Fortuna Sittard Nizozemsko - Fortuna Sittard - Zprávy

Další články

Fortuna chce potvrdit vzrůstající tendenci proti uvadajícímu Zwolle

Celek ze Sittardu momentálně zažívá celkem poklidné časy a v podstatě se nemusí strachovat o záchranu, i když úplně vyhráno ještě nemá. V dosavadních pětadvaceti zápasech posbíral slušných jednatřicet bodů a je desátý. Pokud si navíc v sobotním utkání 26. kola poradí i s konkurenčním Zwolle, tak jeho prvoligová licence pro nadcházející ročník bude ještě blíže. PEC se naopak nedaří překonat stávající krizi a v Eredivisii se propadá stále níže.

Ajax opět selhal a s Fortunou mohl být rád i za bod

Ajax před důležitou odvetou osmifinále Konferenční ligy s anglickou Aston Villou nepotvrdil úlohu jasného favorita v domácím prostředí proti Fortuně - ba naopak nebyl daleko od senzační porážky, kterou odvrátil až dvě minuty před vypršením normální hrací doby kanonýr Brian Brobbey. AFC tak po remíze 2:2 zůstává v tabulce na páté pozici se čtyřiceti body o bod před šestým Nijmegenem a šest bodů za čtvrtým Alkmaarem.

Udrží hráči Ajaxu potřetí v řadě čisté konto? Na poli Eredivisie vyzvou Fortunu

Ajax se ve čtvrtek představil v Konferenční lize v rámci osmifinále a neuhrál proti Aston Ville úplně špatný výsledek. Daleko větší starosti má každopádně v Eredivisie, kde bojuje o účast na evropské frontě pro následující sezónu. Potřebuje uchovávat stabilní výkonnost, aby mohl i nadále útočit na čtvrtý Alkmaar, případně i na třetí Twente, i když tam už je ztráta dost zásadní. Teď vyzve Fortunu.

Fortuna nasázela Excelsioru pět gólů a znovu je blíže k vytoužené záchraně

Celek ze Sittardu navázal na nedávnou těsnou výhru ve Waalwijku (1:0) a tentokráte s mnohem větším přehledem přehrál jiný zachraňující se tým Excelsior, který po divokém průběhu porazil 5:2. Domácí prožili naprosto snový první poločas, neboť během úvodních čtyřiatřiceti minut hned čtyřikrát skórovali, hattrickem za pouhých devatenáct minut se navíc blýskl pětadvacetiletý kanonýr Kaj Sierhuis.

Fortuna chce udělat další krok k záchraně proti trápícímu se Excelsioru

Oba dva nedělní protivníci mají v této sezoně jediný úkol a tím je záchrana. Před závěrečnou třetinou sezóny je na tom lépe celek ze Sittardu. Ten v dosavadním průběhu posbíral sedmadvacet bodů a je dvanáctý, před šestnáctou barážovou příčkou Waalwijku momentálně drží dostatečný devítibodový odstup. Teď by rád rozšířil své konto proti Excelsioru, jehož forma je v tuto chvíli naprosto tristní.

Waalwijk opět neskóroval a tentokráte podlehl Fortuně

Waalwijk nezvládl důležitý domácí duel s Fortunou a v boji o vytouženou záchranu ztratil další cenné body, jelikož po trefě Kaje Sierhuise v samém závěru utkání odcházel z trávníku poražen po nejtěsnějším výsledku 0:1. RKC tak nenavázalo na zlepšené výkony z poslední doby a momentálně neskórovalo v Eredivisii dlouhých 248 minut, v tabulce tedy stále zůstává na šestnáctce barážové pozici s osmnácti body.

Waalwijk chce navázat na zlepšené výkony proti konkurenční Fortuně

Waalwijk v předešlých dvou sezónách dokráčel k celkem pohodlné záchraně, ovšem v tomto ročníku ještě může zažít hodně perné okamžiky a v tuto chvíli se nedá předpokládat, že udrží prvoligovou příslušnost s nějakým velkým předstihem. RKC totiž v dosavadních dvaadvaceti zápasech vybojovalo jen osmnáct bodů a patří mu až šestnáctá barážová príčka s tříbodovým mankem na patnáctý Excelsior.

Alkmaar díky pozdní trefě Daniho De Wita otočil vývoj v Sittardu

Favorizovaný Alkmaar se od začátku prosince uplynulého roku trápí, neboť až do tohoto sobotního utkání nevyhrál v základní hrací době již jedenáctkrát za sebou, a i teď se na půdě houževnaté Fortuny dlouhou zdálo, že na kýžený tříbodový zisk nedosáhne. Krátce po odehrané čtvrthodině prohrával, avšak po hodině hry srovnal nejlepší střelec Eredivisie Vangelis Pavlidis a v poslední minutě rozhodl Dani De Wit.

Tápající Alkmaar zkusí oživit pohárové ambice na půdě Fortuny

Jeden z velkých favoritů na nejvyšší příčky Alkmaar momentálně tápe, na konto si totiž připisuje jednu ztrátu za druhou a v podstatě je ze hry o Ligu mistrů. V dosavadním průběhu získal šestatřicet bodů a je čtvrtý o bod před pátým Ajaxem, nicméně za třetím Twente zaostává o osm bodů, za druhým Feyenoordem o třináct bodů a za vedoucím PSV dokonce o hrozivých šestadvacet bodů. Teď by rád konečně zabral v Sittardu s místní Fortunou.

Utrecht znovu skóroval čtyřikrát, tentokráte nedal šanci Fortuně

Jeden z hlavních adeptů na pohárovou Evropu se v první polovině sezony výrazně trápil a příliš dobře nevstoupil ani do té druhé, nicméně tentokráte se podruhé v řadě rozstřílel a po konstantním výkonu od začátku až do konce rozdrtil vyzyvatele ze Sittardu vysoko po výsledku 4:0. Díky druhému vítězství v řadě se tak prozatím vyhoupl na desátou pozici se šestadvaceti body, zatímco hosté přišli o svou sérii tří ligových utkání bez porážky a jsou dvanáctí se čtyřiadvaceti body.

Utrecht bude navazovat na předchozí výhru proti nevyzpytatelné Fortuně

Utrechtu se v tomto ligovém ročníku rozhodně nedaří podle představ, nicméně v minulém kole dokázal zvítězit v Eredivisii po téměř dvou měsících a celkově v ní neprohrál už jedenáctkrát za sebou, šance na pohárovou Evropu tak stále existuje. Domácí celek teď bude plnit úlohu favorita proti Fortuně, která se snaží hlavně zachránit a momentálně jí patří desáté místo tabulky se čtyřiadvaceti body.

Groningen udolal Fortunu po penaltovém rozstřelu a postoupil do semifinále KNVB Bekeru

Druholigový Groningen sehrál nesmírně vyrovnanou partii s prvoligovou Fortunou a po bezbrankovém stavu i po prodloužení nakonec musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm byl přeci jen šťastnější domácí celek, který proměnil čtyři pokutové kopy z pěti, zatímco soupeř nedal dva a jeden z nich v závěrečné páté sérii. FC proklouzlo mezi čtyřku nejlepších poprvé od roku 2015, kdy nakonec v národním poháru triumfovalo.

Druholigový Groningen v souboji o semifinále KNVB Bekeru přivítá rozjetou Fortunu

Fortuna v tomto ročníku nejvyšší nizozemské soutěže dlouhodobě předvádí sympatické výkony a aktuálně se jí navíc mimořádně daří. Nyní bude plnit úlohu mírného favorita proti Groningenu. Domácí tým byl až do loňské sezony tradičním účastníkem Eredivisie, jelikož v ní nepřetržitě působil třiadvacet let, jenomže naposledy předváděl doslova katastrofální výkony a s velkým předstihem tak putoval o patro níže.

Fortuna se po divokém průběhu rozešla smírně s Heernveenem

Heerenveen hodlal v Sittardu přerušit svou dlouhou sérii bez vítězství a do sobotního utkání vstoupil naprosto fantasticky, neboť v polovině úvodního dějství vedl o dvě branky, nicméně soupeř po změně stran srovnal krok, a i když SC poté znovu vedlo, tak konečný nerozhodný výsledek zařídil domácí hrdina Alen Halilovič zhruba čtvrthodiny před závěrečným hvizdem. Fortuna tedy neprohrála počtvrté za sebou a je devátá se čtyřiadvaceti body.