LASK Linz Rakousko - LASK Linz - Zprávy

LASK se chce poprvé v historii dobýt do Ligy mistrů. Proti stojí Bruggy

Rakouský LASK je blízko jednomu z největších úspěchů v historii klubu. Mužstvo z Lince přešlo přes Basilej a těsně před branami skupinové fáze chce zaskočit dalšího favorita. Club Bruggy má ale zkraje sezóny dobrou formu a do karet mu mohou hrát též zkušenosti z loňského ročníku Ligy mistrů.

Wolfsburg bude od nové sezony trénovat Glasner

Hráče Wolfsburgu povede od příští sezony v německé lize trenér Oliver Glasner. Čtyřiačtyřicetiletý Rakušan, který momentálně trénuje druhý tým rakouské ligy Linec, na lavičce vystřídá Bruna Labbadiu. S vedením klubu se dohodl na smlouvě do roku 2022.

Wiener Neustadt kopal za poločas čtyři penalty

Čtyři penalty, navíc všechny během prvního poločasu, kopali fotbalisté Wieneru Neustadt v dnešním utkání zahajovacího kola rakouské ligy proti Linci. Při takovém množství základních standardních situací si mohli dovolit i jeden pokutový kop neproměnit, přesto do přestávky vedli 5:0 a stejným výsledkem i zápas vyhráli. Hosté hráli od 39. minuty v devíti.

Linec odvolal trenéra

Fotbalisté Lince řádili během soustředění v tureckém Beleku tak, že vedení hotelu muselo povolat ochranku. Na incident, při němž podle listu Oberösterreichische Nachrichten létaly vzduchem lahve a sklenice, doplatil trenér Matthias Hamann, kterého představitelé klubu odvolali.

Sparta definitivně potvrdila příchod rakouského beka Hohenedera

Vedení fotbalové Sparty definitivně potvrdilo příchod rakouského stopera Niklase Hohenedera, který na Letnou přestoupil po vypršení smlouvy v týmu LASK Linec.