VfL Bochum Německo - VfL Bochum - Zprávy

Další články

Bochum se pokusí zažehnat krizi v zápase proti Heidenheimu

Bochum v týdnu vyměnila trenéra, kterého ve zbývajících šesti kláních věru nečeká snadná práce. Naopak Heidenheim ukázal, že si své místo v Bundeslize zaslouží a jistě to bude chtít potvrdit i v sobotu na Ruhrstadionu.

Bochum bude zachraňovat kouč juniorského týmu Butscher

Bochum bude o záchranu v německé bundeslize bojovat po odvolání Thomase Letsche s koučem svého výběru do 19 let Heikem Butscherem. Do funkce povýší dočasně pro zbývajících šest zápasů sezony. Klub to uvedl na tiskové konferenci.

Bochum odvolala trenéra Letsche. Nejsme přesvědčeni, že bychom se zachránili, zaznělo z klubu

Thomas Letsch šest kol před koncem sezony končí na lavičce Bochumi, která tím reaguje na neuspokojivé výsledky. Jméno nástupce zatím bundesligový celek neoznámil.

Góly bývalých hráčů BVB doplnil v šíleném závěru Waldschmidt, Kolín se přiblížil baráži

Fotbalisté Kolína zvrátili nepříznivý vývoj záchranářského souboje 28. kola Bundesligy a před vlastními fanoušky v závěru utkání dokonali obrat na 2:1. Skóre otevřel po změně stran Felix Passlack, jemuž asistoval další hráč, který má v životopisu angažmá v BVB Moritz Broschinski. Dlouho se schylovalo k hubenému vítězství, ale v nastavení vyrovnal další bývalý fotbalista Dortmundu Steffen Tigges a o chvíli později rozhodl Luca Waldschmidt.

Svůj domov Kolín uhájil. Co prvoligová příslušnost? Souboj s Bochumí leccos napoví

Jednoho menšího vítězství už fotbalový Kolín v uplynulých dnech dosáhl. Zdá se, že po dlouhých jednáních s radnicí města uhájil svůj domov. Vedle toho by ale rád udržel taky prvoligovou příslušnost, což je momentálně v ohrožení. Zápas proti Bochumi, která se v Bundeslize taktéž hodlá udržet, tak bude nesmírně důležitý.

Hofmannovo kladivo naděje Darmstadtu nezabilo. Bod v Bochumi zařídil bývalý cíl Slavie

Hráči Bochumi nezvládli důležité utkání 27. kola Bundesligy, když před vlastními příznivci remizovali s Darmstadtem 2:2. Ústřední postavou první hodiny záchranářského duelu se stal domácí útočník Philipp Hofmann, jenž v první půli z dorážky otevřel skóre a krátce po změně stran přidal hlavou druhý gól. Hosté však v 62. minutě zásluhou Tima Skarkeho snížili a konečnou dělbu bodů zařídil asi čtvrt hodiny před koncem Oscar Vilhelmsson, jenž byl v létě roku 2022 jednou nohou v pražské Slavii.

Bundesligový program zakončí bitva dvou zachraňujících se celků: Bochum uvítá Darmstadt

Svou hlavní misi zatím zvládá Bochum velmi dobře. Pro tým ze Severního-Porýní Vestfálska je klíčové především udržení v Bundeslize, od pásma sestupu, respektive barážové pozice, ho před reprezentační pauzou dělilo šest bodů. A nyní má asi vůbec tu nejideálnější příležitost, jak odstup od červených příček navýšit. Vyzve totiž nováčka a aktuálně poslední Darmstadt.

Mladý odchovanec Mohuče v klíčové záchranářské bitvě skolil Bochum

Mohuč porazila ve 26. kole Bundesligy na vlastním stadionu Bochum 2:0. Hlavní postavou záchranářského duelu celků s mizernou formou se stal 23letý Jonathan Burkardt. Odchovanec Die Nullfünfer nejprve v závěru první půle proměněnou penaltou otevřel skóre a v 71. minutě hlavou definitivně zlomil odpor Blau-Weiss. Domácí po důležitém triumfu přeskočili v tabulce Kolín, jenž doposud držel pozici zajišťující baráž o udržení a navíc stáhli náskok právě na svého soupeře na rozdíl šesti bodů.

Mohuč se proti Bochumi pokusí o třetí letošní vítězství

Oba kluby mají za sebou nepříjemné období, které se neobešlo bez nějaké té drtivé porážky. Die Nullfünfer vědí, že se v případě tříbodového zisku posunou po další ztrátě Kölnu na barážovou pozici. Die Unabsteigbaren však soupeři rozhodně nenechají nic zadarmo.

Povzbuzený Freiburg po dlouhé době zvítězil i na domácí scéně, opět řádil Gregoritsch

Fotbalisté Freiburgu porazili ve 25. kole Bundesligy Bochum na jejím stadionu 2:1. Vyrovnaná první půle mnoho příležitostí nenabídla, nicméně přesný volej Maximiliana Eggesteina po přihrávce Michaela Gregoritsche ze 36. minuty nastartoval o to zajímavější druhý poločas, v němž nakonec rozhodla hlavička rakouského dlouhána. Bádenský celek po páté výhře v řadě nad Blau-Weiss poskočil na osmou příčku v tabulce a stále může bojovat o působení v Evropě pro příští sezonu.

Freiburg chce v Bochumi ukončit čekání na výhru

Zatímco v Evropské lize se Freiburgu daří, v Bundeslize mu nějak došel dech. Breisgauer před startem jarní části sezóny jistě chtěli atakovat vyšší příčky, místo toho se ovšem propadají tabulkou. Zastaví svůj pád v Bochumi?

Bochum držela s Lipskem krok jen něco přes hodinu. Duel zlomily tři góly za čtyři minuty

Fotbalisté Lipska drtivým způsobem obrátili stav utkání 24. kola Bundesligy a vyhráli v Bochumi 4:1. Na brzké vedení Blau-Weiss odpověděl favorit přesně po půlhodině hry. Osudným časem pro domácí se pak stala 68. minuta, kdy Loïs Openda dokonal obrat a zejména rozvázal hostujícím fotbalistům nohy, což vyústilo v další dvě rychlé branky. Býci tak ve venkovním klání vyhráli poprvé od začátku prosince.

Bochum chce znovu zazářit v domácím prostředí. Zamává po Bayernu také s Lipskem?

Lipsko před týdnem již potřetí v této sezóně Bayern nezaskočilo. Protože však o den později čtvrtý Dortmund rovněž padl, ztráta na top čtyřku se saskému klubu nikterak nenavýšila. Teď na ni může zaútočit opětovně, potřebuje nicméně k úspěšnému počínání pochopitelně uzmout pozitivní výsledek v Bochumi. Ta se v tomto souboji bude hlavně oklepávat po těžké porážce.

Bochum v Gladbachu na skvělou výhru nenavázala, Hříbata převálcovala hosty pěti góly

Mönchengladbach porazil ve 23. kole Bundesligy na vlastním hřišti Bochum 5:2 a ukončil pětizápasové čekání na tříbodový zisk. Rozhodující gól obstaral v 72. minutě přesnou hlavičkou Rocco Reitz. Hosté sice v závěru zabrali, dvě trefy jim však na zvrat nestačily. Blau-Weiss tak nenavázali na překvapivý skalp Bayernu Mnichov z minulého kola a propadli se na 13. pozici v tabulce. Tomáš Čvančara do souboje vinou zranění nezasáhl.