Deportivo Alavés Španělsko - Deportivo Alavés - Zprávy

Další články

Alavés nemá jistou záchranu, Atlético chce překvapit

Depotivo Alavés ještě nemá jistotu záchrany a sedm kol před koncem ještě potřebuje získat nějaké body. V nedělí v podvečer se mu naskýtá příležitost, ovšem jeho soupeřem bude silné Atlético. Madridský celek má také o motivaci postaráno, protože potřebuje minimálně udržet stávající čtvrté místo.

Předposlední Granada neporušila vítěznou domácí tradici s Alavésem

Fotbalisté Granady ve 31. kole LaLigy prolomili nelichotivou sérii pěti porážek v řadě, když v souboji letošních nováčků zdolali Alavés 2:0. Trápící se domácí nasměroval k prvnímu triumfu od začátku ledna už v deváté minutě Myrto Uzuni, na něhož ještě v úvodním dějství navázal Lucas Boyé. Trefy těchto dvou borců tak jen stvrdily dlouhotrvající převahu předposledního celku tabulky nad modrobílými před vlastními fanoušky, kde je porazil ve všech šesti dosavadních střetnutích.

Ukončí Granada negativní sérii? Na její půdu zavítá Deportivo

Fotbalistům Granady se záchrana v nejvyšší soutěži výrazně vzdaluje a jasněji může být i po tomto kole. Na stadion Nuevo Los Cármenes přijede Deportivo Alavés, jenž potřebuje body do klidnějšího závěru sezony.

Ryze baskický duel našel svého jediného střelce v srdci obrany Realu Sociedad

Real Sociedad zvítězil ve 30. kole LaLigy na hřišti Alavésu 1:0. Dominantně hrající mužstvo ze San Sebastiánu se v baskickém derby dlouho trápilo ve finální fázi, a tak si pomohlo standardní situací. Centr od rohového praporku usměrnil hlavou za záda gólmana mladý stoper Jon Pacheco a první trefou na seniorské úrovni vystřelil favoritovi tři body. Ten si díky tomu upevnil šestou příčku zajišťující Konferenční ligu.

Deportivo Alavés se střelecky trápí, teď vyzkouší pohárového účastníka ze San Sebastiánu

Real Sociedad se pokusí připsat si při posledním březnovém dni třetí ligovou výhru v řadě, když se podívá do Alavésu. A bude chtít udržet poslední místo pro poháry v příští sezoně. Domácí Depor bude rozhodně outsiderem, poslední dobou boduje naplno jen zřídka.

Bratři Williamsové úřadovali v obou vápnech. Bilbao spasilo rychlé vykoupení z hříchu

Bilbao vyhrálo v domácím utkání 29. kola LaLigy 2:0 nad Alavésem. Živé první dějství načal brzkým gólem Iňaki Williams, tomu však vzal vítr z plachet ofsajdový praporek. Dirigentovu hůlku tak po něm přebral jeho bratr Nico Williams, který ale zprvu zavinil ve 31. minutě penaltu. Tu ovšem gólman lapil a pouhou minutu nato se mladší ze sourozenců vykoupil asistencí u vítězné branky Gorky Guruzety, jenž o pět minut později přidal i pojišťující trefu.

Athletic může na čtvrté místo, potřebuje porazit Alavés

Deset kol zbývá do konce LaLigy a Athletic stále bojuje o účast v Lize mistrů. V sobotním zápase přivítá na San Mamés Deportivo Alavés a pokud zvítězí, posune se na klíčovou čtvrtou příčku před Atlético.

Alavés vyvedl z herního propadu nečekaný střelec. Vallecano v Baskicku krizi nepřibrzdilo

Deportivo Alavés zvládlo zápas 28. kola LaLigy, ve kterém porazilo na vlastním hřišti Vallecano 1:0. Domácí vyvedl ze série pěti duelů bez vítězství obránce Andoni Gorosabel, jenž se ve svých 27 letech prosadil v nejvyšší španělské soutěži vůbec poprvé. Hosté naopak prohloubili vlastní krizi, v níž se nachází od startu kalendářního roku a už 10krát v řadě nepoznali chuť vítězství.

Rayo chce odčinit zaváhání s Cádizem, představí se na hřišti Deportiva

Souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky otevře nedělní program osmadvacátého kola španělské nejvyšší soutěže. Utkají se v něm třináctý Alavés a šestnácté Rayo. Ani jeden z celků se v posledních týdnech nepotýká s dobrou formou a jak Deportivo, tak Rayo, čekají na vítězství už mnoho kol.

Alavés neoblíbenému sokovi dlouho odolával, branku Deportiva odemkl až kanonýr Budimir

Osasuna zvítězila ve 27. kole LaLigy nad Alavésem 1:0, na zisk tří bodů se domácí ovšem pořádně nadřeli. Několik velkých příležitostí Zrzků vychytal Antonio Sivera a vlasy si kvůli němu málem vytrhal především Ante Budimir. Útočník z Pamplony proti brankáři Basků uspěl až ve třetí velké šanci. Trefa ze 76. minuty posunula Los Rojillos mezi nejlepších 10 celků soutěže a prodloužila čekání Deportiva na výhru s tímto protivníkem trvající od roku 2016.

Osasuna bude v dohrávce hostit Alavés

Španělská LaLiga se pomalu přehoupává do své poslední čtvrtiny. Závěrečné utkání sedmadvacátého kola nyní v pondělní dohrávce obstarají týmy Osasuny a Deportiva Alavés. Jedná se o tabulkové sousedy, kteří, zdá se, jako jedni z mála neprožijí na konci sezóny příliš nervového vypětí, protože se drží v klidném středu tabulky.

Mallorca na cestě daleko od domova dokráčela k tradiční dělbě bodů

Fotbalisté Alavésu remizovali ve 26. kole LaLigy s Mallorkou 1:1. Ke gólu měli dlouho blíže hosté, v 76. minutě ovšem přispěchal s vedoucí brankou Carlos Benavídez, jenž se prosadil poprvé v letošním ročníku. Celek z Baleárských ostrovů však nesložil zbraně a úspěšnou trefou Matiji Nastašiče v 88. minutě vybojoval již 12. remízu v ročníku. Jeho čekání na vítězství na hřišti soupeře se ale znovu natáhlo, jelikož se naposledy z venkovního tříbodového zisku radoval 16. září.

Deportivo Alavés přivítá Mallorcu

Na Estadio Mendizorrotza přivítá domácí Deportivo šestnáctou Mallorcu. Alavés už tři kola nezvítězil, i když nerozhodné výsledky proti Villarrealu a Realu Betis nejsou zas tak špatným počinem. Co se týče Mallorcy, ta před týdnem prohrála a od sestupového pásma jí dělí šest bodů.

Betisu chyběla k pomstě za pohárové vypadnutí zkraje roku přesnější muška Mirandy

Betis remizoval ve 25. kole LaLigy na svém stadionu s Alavésem 0:0. Na šance skoupé utkání přineslo největší pozdvižení hned ve druhé minutě, kdy rozvlnil síť domácích Samu Omorodion, jenž byl hostům vypůjčen z Atlétika Madrid. Rozhodčí však radost rychle utnul kvůli ofsajdu. El Glorioso měli nejblíže k vytoužené brance zkraje druhého dějství, ale jelikož Juan Miranda svou šanci neproměnil, odplata za lednové vypadnutí z Copa del Rey se nekonala.