VfB Stuttgart Německo - VfB Stuttgart - Zprávy

Další články

Stuttgart pokračuje v honbě za Ligou mistrů, ale i druhou příčkou. Doma uvítá Frankfurt

Stuttgart směřuje za postupem do Ligy mistrů pro následující sezónu. A po sérii osmi zápasů bez porážky již napřímo ohrožuje také druhou pozici Bayernu, od níž ho odděluje pouze fakt horšího skóre oproti mnichovskému velikánovi. Dokonce ještě může pokukovat po možnosti bundesligového titulu před kláním s Frankfurtem, samozřejmě však pouze na číselné úrovni.

Nübel prodloužil v Bayernu, do Mnichova se ale vrátí až za dva roky

Kariéra Manuela Neuera se pomalu chýlí ke svému konci a Bayern Mnichov má jasno o tom, kdo se stane budoucí jedničkou mezi tyčemi bavorského klubu. Důvěru podle všeho dostane Alexander Nübel.

Stuttgart šlape na paty Bayernu, slávě v Signal Iduna Parku učinil přítrž Guirassy

Stuttgart překazil oslavu 50. výročí otevření svatostánku Borussie Dortmund a ve 28. kole Bundesligy zvítězil 1:0. Jedinou branku utkání si připsal v 64. minutě nejlepší střelec Švábů Serhou Guirassy, jenž zužitkoval rychlý protiútok. BVB tak přišlo o čtyřzápasovou sérii výher a vypadlo z top čtyřky německé nejvyšší soutěže, klub z města automobilů naopak napravil zaváhání z minulého utkání a bodově se dotáhl na druhý Bayern, jenž o několik hodin dříve nestačil na Heidenheim.

Dortmund se chce pomstít Stuttgartu. Oslaví narozeniny Westfalenstadionu další výhrou?

Náročné období zahájil Dortmund překvapivě dobře. Borussia po mnoha letech ukořistila všechny body na půdě mnichovského Bayernu, nyní ji však čeká další zápas proti těžké váze. Prodlouží BVB sérii bundesligových vítězství na pět utkání? Nebo si už potřetí v sezóně vyláme zuby na Stuttgartu?

Ozvěny z Bundesligy: Sliby se mají plnit. Jinak přijde protest

Zdálo se, že sportovní vzestup přináší do Stuttgartu klid. Jenže zdání očividně klame. Fanoušci VfB zuří, neboť management klubu porušil slib. Podnikl krok, jenž oslabuje oddíl a jeho členy. Hazarduje se ve čtvrti Bad Cannstatt s pravidlem 50+1?

Stuttgart byl po ztrátě náskoku rád za bod, plánované oslavy Heidenheimu zarazil Undav

Stuttgart remizoval v bláznivém utkání 27. kola Bundesligy s Heidenheimem 3:3. Švábové se ještě v úvodu druhé půle radovali z dvougólového vedení, pod nějž se gólem a asistencí podepsal Angelo Stiller. Nováček ovšem nesložil zbraně a v 62. minutě snížil. V závěrečné desetiminutovce pak dvakrát udeřil Tim Kleindienst a vyvolal euforii v kotli hostujících fanoušků. Tu ale opět zmírnil Deniz Undav, jenž v dlouhém nastavení rozhodl o nerozhodném výsledku, který domácí přiblížil k průběžně druhému Bayernu na rozdíl tří bodů.

Stuttgart bude chtít Heidenheimu oplatit listopadovou porážku

Aktuální forma, kdy z posledních šesti klání vyhrál hned pět, jasně hovoří o tom, že by se mu to mělo podařit. Ačkoli svěřenci Franka Schmidta, třebaže po šestadvaceti kolech okupují jedenáctou pozici, už dokázali, že umí zaskočit favorita.

Dahoud reprezentovat Sýrii nebude. Neměl jsem odpovídající podmínky, vysvětloval

Před pár týdny se Mahmoud Dahoud rozhodl upřednostnit Sýrii před Německem. Střední záložník ale za asijskou reprezentaci neodehrál jediný soutěžní zápas. Syrský fotbalový svaz oznámil, že Dahoud před kvalifikačním zápasem o MS 2026 opustil tým.

Duo českých beků podlehlo nátlaku Švábů. Stuttgart vyslal vstříc Lize mistrů Millot

Fotbalisté Stuttgartu si ve 26. kole Bundesligy poradili venku s Hoffenheimem poměrem 3:0. Švábové dokázali proměnit totální dominanci ve dva góly už v prvním poločase, když na trefu Enza Millota navázal přesným zásahem Serhou Guirassy. Po změně stran přidali hosté ještě jednu branku, a v tabulce si tak upevnili pozici zajišťující Ligu mistrů. V domácích dresech nastoupili od úvodního hvizdu David Jurásek a Pavel Kadeřábek, kteří vysoké prohře Hoffe nezabránili.

Stuttgart bude chtít oplatit Hoffenheimu říjnovou porážku

Předpoklady k tomu má výběr Sebastiana Hoeneße veliké, jelikož jeho aktuální forma nahání soupeřům strach. Naopak TSG věří, že se podaří odčinit týden starou porážku s Eintrachtem.

Guirassy trefil proti Unionu tři body, Stuttgart nahání Bayern na dvou frontách

Fotbalisté Stuttgartu porazili ve 25. kole Bundesligy před vlastními fanoušky Union Berlín 2:0. Rozhodující trefu si připsal v 19. minutě Serhou Guirassy, který svým 21. gólem v sezoně snížil v tabulce ligových kanonýrů manko na vedoucího Harryho Kanea na šest branek. Kromě střeleckého souboje těchto mužů docházelo mezi Bayernem a Šváby k přetahované i v celém bundesligovém pelotonu, v němž se domácí přiblížili průběžně druhým Bavorům na rozdíl jediného bodu. Porážce Die Eisernen nezabránil ani Alex Král, jenž se dostal na trávník v 66. minutě.

Vzkaz do Bavorska: Stuttgart zareagoval na spekulace, Hoeness má smlouvu do roku 2027

Sebastian Hoeness spojil svou budoucnost se Stuttgartem do roku 2027. Aktuálně třetí celek bundesligové tabulky, který zatím nechává za sebou daleko ambicióznější Dortmund nebo Lipsko a usiluje o kvalifikaci do Ligy mistrů, již dotáhl do úspěšného konce všechna jednání. Navzdory tomu, že po službách jednačtyřicetiletého stratéga pokukovali hlavně v Bavorsku.

Ofenzivní fotbal versus pevná obrana. Přemůže Stuttgart navzdory absencím Union?

Páteční bundesligovou předehrávku protentokrát obstarají dva týmy s odlišným pojetím hry. Zatímco berlínský Union je už roky znám svým urputným přístupem vycházejícím z pevné defenzivy, Stuttgart sází na líbivou kombinační souhru, díky níž v sezóně slaví úspěch. Ukáže se VfB v podobném světle i proti "Eisernen"?

Guirassy zakulatil své gólové konto a zavelel k honu na druhý Bayern

Fotbalisté Stuttgartu zvítězili ve 24. kole Bundesligy nad Wolfsburgem 3:2. První poločas za Vlky odehrál Václav Černý, po přestávce již na hřiště nenastoupil a vyrovnávací trefu Joakima Maehleho sledoval jen ze střídačky. Stejný hráč ale záhy fauloval v pokutovém území a Serhou Guirassy využil nabídnutou příležitost ke vstřelení své druhé branky v utkání. Díky těmto zásahům dosáhl uzdravený útočník mety 20 gólů v ligovém ročníku. Hosté tak vyhráli už pátý z posledních šesti ligových duelů a na druhý Bayern ztrácí v tabulce čtyři body.