Dukla Banská Bystrica Slovensko - Dukla Banská Bystrica - Zprávy

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3

Hneď v prvom zápase 22. kola Corgoň ligy sa zrodilo prekvapenie. Banská Bystrica zaznamenala svoju premiérovú výhru v jarnej časti, keď porazila Košice na ich pôde výsledkom 3:1.

Preview: MFK Košice - Dukla Banská Bystrica

22. kolo Corgoň ligy odštartuje stretnutím medzi piatymi Košicami a desiatou Banskou Bystricou. Oba tímy sa budú snažiť o nápravu výsledku z minulého kola, východniari prehrali v Nitre a Banská Bystrica remizovala doma s Ružomberkom.

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:1

Ružomberčania nedokázali využiť hodinovú výhodu o jedného hráča, naopak, bližšie k trom bodom boli bojovní domáci.

Preview: Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok

Do Banskej Bystrice vycestuje sused spoza kopca Ružomberok. Obom mužstvám sa túto sezónu veľmi nedarí a tak práve tretí jarný zápas napovie veľa o tohtosezónnych možnostiach oboch klubov.

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0

Začiatok zápasu sa niesol v pomerne nervóznom duchu. Odniesla to ikona súčasného Slovana, Samuel Slovák, ktorý musel byť už v 8. minúte striedaný. Nahradil ho Ižvolt. Prvý náznak šance sa objavil až v 15. minúte, kedy Pančík zahrával priamy kop a loptu nacentroval priamo do šestnástky. Vznikla pomerne nebezpečná situácia, ale brankár belasých Kiss si s ňou poradil. V 17. minúte strieľal z prvej z hranice šestnástky Slovanista Sedlák, lopta však letela priamo do náručia Boroša.

Preview: Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica

Belasí sa pred štartom druhej časti sezóny netajili ambíciami obhájiť 3. miesto z minulého ročníka. Netajili sa ani víťaznými ambíciami na pôde Nitry v prvom jarnom kole. Pod Zoborom však prehrali 1:0, hoci zápasu by viac svedčala remíza. Momentálne sa Slovan nachádza na 7. mieste ligovej tabuľky a v domácom prostredí proti Dukle bude chcieť za každú cenu bodovať naplno a ukázať zaujímavý futbal.

Dukla Banská Bystrica - Artmedia Petržalka 2:2

V ťažkých poveternostných podmienkach za veľmi silného vetra a dažďa sa odohral zápas medzi Duklou a Artmediou. Ešte niekoľko hodín pred výkopom nebolo jasné či sa dnes v Banskej Bystrici vôbec bude hrať, arbiter Pavol Šípoš ale vyhodnotil terén ako regulárny.

Preview: Dukla Banská Bystrica - Artmedia Petržalka

Do bitky o ligový primát sa po Žiline zapojí v sobotu popoludní aj Artmedia, ktorá cestuje na Stredné Slovensko, do Banskej Bystrice. Petržalčania sa určite pokúsia vybojovať všetky tri body a využiť tak zaváhanie Žiliny z piatkového zápasu so Sencom.

FINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA 2004/05

V nedeľňajšom finále Slovenského pohára zdolali futbalisti Dukly Banská Bystrica obhajcu minuloročného prvenstava Artmediu Bratislava 2:1. Pre Duklu to bol prvý zisk Slovenského pohára v samostatnej ére Slovenska.