CA Osasuna Španělsko - CA Osasuna - Zprávy

Další články

Osasuně se venku daří, Rayo ale chytá formu

Krátce po čtvrté hodině odpolední v sobotu se na Campo de Fútbol de Vallecas ukáže Osasuna. A i když ta získala v tabulce o osm bodů víc než domácí, tak současná forma favorizuje spíš mužstvo mladého trenéra Iñiga Péreze.

Komický penaltový kolaps Budimira přiblížil Valencii vysněné pohárové Evropě

Valencia zvítězila ve 31. kole LaLigy na hřišti Osasuny 1:0. O jediný přesný zásah se postaral už v 18. minutě André Almeida, jenž se po předchozím půlročním zranění prosadil ve druhém utkání za sebou. V nastavení mohl z penalty vyrovnat kanonýr Ante Budimir, jenže Chorvat při rozběhu až komicky zakopl a pokutový kop neproměnil. Netopýři dokázali, že se jim v Pamploně v poslední době daří, jelikož tam vyhráli ve třetím zápase v řadě. Díky tříbodovému zisku se navíc přiblížili šesté příčce v tabulce, která zajišťuje kvalifikaci do Evropské konferenční ligy.

Pondělní večer bude patřit dohrávce mezi Osasunou a Valencií

Velmi zajímavý souboj bude k vidění také v pondělí ve městě Pamplona. Zde se domácí Osasuna utká s Valencií v duelu takřka tabulkových soupeřů, kteří navíc reálně mohou pomýšlet na účast v evropských pohárech pro příští sezónu. V tom jim pomohlo mimo jiné také vítězství Bilbaa v Copa del Rey, které by si účast v Evropě mohlo zajistit již skrze ligové postavení a účast v pohárech by si tak měl zajistit i sedmý nejlepší celek ligové tabulky.

Bleskový start Osasuny pohřbil naděje Almeríe na opuštění dna tabulky

Fotbalisté Osasuny si poradili ve 30. kole LaLigy s Almeríí, kterou na jejím hřišti porazili 3:0. Los Rojillos rozhodli o svém vítězství už v úvodu zápasu. Nejprve se ve druhé minutě prosadil José Manuel Arnáiz, na nějž navázal Ante Budimir, který potrestal zbytečnou chybu brankáře Luíse Maximiana. Hosté navíc po změně stran náskok ještě zvýraznili, a zamezili tak Almeriensistas poskočit na předposlední místo španělské nejvyšší soutěže.

Almería touží po druhé výhře v ročníku, Osasuna prohrála už dvakrát po sobě

V sobotu krátce po čtvrté hodině odpolední se pokusí uzmout tři body celky Almeríe a Osasuny. Domácí Almería čeká na ligové vítězství nad Osasunou už jedenáct let a tentokrát by se dočkat mohla, formu má lepší než její soupeř.

Osasuna po šesti letech vymění trenéra, Arrasate neprodlouží smlouvu

Vedení Osasuny může s předstihem začít hledat nového trenéra. Na lavičce klubu z Pamplony nebude pokračovat Jagoba Arrasate, 45letý kouč neprodlouží končící smlouvu.

Osasuna se zalekla dalšího zvučného jména, Realu upevnil první místo Vinícius Júnior

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve 29. kole LaLigy na hřišti Osasuny 4:2, a opět tak potvrdili dlouholetou dominanci proti týmu z Pamplony. Strategické plány domácích narušil již ve čtvrté minutě trestuhodným zaváháním Alejandro Catena, které následně potrestal v zápase dvougólový Vinícius Júnior. Velký podíl na výhře Bílého baletu pak měl i Federico Valverde, jenž asistoval třem různým střelcům Madriďanů. Osasuna tak v této sezoně nezískala proti žádnému celku z první pětky ani bod, a na úspěch tedy musí počkat proti méně věhlasnějším soupeřům.

Osasuna doma čelí lídrovi, tomu absence Bellinghama zatím nevadila

Už víc jak třináct let čeká Osasuna na další domácí úspěch proti Realu Madrid. Další pokus bude mít v sobotu odpoledne, kdy se Bílý balet opět ukáže na stadionu El Sadar. A na rozdíl od Osasuny přijede v dobrém rozmaru, protože si v minulém kole s chutí zastřílel.

Střelci odlišných generací uchovali naděje Girony na premiérový titul

Girona si po porážce z minulého týdne spravila chuť proti Osasuně, kterou ve 28. kole LaLigy doma porazila 2:0. Prvním úspěšným střelcem utkání se stal již ve 13. minutě zkušený Portu, jenž se ocitl na konci rychlé kombinace. Pojistku v podobě druhé branky pak přidal až v samotném závěru stále ještě náctiletý Sávio. Blanquivermells tak ziskem tří bodů odpověděli na výhru Barcelony a vzali si zpět druhou příčku v tabulce.

Girona chce zase začít vítězit, doma hostí Osasunu

Vrátit se zpět na vítěznou vlnu bude chtít aktuálně druhá Girona. Katalánci před týdnem opět prohráli a jejich manko na vedoucí Real Madrid se zvýšilo. Nyní má Girona před sebou důležitý duel s Osasunou, kterou na podzim porazila divokým výsledkem 4:2.

Alavés neoblíbenému sokovi dlouho odolával, branku Deportiva odemkl až kanonýr Budimir

Osasuna zvítězila ve 27. kole LaLigy nad Alavésem 1:0, na zisk tří bodů se domácí ovšem pořádně nadřeli. Několik velkých příležitostí Zrzků vychytal Antonio Sivera a vlasy si kvůli němu málem vytrhal především Ante Budimir. Útočník z Pamplony proti brankáři Basků uspěl až ve třetí velké šanci. Trefa ze 76. minuty posunula Los Rojillos mezi nejlepších 10 celků soutěže a prodloužila čekání Deportiva na výhru s tímto protivníkem trvající od roku 2016.

Osasuna bude v dohrávce hostit Alavés

Španělská LaLiga se pomalu přehoupává do své poslední čtvrtiny. Závěrečné utkání sedmadvacátého kola nyní v pondělní dohrávce obstarají týmy Osasuny a Deportiva Alavés. Jedná se o tabulkové sousedy, kteří, zdá se, jako jedni z mála neprožijí na konci sezóny příliš nervového vypětí, protože se drží v klidném středu tabulky.

Gólové vlaštovky odchovanců dolétly na Kanárské ostrovy po změně stran

Las Palmas remizovalo ve 26. kole LaLigy na vlastním stadionu s Osasunou 1:1. Střelecké temno úvodního dějství prosvítil krátce po návratu z kabin přesným volejem odchovanec hostujícího celku Unai García. Stejný způsob zakončení zvolil chvíli nato produkt mládežnické akademie žlutomodrých Kirian Rodríguez, jenž po fiasku v minulém kole zajistil domácím alespoň bod.

O střed tabulky si to rozdají Las Palmas a Osasuna

Vyrovnaný průběh nabídlo už první utkání na El Sadaru v Pamploně a i v neděli se dá očekávat přinejmenším podobný scénář. Oba celky si vedou víceméně stejně, ale o trochu lépe jsou na tom domácí. Ti však v minulém kole schytali ostudný debakl od Atlética a mají co napravovat.