Celtic FC Skotsko - Celtic FC - Zprávy

Další články

Celtic zakončil účast v pohárech důstojně. Vítězství nad Feyenoordem klíčilo po penaltě Palmy

Celtic vyhrál v šestém kole skupiny E Ligy mistrů nad Feyenoordem 2:1. Doposud výsledkově upozaděný skotský celek našlápl k zisku tří bodů ve 33. minutě, kdy Luis Palma proměnil pokutový kop. Rotterdamští sice v závěru vyrovnali, v nastavení ovšem udeřil Gustaf Lagerbielke. Na celkovém umístění v tabulce však úspěch Keltů nic nezměnil, jelikož tým z Nizozemska měl účast v jarní části Evropské ligy jistou už před výkopem. Český záložník Ondřej Lingr strávil celý zápas na lavičce náhradníků.

Celtic i Feyenoord už nemají o co hrát. Domácí však chtějí alespoň ukončit dlouhý půst

V podstatě už jen o čest půjde v souboji mezi Celticem a Feyenoordem. Domácí vědí, že středečním zápasem pro ně účinkování v evropských pohárech končí, hosté zase mají jistotu jarního pokračování v Evropské lize. Skotské mužstvo nicméně bude jistě usilovat o to, aby ukončilo šest let trvající čekání na vítězství v Lize mistrů.

Celtic už na jaře v pohárech nezaseje. Potlesk tribun v Římě sklidil střídající Immobile

Celtic v zápase pátého kola skupiny E Ligy mistrů stvrdil konec nadějí na účast v jarní fázi evropských pohárů, když padl na hřišti Lazia 0:2. Skotský klub přicestoval do Říma v roli týmu, který v hlavní části milionářské soutěže nezvítězil od roku 2017 a blízko ke tříbodovému zisku neměl ani tentokrát. Na půdě 11. celku italské Serie A sice držel dlouho bezgólový výsledek, avšak Biancocelesti se mohli opět spolehnout na kanonýra Cira Immobileho. Ten se z pozice náhradníka prosadil v závěrečné desetiminutovce hned dvakrát, díky čemuž mohou domácí už po konci večerního programu oslavit postup.

Lazio hraje doma o postup, Celtic je na prahu vyřazení

Římské Lazio má šanci zajistit si s předstihem jistotu postupu do vyřazovací fáze, ale potřebuje doma na Olimpicu porazit Celtic. Skotský celek naopak neprožívá moc dobré pohárové vystoupení a mohl by v případě porážky zpečetit svůj brzký konec.

Naděje Celtiku neobživly ani v Madridu, Atlétiku na první místo pomohl rychlý gól a přesilovka

Atlético Madrid zvládlo důležitý zápas čtvrtého kola skupinové fáze Ligy mistrů, když v rámci skupiny E porazilo na vlastní půdě Celtic 6:0. Los Colchoneros odstartovali utkání fantasticky, jelikož už v šesté minutě vsítil gól Antoine Griezmann. Španělskému celku poté obrovským způsobem pomohl hostující Daizen Maeda, jenž ve 23. minutě viděl za tvrdý šlapák červenou kartu. Domácí dokázali přesilovku využít ještě k dalším pěti trefám a s osmi získanými body se posunuli na první příčku v tabulce. Klub se čtyřlístkem ve znaku naopak zůstal na chvostu čtyřčlenného pelotonu a jeho naděje na postup se dostaly do roviny teorie.

Atlético si chce vzít první místo, proti stojí Celtic

Atlético je jediným týmem ve skupině E, který ještě neprohrál. Na první místo mu to ale nestačí a další krok k jeho získání se svěřenci trenéra Diega Simeoneho pokusí učinit proti Celticu. Skotský klub naopak čelí definitivnímu pádu do propasti.

Atléti byli ve Skotsku rádi za odvrácení porážky. Nápor Celtiku pomohl zmírnit Morata

Celtic remizoval v utkání třetího kola skupiny E Ligy mistrů před vlastními fanoušky s favorizovaným Atlétikem 2:2. Skotský celek v utkání sice dvakrát vedl, přesto však nedokázal dovést zápas do vítězného konce. Doplatil především na zpackaný vstup do druhé půle, kdy na konečný stav upravil hlavou Álvaro Morata, který se v letošním ročníku nejprestižnější soutěže prosadil už potřetí. Mužstvo z Glasgow v závěru navíc nedokázalo využít krátkou přesilovku po vyloučení Rodriga de Paula.

Celtic chce z posledního místa, Atlético je ale ve skvělé formě

Celtic se ve středu večer pokusí prakticky o nemožné. Porazit Atlético, které bude i ve Skotsku jasným favoritem. A to především proto, že Celticu se v letošní sezoně Ligy mistrů vůbec nedaří a nezískal zatím ještě ani jeden bod.

Lazio se stává expertem na last minute góly. Brankáře zastoupil v roli střelce Pedro

Hráči Lazia vyhráli ve druhém kole skupiny E Ligy mistrů na půdě Celtiku 2:1. Naději na utnutí nelichotivé série dal skotskému celku, který na domácí vítězství v milionářské soutěži čeká od sezony 2013/2014, gólem ve 12. minutě Kjógo Furuhaši. Biancocelesti však dokázali ještě před pauzou zásluhou Matíase Vecina srovnat a v nastavení druhé půle rozhodl o zisku tří bodů pro Římany Pedro.

Celtic chce napravit úvodní porážku. Lazio střídá dobré výkony se špatnými

Celtic potřebuje napravit první neúspěšné kolo a konečně by se rád odlepil ode dna tabulky. To by se mu mohlo podařit ve středu, protože jeho soupeř taky zrovna neexceluje. Lazio má v tabulce jen o bod navíc a v lize se mu - na rozdíl od skotského domácího mužstva - moc nedaří.

Zkušený gólman spustil lavinu chyb Celticu. V jedné z branek Feyenoordu měl prsty i Lingr

Feyenoord v prvním kole skupiny E Ligy mistrů porazil na vlastním hřišti Celtic 2:0. Navzdory ofenzivnímu potenciálu obou týmů se zápas rozjížděl velmi pomalu, k čemuž napomáhal i neustávající déšť. Rozhodující moment nastal poměrně nečekaně v nastavení první půle, kdy z dalekého přímého kopu vypálil Calvin Stengs a čisté svědomí nemohl mít ani brankář Joe Hart, ani hráči v děravé zdi. Šance Skotů na bodový zisk pak zhatily dvě červené karty, které hosté obdrželi v rozmezí pouhých čtyř minut.

Feyenoord při návratu do Ligy mistrů chce potvrdit skvělou formu proti outsiderovi skupiny Celticu

Skupina E letošního ročníku Ligy mistrů sice na první pohled nepůsobí oslnivým dojmem a podle mnohých je její složení vůbec nejslabší ze všech osmi skupin, nicméně na druhou stranu se dá očekávat nesmírně dramatický souboj o postup do osmifinále, na který si určitě brousí zuby všichni čtyři účastníci. V tomto úterním utkání bude považován za mírného favorita Feyenoord, který se v posledních týdnech neuvěřitelně rozstřílel.

Al-Ittihad má další zvučnou posilu, oznámil příchod Joty z Celticu

Jota po dvou letech odchází z Celticu, kývl na lukrativní nabídku Al-Ittihadu. The Bhoys za 24letého křídelníka obdrží necelých 30 milionů eur, což je pro oba kluby rekordní přestup...

Celtic obhájil skotský titul a útočí na treble

Celtic si zajistil obhajobu prvenství ve skotské lize už v úvodním kole skupiny o titul, v němž porazil Heart of Midlothian 2:0. Pro Celtic je to 53. triumf, díky kterému ztrácí už jen dva tituly na rekordní bilanci městských rivalů Rangers.