Astra Giurgiu Rumunsko - Astra Giurgiu - Zprávy

Další články

Preview: KRC Genk - Astra Giurgiu

Hráči belgického Genku si do domácí odvety přivezli slušnou pozici po remíze 2:2 a nyní se pokusí postoupit mezi šestnáctku nejlepších přes rumunskou Astru. Na její půdě dvakrát během zápasu vedli, ovšem rumunský soupeř vždy srovnal krok, druhou vyrovnávací trefu zaznamenal v poslední minutě zásluhou japonského záložníka Takayukiho Seta. Domácí celek je považován za favorita, ovšem soupeř několikrát dokázal, že umí překvapit.

Astra Giurgiu - KRC Genk 2:2

Fotbalisté Genku dokázali na půdě rumunské Astry dvakrát skórovat a do odvety si přivezou nadějný výsledek 2:2. Hosté se dostali do vedení zhruba v polovině prvního poločasu, domácí celek však ještě do pauzy srovnal. Druhé dějství už rozhodně nebylo tak zajímavé jako to první a příliš vyložených možností v něm k vidění nebylo. Belgický výběr znovu vedl od 83. minuty, nicméně Giurgiu nakonec podruhé vyrovnalo o sedm minut později.

Preview: Astra Giurgiu - KRC Genk

Astra Giurgiu se v podzimní části postarala o velké překvapení, když v konkurenci Plzně a rakouské Austrie Vídeň dokázala skončit na druhém místě základní skupiny E a postoupila mezi dvaatřicet nejlepších výběrů Evropské ligy. Los k ní byl vcelku příznivý, přisoudil ji totiž Genk a to rozhodně je hratelný soupeř. To samé si může říct belgický protivník, který ve skupině F dominoval a do jarní fáze postoupil z prvního místa s dvanácti body

Řím veze z Rumunska remízu, Astra druhým postupujícím

Římské AS uhrálo v Rumunsku i s náhradním kádrem remízu bez branek, která vyhovuje oběma týmům. Zatímco AS postupuje z prvního místa skupiny E, s osmi body jej do vyřazovacích bojů doprovodí právě Astra Giurgiu.

Astra doma vyzve oslabený Řím

Římské AS už má zajištěn postup a s ním i první příčku ve skupině. Poslední utkání tak pro Vlky z Říma bude spíše formalitou, kterou však nechtějí podcenit. V Evropě se jim především mimo svůj stadion příliš nedaří a teď cestují do Rumunska.

Austria Vídeň - Astra Giurgiu 1:2

Astra dokázala na půdě Austrie zvítězit a před posledním zápasem s AS Řím má postup do jarní fáze Evropské ligy ve svých rukou. Po nepříliš záživném prvním poločase se trefil Lukas Rotpuller, klub z Giurgiu ovšem deset minut před koncem zásluhou Daniela Florey následně srovnal stav a Constantin Budescu na závěr přidal z penalty rozhodující zásah.

Preview: Austria Vídeň - Astra Giurgiu

Jestli chtějí mít oba týmy před posledním kolem nejlepší možnou výchozí pozici, bod z tohoto duelu bude málo. Austria je v tuhle chvíli nejblíže zisku druhé příčky. Jestli se jí podaří zvítězit i podruhé ve skupině, definitivně vymýtí šance na postup Astry. A pokud za tohoto scénáře Plzeň neuspěje naplno v Římě, může rakouský celek slavit předčasně.

Plzeň remizovala na půdě Giurgiu a ve skupině EL zůstala poslední

Plzeňští hráči v Bukurešti remizovali s Astrou Giurgiu 1:1, rumunskému soupeři nevrátili minulou domácí prohru 1:2 a ani ve čtvrtém zápase Evropské ligy nezvítězili. Český mistr se třemi body zůstal poslední v tabulce skupiny E. Tu vede s osmi body AS Řím, Austria Vídeň má pět bodů a Giurgiu čtyři.

Plzeň chce v Rumunsku oživit postupové šance v Evropské lize

Plzeňští ve čtvrtek sehrají na hřišti Astry Giurgiu čtvrtý zápas ve skupině Evropské ligy. Český mistr po minulé domácí porážce 1:2 s rumunským soupeřem potřebuje v Bukurešti uspět, aby udržel reálné šance na postup.

Plzeň nezvládla zápas s Astrou a komplikuje si situaci v boji o postup

Plzeňští prohráli v Evropské lize doma s Astrou Giurgiu 1:2 a zkomplikovali si boj o postup ze skupiny E. Po třech kolech jsou s pouhými dvěma body poslední a nutně potřebují za dva týdny vyhrát odvetu v Rumunsku.

Trenér Astry chce v Plzni odehrát velký zápas

Ačkoli se hráčům Astry Giurgiu v této sezoně nedaří, trenér Marius Sumudica je přesvědčený, že ve čtvrtek sehrají v Evropské lize na hřišti Plzně velký zápas. Hosté nepřijeli bránit a chtějí se Viktorii vyrovnat i herně a předvést fanouškům hezký fotbal.

Plzeň se pokusí prolomit pohárové trápení s rumunskými celky

Plzeňské čekají tento týden dva klíčové zápasy. V neděli sehrají ligový šlágr podzimu se Spartou, ale ještě předtím ve čtvrtek přivítají v Evropské lize Astru Giurgiu. Případnou výhrou nad rumunským celkem by výrazně zvýšili své šance na postup ze skupiny, naopak ztráta by jim situaci výrazně zkomplikovala.

Řím rozdrtil Astru čtyřmi góly

Římskému AS se konečně povedlo vyhrát i v evropských pohárech a trochu zmírnit stoupající napětí. S jedním gólem mu Astra pomohla, kromě vlastního zásahu se trefili také domácí Kevin Strootman, Federico Fazio a Mohamed Salah, který zakončil střelecky poněkud jednostranné utkání.