Werder Brémy Německo - Werder Brémy - Zprávy

Další články

Keïta letos zůstane na pěti startech, Werder ho suspendoval do konce sezony

Hodně chudá bude letošní bilance v případě Nabyho Keïty. Záložník Werderu v neděli odmítl odcestovat na utkání s Leverkusenem a podle očekávání přišel trest - vedení německého klubu fotbalistu suspendovalo až do konce sezony.

Keïta odmítl odcestovat na zápas a půjde na kobereček. Špiní mojí image, brání se záložník

Zcela rozlišné příběhy včera zažily Leverkusen a Werder. Vzájemný zápas obou týmů uzavřel 29. kolo německé nejvyšší soutěže a měl dohru - domácí slavili mistrovský titul, Brémští pro změnu budou řešit Nabyho Keïtu.

V Leverkusenu odstartovaly historické oslavy. Německý titul má po 15 letech český podpis

Leverkusen přepsal ve 29. kole Bundesligy historické kroniky, když po výhře 5:0 nad Werderem Brémy získal premiérový mistrovský titul, čímž zároveň ukončil 11 let trvající hegemonii Bayernu Mnichov. Obrovské oslavy odstartoval už ve 25. minutě proměněným pokutovým kopem Victor Boniface, na nějž po změně stran navázal hattrickem střídající Florian Wirtz. Poprvé od roku 2009, kdy se s Wolfsburgem radoval Jan Šimůnek, si tak na trofej pro vítěze německé nejvyšší soutěže sáhnou i čeští reprezentanti, byť přímo na hřiště se dostal jen Patrik Schick. Matěj Kovář zůstal na lavičce náhradníků a Adam Hložek se stále nezotavil ze zranění.

Zapíše se 14. duben 2024 zlatým písmem do historie klubu z Leverkusenu?

Během svého počínání v Bundeslize stanul Leverkusen pětkrát těsně pod vrcholem. Teď k němu má skutečně blízko a z hlediska pravděpodobnosti snad ani nejde, aby to tentokrát necinklo. V Brémách stále hrají o evropské poháry, ačkoli vzhledem k nevyrovnanosti výkonů se nabízejí jiní adepti.

Brémy při půlročním výročí Pavlenkova odstavení remizovaly ve Frankfurtu

Fotbalisté Frankfurtu nevyužili ve 28. kole Bundesligy špatné formy Brém, když s nimi před vlastním publikem jen remizovali 1:1. K ukončení čtyřzápasové série porážek Werderu pomohl dobrým výkonem Michael Zetterer, jenž opět dostal v bráně příležitost před Jiřím Pavlenkou. Ten tak čeká na klubový soutěžní duel bez dvou dnů již půl roku. Příliš radosti ale nakonec po závěrečném hvizdu bývalý německý mládežnický reprezentant neměl, jelikož slibný náskok hostů vymazal i kvůli červené kartě Jense Stageho v 77. minutě Tuta, který byl v závěru paradoxně sám vyloučen.

Brémy po odchodu dvou talentů cestují do Frankfurtu

Frankfurt sice dvakrát po sobě nezvítězil, pořád ale celkem pohodlně míří do pohárové Evropy. Šestou pozici udrží "Orli" jistě i po utkání s Brémami, rádi by však navýšili počet bodů v tabulce. Hostující Werder by zase chtěl ukončit pětizápasové čekání na výhru a s tím i blbou náladu, která navíc ještě zesílila po odchodu dvou talentů.

Bleskově využitá přesilovka nad Brémami přiblížila Wolfsburg klidnému středu

Wolfsburg zvítězil ve 27. kole Bundesligy na půdě Brém 2:0. Krátce po udělení červené karty Anthonymu Jungovi vstřelil už svůj třetí gól v sezoně, později taktéž vyloučený, stoper Maxence Lacroix. Po změně stran měli Vlci spoustu příležitostí na pojištění vítězství, které zajistil chorvatský záložník Lovro Majer. Václav Černý ani Jiří Pavlenka se na hřiště vůbec nepodívali a proseděli celých 90 minut na lavičce náhradníků.

Werder a Wolfsburg vstoupí do vzájemného klání de facto v totožném rozpoložení

Pro oba mančafty platí, že z posledních tří utkání odešly bez bodu. Zatímco Ole Werner nelichotivou situaci ustál, Niko Kovač se musel pakovat. Pomůže klubu z města proslulé automobilky změna trenéra?

Vertessen vzkřísil spící ofenzivu Unionu, Brémy šokovaly bleskové góly

Union Berlín zvítězil v domácím utkání 26. kola Bundesligy nad Brémami 2:1. Rázný vstup do druhého dějství v podání Die Eisernen znamenal dvě branky v krátkém sledu, kdy Yorbe Vertessen nejprve sám skóroval a o dvě minuty později asistoval u trefy Brendena Aaronsona. Die Eisernen se tak po dvou prohrách bez vstřelené branky mohli radovat ze zisku důležitých tří bodů. Alex Král nastoupil pohlídat vedení Berlíňanů v 85. minutě, jeho český reprezentační kolega Jiří Pavlenka do duelu nezasáhl.

Pavlenku po sedmi letech čeká stěhování, Werder s ním přestal počítat

S hledáním nového angažmá zřejmě může začít Jiří Pavlenka. 31letý český brankář na podzim přišel o pozici jedničky mezi tyčemi Werderu, německý klub navíc podle médií nemá zájem o prodloužení spolupráce.

Přijde po měsíci výhra? Union i Brémy hodlají ukončit čekání

Union Berlín i Werder Brémy učinily po zimní přestávce krok vpřed, nyní už ale zase nějakou chvíli čekají na tříbodový zisk. Ukončí "Eisernen" či "Grün-Weißen" sérii bez výhry ve vzájemném klání?

Borussia vlétla do zápasu díky svým ostrým křídlům. Výhru neohrozil ani kiks Sabitzera

Hráči Borussie Dortmund si ve 25. kole německé Bundesligy poradili s Werderem Brémy 2:1. K vítězství hosty nasměrovaly trefy Donyella Malena a Jadona Sancha z prvního poločasu. Další průběh zápasu výrazně ovlivnila červená karta pro Marcela Sabitzera, kvůli které hosté sáhli do druhé půle po defenzivnější taktice, která BVB dovedla k výhře navzdory snížení ze 70. minuty. Brankář Jiří Pavlenka v bráně domácích opět chyběl, naposledy se v bundesligovém klání představil na začátku října.

Dortmund touží po druhé venkovní výhře v řadě. Tentokrát hraje v Brémách

Po zdařilém výletu do Berlína se Dortmund podruhé za sebou představí na hřišti soupeře. V rámci 25. kola cestuje Borussia do Brém. Na Weserstadionu se po delší době opět shledají známé tváře. Pořád se ale bude bojovat o ligové body a nelze tedy očekávat, že zápas proběhne pouze v přátelské atmosféře.

Ozvěny z Bundesligy: Brémy našly investory. Myslely ovšem i na fanoušky

Tak už i Werder. Klub z hanzovního města se stal v krátké době druhým účastníkem Bundesligy, jenž otevřel dveře investorům. Zároveń ale bral ohled na své skalní příznivce. Ostatně jedním z mužů, kteří získali kus koláče, je taky legenda Brém.