VfL Wolfsburg Německo - VfL Wolfsburg - Zprávy

Další články

Důležitá bitva o záchranu dvou trápících se mančaftů: Wolfsburg přivítá Bochum

Wolfsburg před startem tohoto ročníku nepočítal, že se ho budou týkat boje o záchranu. Ale co naplat, tradiční bundesligový účastník v posledních šesti zápasech prohrál pětkrát a ocitá se už nebezpečně blízko pásmu sestupu, lépe řečeno šestnácté příčce znamenající baráž. Duel s Bochumí přitom představuje důležitý artikl, soupeř je v tabulce jen o bod a příčku pozadu.

Livesport Focus: Nejpřekvapivější mistři aneb 5000:1 na Lišky, král Giroud a sprintující Vlci

Německá Bundesliga má po dlouhých 11 letech panování Bayernu Mnichov nové krále. Jsou jimi fotbalisté Bayeru Leverkusen, jimž se přitom na začátku tisíciletí začalo kvůli jejich nemohoucnosti vyhrát jakoukoliv trofej, i když k ní měli blízko, přezdívat Neverkusen.

Wolfsburg po fiasku v Lipsku hazarduje s ligovou příslušností

Hráči Lipska vyhráli ve 29. kole Bundesligy na vlastní půdě nad nevyzpytatelným Wolfsburgem 3:0, a zaznamenali tak již páté čisté konto z domácích ligových střetnutí po sobě. Pozice zajišťující účast v Lize mistrů pojistil Býkům gólem po efektní otočce Dani Olmo, na kterého navázal přesným zásahem Benjamin Šeško. Tým z města automobilů, v jehož dresu se tentokrát nepředstavil Václav Černý, tak má po další porážce náskok pouhých dvou bodů na barážové příčky.

Lipsko hodlá udržet čtvrtou pozici, Wolfsburgu chce oplatit porážku z podzimu

S velkým napětím sledují nejenom v Německu to, kdo získá v Bundeslize titul. A poněkud v ústraní je bitva o konečnou čtvrtou příčku v tabulce, která jako ta poslední zajišťuje postup do slavné Ligy mistrů pro následující období. Jednou má tuhle pozici v moci Dortmund, pak zase Lipsko. A saský celek hodlá po tomto kole udržet své postavení v duelu s Wolfsburgem.

Obrat Gladbachu znamenal první klopýtnutí Hasenhüttla a negativní rekord Wolfsburgu

Fotbalisté Wolfsburgu neudrželi bleskové vedení proti Mönchengladbachu, se kterým ve 28. kole Bundesligy nakonec prohráli 1:3. Vlci sice do druhého utkání pod Ralphem Hasenhüttlem vstoupili dobře a díky brance Ridleho Bakua ze sedmé minuty brzy vedli, na úvodní výhru na lavičce zelenobílých však rakouský lodivod nenavázal a po osmém domácím duelu bez výhry v řadě navíc stanovil nový negativní rekord klubu. Po změně stran totiž Hříbata nejprve vyrovnala a rozhodující úder zasadil Die Wölfe zhruba po hodině hry Nathan Ngoumou. V závěru do hry naskočili Václav Černý a Tomáš Čvančara, kteří se však do statistik střetnutí nezapsali.

Poradí si Wolfsburg po Brémách i s Gladbachem?

"Hříbata" s "Vlky" sice devětkrát v řadě neprohrála, jenže aktuálně nelichotivá bilance v rámci Rückrunde hovoří proti nim. Z deseti duelů vyhrála pouze jeden, a tak není divu, že náskok na barážovou pozici je jenom pětibodový.

Bleskově využitá přesilovka nad Brémami přiblížila Wolfsburg klidnému středu

Wolfsburg zvítězil ve 27. kole Bundesligy na půdě Brém 2:0. Krátce po udělení červené karty Anthonymu Jungovi vstřelil už svůj třetí gól v sezoně, později taktéž vyloučený, stoper Maxence Lacroix. Po změně stran měli Vlci spoustu příležitostí na pojištění vítězství, které zajistil chorvatský záložník Lovro Majer. Václav Černý ani Jiří Pavlenka se na hřiště vůbec nepodívali a proseděli celých 90 minut na lavičce náhradníků.

Werder a Wolfsburg vstoupí do vzájemného klání de facto v totožném rozpoložení

Pro oba mančafty platí, že z posledních tří utkání odešly bez bodu. Zatímco Ole Werner nelichotivou situaci ustál, Niko Kovač se musel pakovat. Pomůže klubu z města proslulé automobilky změna trenéra?

Wolfsburg zareagoval na nepříznivé výsledky, odvolaného Kovače vystřídal Hasenhüttl

Niko Kovač skončil jako trenér Wolfsburgu. Dvaapadesátiletý kouč doplatil na neuspokojivé výsledky a propad ambiciózního klubu do druhé poloviny Bundesligy. Bývalého kapitána chorvatské reprezentace nakonec nahradil Rakušan Ralph Hasenhüttl.

Z hrdiny psancem během poločasu. Wimmer se při pádu s Bavory pasoval do hlavní role

Augsburg porazil v utkání 26. kola Bundesligy Wolfsburg 3:1. Vlci sice zásluhou Patricka Wimmera poměrně brzy vedli, rakouský záložník se však ještě na konci první půle nechal vyloučit. Bavorský celek briskně srovnal a po změně stran zásluhou dvou gólů Kristijana Jakiče celý duel otočil. Zelenobílí tak ani na 10. pokus v novém roce nevyhráli ligové utkání, přičemž vždy alespoň jednou inkasovali a pozice trenéra Nika Kovače začíná být nahnutá. Václav Černý do střetnutí z lavičky nezasáhl.

Odhodlaný Augsburg se chce vyšplhat na pohárové příčky. Výhra nad Wolfsburgem by to mohla zajistit.

Na tři po sobě jdoucí vítězství skutečně nebývali v Bavorsku v uplynulých měsících příliš zvyklí. Teď však můžou klidně přidat čtvrté. Jednak proto, že soupeř z města proslulé automobilky není v nejlepší formě, a jednak se ho v této sezoně podařilo už jednou porazit.

Suverénní tažení Leverkusenu za ziskem titulu nezachytil ani Wolfsburg

Fotbalisté Leverkusenu i s Patrikem Schickem v základní jedenáctce potvrdili pozici vedoucího mužstva Bundesligy, když ve 25. kole Bundesligy porazili Wolfsburg 2:0. Zápas jim výrazně usnadnilo vyloučení Moritze Jenze, který na hřišti nevydržel ani půl hodiny. Nabídnutou přesilovku využil krátce nato Nathan Tella, díky čemuž si svěřenci Xabiho Alonsa udrželi 10bodový náskok na druhý Bayern. Wolfsburg naopak čeká na vítězství v nejvyšší německé soutěži od poloviny prosince. Další z Čechů Adam Hložek nastoupil až v 90. minutě.

Leverkusen čeká po Baku zkouška z Dolního Saska, Wolfsburg vyhrávat neumí

Daleké putování do Ázerbájdžánu málem vyústilo v první prohru Leverkusenu v této sezóně. Doposud aktuální bundesligový lídr vždy alespoň remizoval, v Baku musel dostávat zápas do nerozhodného stavu až v samotném závěru. Xabi Alonso, hlavní šéf lavičky v Bayeru, si byl vědom, že ideální výkon jeho družina nepředvedla. Teď se potřebuje zlepšit proti Wolfsburgu.

Guirassy zakulatil své gólové konto a zavelel k honu na druhý Bayern

Fotbalisté Stuttgartu zvítězili ve 24. kole Bundesligy nad Wolfsburgem 3:2. První poločas za Vlky odehrál Václav Černý, po přestávce již na hřiště nenastoupil a vyrovnávací trefu Joakima Maehleho sledoval jen ze střídačky. Stejný hráč ale záhy fauloval v pokutovém území a Serhou Guirassy využil nabídnutou příležitost ke vstřelení své druhé branky v utkání. Díky těmto zásahům dosáhl uzdravený útočník mety 20 gólů v ligovém ročníku. Hosté tak vyhráli už pátý z posledních šesti ligových duelů a na druhý Bayern ztrácí v tabulce čtyři body.