soupeře dělí v tabulce rovných deset bodů, což v případě klubu z města nad řekou Rýn znamená barážovou pozici.

Gladbach odvezl ze hřiště Mohuče bod, znovu skóroval objevený střelec z Francie

Fotbalisté Mohuče remizovali na vlastní půdě ve 24. kole Bundesligy s Mönchengladbachem 1:1. Hříbata, která znovu postrádala zraněného Tomáše Čvančaru, prohrávala od 12. minuty, kdy skóroval odchovanec domácího celku Jonathan Burkardt. Po změně stran však našel odpověď talentovaný Nathan Ngoumou, jenž se prosadil podruhé za sebou a rozhodl o jednobodovém zisku Borussie.

Mohuč vyhlíží duel s Gladbachem, který by jí mohl pomoci v poskočení na barážovou pozici

Die Nullfünfer totiž v šesti předchozích případech odešli ze vzájemného střetnutí s "Hříbaty" neporaženi. Teď jim navíc hraje do karet fakt, že šestnáctý Köln hraje proti vedoucímu Bayeru Leverkusen.