John van den Brom skončil jako trenér Lechu Poznaň a v klubu nepokračuje ani jeho asistent, nové angažmá si bude hledat někdejší záložník Denny Landzaat.

vi.nl
17.12.202311:22

Van den Brom končí v Lechu Poznań

Lech Poznań po roce a půl opouští John van den Brom, jemuž zlomily vaz nepřesvědčivé výsledky a až třetí místo po podzimní části Ekstraklasy. Uvolněné místo zaujal Mariusz Rumak, který má smlouvu do konce sezony.

vi.nl, twitter.com/LechPoznan
14.09.202313:03

Sponzor pro stadion v Poznańi

Obří stadion v Poznańi, který v první polovině roku 2023 v průměru navštěvovalo až 25 tisíc diváků, se těší z nového titulárního sponzora. Nově se bude jmenovat Enea Stadion podle energetického koncernu, který v Polsku dlouhodobě podporuje například národní triatlon.

przegladsportowy.pl
10.09.202321:54

Blažič nedohrál ani na půdě San Marina

Slovinsko v prvním poločase kvalifikačního utkání o postup na EURO 2024 na půdě San Marina potvrzovalo roli favorita a vedlo o dvě branky, nepříjemná zpráva každopádně zasáhla trenérský štáb kolem Matjaže Keka jen po několika úvodních minutách. Jeden z domácích hráčů, konkrétně Alessandro Tosi, totiž přišlápl stoperovi Mihovi Blažičovi nohu zezadu tak závažně, až Slovinec musel pro zranění hřiště předčasně opustit. Blažič mimochodem kvůli zdravotním problémům nedohrál ani březnový zápas na půdě Kazachstánu.

delo.si
10.08.202322:58

Lech v prvním utkání skolil Trnavu

Pražská Slavia, která v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy porazila 3:0 Dnipro-1, by v případě neúspěchu v dvojutkání s ukrajinským celkem nastoupila v play off Konferenční ligy s vítězem souboje Lech Poznaň - Trnava. Lech si přitom poveze do odvety výhru 2:1, za domácí se trefili Filip Marchwiňski s Kristofferem Veldem a v závěru snížil bývalý obránce pražských celků Sparty a Dukly Lukáš Štetina. Za Spartak odehrál kromě nastavení celé utkání český záložník Erik Daniel.

ČTK
11.07.202314:45

Lech Poznań angažoval Gholizadeha

Ali Gholizadeh se přesune z Belgie do Polska. Sedmadvacetiletý křídelník přestoupil z RSC Charleroi do Lechu Poznań, s nímž podepsal smlouvu do roku 2026.

Sestava Ostravy:

I. poločas: Markovič - Blažek, Bitri, Lischka - Juroška, Tetour, Kaloč, Ewerton, Šehić - Tanko, Almási.

II. poločas: Markovič - Ndefe, Bitri, Lischka, Šehić (74. Madleňák) - Buchta, Šín, Kaloč (61. Boula), Rigo (61. Tetour), Ewerton - Almási (74. Jaroň). Trenér: Hapal.

ČTK
01.07.202313:13

Poznaň - Liberec 1:3

Přípravné utkání:

Lech Poznaň - Slovan Liberec 1:3 (0:1)

Branky: 56. Nadolski - 34. Chaluš, 72. Horský, 84. Rabušic.

Sestava Liberce: Vliegen (46. Bačkovský) - Prebsl, Chaluš (60. Govaers), Purzitidis - Ghali (46. Lehoczki), Doumbia (60. Lexa), Frýdek (46. Višinský), Varfolomejev (46. Polyák), Mikula (60. Hudák) - Tupta (60. Rabušic), Kulenović (46. Horský). Trenér: Kozel.

ČTK
03.05.202311:28

Skóraś se stěhuje do Brugg

Další vážený produkt své blyštivé akademie prodává Lech Poznań. Po více než 100 zápasech a zkušenosti se čtvrtfinále Konferenční ligy se loučí 23letý polský reprezentant Michał Skóraś. Gólový křídelník se Clubu Bruggy upsal na čtyři roky a má se stát třetím nejdražším prodejem Lechu za zhruba 7 milionů eur.

Lech Poznań premiérově ve čtvrtfinále

Historický postup do čtvrtfinále evropských pohárů vybojoval Lech Poznaň. Úřadující polský mistr v Djurgårdenu hájil náskok 2:0 z úvodního domácího duelu a ve 44. minutě mu nahrálo vyloučení Marcuse Danielsona. V početné převaze následně polský celek v závěrečné čtvrthodině zaznamenal všechny tři branky.

Holec bude hostovat v Lechu Poznań

Lech Poznań se domluvil na půlročním hostování Dominika Holce ze Sparty Praha. Obě strany se dohodly i na možném prodloužení spolupráce, slovenskému brankáři totiž po sezoně vyprší smlouva s letenským klubem.

twitter.com/s_staszewski
31.12.202215:11

Holec na cestě do Lechu Poznań?

Sparta Praha půl roku před vypršením smlouvy zřejmě uvolní Dominika Holce, jenž by se mohl vrátit zpátky do Polska, kde v minulosti chytal za Raków Częstochowa. Osmadvacetiletý brankář se ocitl v hledáčku Lechu Poznań, s nímž bude jednat o podmínkách smlouvy.

twitter.com/Jerzy2014
26.07.202211:54

Dagerstål hostuje v Lechu Poznań

FK Chimki znovu opouští Filip Dagerstål. Dvojnásobný reprezentant Švédska zamířil na roční hostování s opcí do Lechu Poznań.

09.07.202222:25

Raków obhájil polský Superpuchar

Výsledek polského Superpoháru: Lech Poznań - Raków Częstochowa 0:2 (43. Racovitan, 51. Wdowiak). Po druhém vítězství v domácím poháru v řadě Raków přidal také obhajobu Superpucharu. Zraněný Tomáš Petrášek dnešní zápas vynechal.

03.07.202217:46

Sýkora nechybí na soustředění Plzně

Viktoria Plzeň odjela na herní soustředění do Rakouska i s Janem Sýkorou. Úřadující český mistr jedná o návratu 28letého hráče s Lechem Poznań.

isport.cz
01.07.202213:39

Plzeň pracuje na návratu Sýkory

Jan Sýkora by se měl po úspěšném hostování natrvalo vrátit do Viktorie Plzeň. Úřadující český mistr dokončuje jednání s Lechem Poznań.

twitter.com/Meczykipl
19.06.202217:16

Lech Poznań převezme Van den Brom

John van den Brom povede Lech Poznań. Pětapadesátiletý trenér s polským klubem podepíše dvouletou smlouvu.

vi.nl
14.05.202219:35

Lech Poznań konečně mistrem

Polský Lech Poznań se po dlouhých sedmi letech vrací na polský trůn, když dnes zvládl své derby s Wartou a zároveň přihlížel prohře Rakówa v Lubinu. Mistrem Polska se tak stává ex-plzeňský Adriel Ba Loua a 54 minutami k němu přispěl i český šampion s Plzní, Jan Sýkora.