Djurgårdens IF Švédsko - Djurgårdens IF - Zprávy

Další články

Lech bude hájit dvoubrankové manko. Probere se Djurgården ze zimního spánku?

Před týdnem bylo na Djurgårdenu znát, že v kalendářním roce 2023 toho ještě moc neodehrál. Nyní už má ale jeden těžký zápas za sebou a doufá, že se předvede v lepším světle. Potvrdí švédské mužstvo, že v probíhající sezoně na domácí půdě v rámci evropských pohárů pálí ostrými?

Lech byl hladovější, Djurgardens skolil dvěma brankami z obou poločasů

Lech zvládl úvodní osmifinále Evropské konferenční ligy, když na svém hřišti zdolal Djurgarden 2:0. K otevření skóre měli velmi blízko hosté, nepochopitelné rozhodnutí Joela Asora zakončovat hrudí však švédský celek připravilo o klíčový úvodní gól. Jen chvíli nato s ním tak přispěchal celek z Poznaně, konkrétně pak obránce Antonio Milič. Ten se trefil stejně jako v minulém ligovém klání, v předchozím průběhu sezony se přitom neprosadil ani jednou. Pojistku pak po změně stran přidal Filip Marchwiňski.

Severská mise Lechu pokračuje. Do Poznaně tentokrát dorazí Djurgården

Po vyřazení norského Bodø/Glimt si fotbalisté Lechu možná přáli soupeře z jiného koutu Evropy. Avšak nedá se svítit, pokud se polský tým chce dostat do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, musí se znovu vydat do Skandinávie. Partii s Djurgårdens IF nicméně zahájí nejprve na domácí půdě.

Popáté za sebou vítězně. Těsný úspěch Djurgårdens zařídil Eriksson

V posledním, šestém kole Konferenční ligy se ve skupině F utkal Djurgårdens s irskými Shamrock Rovers. Zápas rozhodl jediným gólem z devatenácté minuty Eriksson.

Shamrock by rád první výhru, proti je ale švédský suverén

Shamrock je dalším týmem, který se ještě ani jednou neradoval ze tří bodů. Poslední šanci má ve čtvrtek večer, ale nečeká ho nic jednoduchého. Švédský Djurgårdens má sice jasný postup i první místo a nikdo ho neohrozí, ale doma nebude chtít padnout.

Djurgårdens smazalo dvoubrankové manko v Molde a po výhře 3:2 si zajistilo postup do osmifinále KL

Výkony švédského týmu v letošním ročníku hlavní části Konferenční ligy určitě budí respekt. Djurgårdens nebylo považováno za jednoho z favoritů na postup, ovšem nyní zaznamenalo na norské půdě již své čtvrté vítězství ve skupině F a s předstihem si zajistilo osmifinále KL. V tuto chvíli totiž má na kontě parádních třináct bodů a právě před druhým Molde si vytvořilo nedostižný šestibodový odstup, naopak FK si svou situaci výrazně zkomplikovalo.

Djurgårdens bude bojovat o přímý postup do osmifinále na půdě konkurenčního Molde

Molde zatím předvádí nadstandardní výkony a na všech frontách musí být spokojeno. Před necelými dvěma týdny se po tříletém čekání vrátilo na norský trůn a v Konferenční lize reálně bojuje o postup do osmifinále. V tuto chvíli mu patří ve skupině F druhé místo, před třetím Gentem drží tříbodový náskok a o stejný počet bodů zaostává právě za svým nadcházejícím protivníkem.

Přestřelka vyzněla ve prospěch domácích, Gent odjíždí ze Švédska s prázdnou

Djurgårdens si vítězství nad belgickým Gentem v poměru 4:2 zajistil už v prvním poločase, když se trefil Holmberg, Wikheim a Banda. Po dalším Wikheimově gólu z kraje druhé půle se hostům podařilo skóre pouze korigovat, a to góly Depoitreho a Cuyperse.

Zopakuje Djurgårdens výhru nad Gentem i v domácí odvetě?

Djurgårdens IF se ve čtvrtek utká s Gentem ve čtvrtém zápase skupinové fáze Evropské konferenční ligy. Domácí vědí, že vítězství by jim zajistilo skvělou pozici pro postup do jarní fáze soutěže, Gent je v současné době na třetím místě se čtyřmi body a vítězstvím by se dostal na první místo.

Djurgårdens překvapivě vyloupil Gent, stačila mu jediná trefa

Gent doma selhal, v Ghelamco Areně se překvapivě radoval hostující Djurgårdens IF. Belgický celek se hodně snažil, zejména po změně stran výrazně přidal, ale ani to nestačilo na smazání náskoku hostí. Ti velebí střelce jediného gólu Marcuse Danielssona.

Gent se s Djurgårdenem utká o první místo ve skupině F

Gent se ve čtvrtek večer v Ghelamco Areně utká s Djurgårdens IF ve třetím zápase skupinové fáze Evropské konferenční ligy. Oba celky mají v současné době bilanci jedné výhry a jedné remízy, přičemž vítěz čtvrtečního utkání se dostane do čela.

O výhře Djurgårdensu ve vyrovnaném zápase s Molde rozhodl v závěru Asoro

Ve švédském hlavním městě Stockholmu bylo k vidění velmi napínavé utkání mezi domácím Djurgårdensem a norským Molde. Oba týmy ve svých prvních zápasech bezbrankově remizovaly, a tak snily o plném bodovém zisku. Molde se ujalo vedení díky pokutovému kopu, který byl odpískán až skoro na konci poločasu. Penaltu proměnil ve 39. minutě Fofana. V druhé půli srovnal Doumbouya a po vyloučení hostujícího střelce Fofany otočil skóre Banda. Molde v deseti dokázalo čtvrthodiny před koncem znovu srovnat prostřednictvím Breivika, v nastavení však o domácí výhře rozhodl Asoro.

Ve skandinávském derby se utká Djurgårdens s Molde

Ve druhém kole základní skupiny Evropské konferenční ligy se chystá skandinávské derby, Djurgårdens přivítá Molde. Oba týmy ve svém prvním utkání získaly bod za bezbrankovou remízu, dočkáme se v tomto utkání prvního gólu ve skupině F?

Djurgårdens odjíždí ze Skotska jen s bodem

Momentálně první tým irské ligy Shamrock Rovers usiloval dlouho o účast v základní skupině Ligy mistrů, ale po nepovedených předkolech se propadl až do Konferenční ligy. Už jen postup do základní skupiny je ale pro něj velkým úspěchem. A dnes získal první bod, o který se podělil se švédským Djurgårdens.