Servette Ženeva Švýcarsko - Servette Ženeva - Expres Zprávy

14.03.202421:25

Plzeň postupuje do čtvrtfinále

Výsledek odvety osmifinále Konferenční ligy: Plzeň - Servette 0:0 i po prodloužení, 3:1 na penalty, první zápas 0:0, postupuje Plzeň.

14.03.202420:39

V Plzni se bude prodlužovat

Výsledek odvety osmifinále Konferenční ligy: Plzeň - Servette 0:0, první zápas 0:0, prodlužuje se.

14.03.202419:34

Třetí bezbrankový poločas

Poločasový výsledek odvety osmifinále Konferenční ligy: Plzeň - Servette 0:0.

14.03.202417:56

Sestavy: Plzeň - Servette

Základní sestavy pro dnešní odvetu osmifinále Konferenční ligy:

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic, Červ, Kalvach, Cadu - Šulc, Traoré - Chorý.

Servette: Frick - Tsunemoto, Rouiller, Severin, Mazikou - Cognat, Ondoua - Stevanović, Kutesa, Bolla - Crivelli.

14.03.202409:15

Plzeň se Servette o historický postup

Hráči Plzně mohou ve čtvrtek večer poprvé v klubové historii postoupit do čtvrtfinále evropského poháru. V odvetě osmifinále Evropské konferenční ligy přivítají Servette Ženeva, s nímž před týdnem ve Švýcarsku remizovali bez branek. Zápas v zaplněné Doosan Areně začne v 18:45.

Úvodní utkání na Stade de Genéve nabídlo spoustu osobních soubojů a minimum gólových šancí. Oba celky potvrdily, že je zdobí skvělá defenziva. Viktoria inkasovala v hlavní fázi Konferenční ligy v sedmi utkáních jedinkrát a má nejlepší obranu v soutěži. Servette v nedělní generálce v lize při vítězství 3:1 nad Lausanne dostal branku po pěti duelech a 554 minutách hry.

Plzeňští hráči prošli jako jediný tým v soutěži skupinou bez ztráty bodu a ve 13 zápasech na evropské scéně v sezoně neprohráli. Třetí tým české ligy se na dnešní zápas naladil nedělním triumfem 4:0 nad lídrem tabulky Spartou. K vítězství přispěl jednou brankou se 14 trefami nejlepší ligový střelec Pavel Šulc, jenž v Ženevě kvůli karetnímu trestu nehrál.

ČTK
12.03.202416:19

V Plzni budou soudcovat Skotové

Plzeň hraje ve čtvrtek se Servette a odvetu osmifinále Konferenční ligy budou mít na starosti rozhodčí ze Skotska. Jako hlavní duel povede William Collum, na pomezí mu budou asistovat Francis Connor a David McGeachie.

uefa.com
08.03.202410:23

Weiler: Chtěli jsme aspoň jeden gól

Plzeň uhrála na půdě Servette plichtu v rámci osmifinále Konferenční ligy, diváci v Ženevě nakonec neviděli žádnou branku. René Weiler, kouč švýcarského celku, přitom věří, že jeho mužstvo následnou odvetu zvládne. "Chtěli jsme aspoň jednou skórovat, ale i proti Ludogorci jsme začali doma bezgólovou remízou a nakonec to dobře dopadlo,” uvedl. "Zápas byl takový, jaký jsme očekávali, výsledek je nakonec spravedlivý. První poločas od nás nebyl špatný, ale tlak jsme si začali vytvářet až po střídáních ve druhé půli. Příliš gólových šancí jsme ovšem neměli. Viktoria je těžký soupeř, ve skupině vyhrála všechny zápasy,” připomínal.

ČTK
07.03.202422:53

Plzeň si veze bezbrankovou remízu

Výsledek utkání Konferenční ligy: Servette - Plzeň 0:0.

07.03.202421:49

V Ženevě se na gól stále čeká

Poločasový výsledek utkání Konferenční ligy: Servette - Plzeň 0:0.

07.03.202420:02

Sestavy: Servette - Plzeň

Základní sestavy pro dnešní utkání Konferenční ligy:

Servette: Frick - Tsunemoto, Rouiller, Severin, Magnin - Bolla, Diba, Ondoua, Kutesa - Crivelli, Guillemenot.

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka, Cadu - Kopic, Červ, Kalvach, Mosquera - Vydra, Chorý.

07.03.202408:54

Plzeň čeká v Ženevě úvodní osmifinále

Hráči Plzně dnes nastoupí v Ženevě proti Servette k úvodnímu utkání osmifinále Evropské konferenční ligy. Západočeši budou usilovat o premiérový postup do čtvrtfinále v pohárech, dvojzápas proti švýcarským vicemistrům zahájí bez "vykartovaného" nejlepšího střelce české ligy Pavla Šulce. Duel na třicetitisícovém Stade de Genéve začne ve 21:00.

Plzeň jako jediný tým v soutěži prošla skupinovou fází bez ztráty bodu, dvakrát zdolala Dinamo Záhřeb, Astanu i kosovské Ballkani. Včetně předkol má v tomto ročníku Konferenční ligy na kontě 11 vítězství v řadě. Svěřenci kouče Miroslava Koubka zvládli venku všech šest utkání. Nyní se pokusí navázat na pražskou Slavii, jež ve skupině Evropské ligy v září zvítězila v Ženevě 2:0 a v domácí odvetě deklasovala Servette 4:0.

ČTK
05.03.202411:59

Ve Švýcarsku budou pískat Dánové

Ve čtvrtek rozehraje osmifinále evropské soutěže i Plzeň, v Konferenční lize poprvé poměří síly se Servette a svou roli sehrají i zástupci dánského fotbalu. Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit Morten Krogh, po pomezních čarách se budou pohybovat D. Wollenberg Rasmussen a Steffen Bramsen.

Bronn vypomůže Servette

Salernitana v posledních týdnech získala hned několik posil do defenzivy, kterou nyní opouští Dylan Bronn, jenž nastoupil pouze do čtyř ligových zápasů. Osmadvacetiletý stoper bude do konce sezony hostovat ve švýcarském Servette.

transfermarkt.de
03.02.202408:59

Rekik posílil Servette

Dvaadvacetiletý Tunisan Omar Rekik se vydal na švýcarské dobrodružství. V jarní části sezony bude z Arsenalu hostovat v tamějším Servette Ženeva. Dosud hrál převážně v nižších soutěžích, nejvyšší ligu si vyzkoušel jen v Nizozemsku, kde v Eredivisii odehrál za šest utkání 27 minut. Gunners se ho pravděpodobně pokusí v létě zbavit natrvalo.

tribalfootball.com
18.01.202417:17

Union má náhradu za Beckera

Union Berlín prodal do Realu Sociedad Sheralda Beckera a rychle si obstaral náhradu. Ze Servette přišel Chris Bedia, německý klub za útočníka zaplatil dva miliony eur.

17.01.202411:48

Union formalizoval nabídku na Bediu

Německý magazín Kicker před několika hodinami reportoval, že útočník Sheraldo Becker brzy zamíří na trvalý přestup do Realu Sociedad, italský insider Fabrizio Romano přitom naznačil, že berlínský celek hodlá za hráče sehnat náhradu. A již tak poslal konkrétní nabídku do švýcarského Servette, odkud by chtěl získat Chrise Bediu. Forvard z Pobřeží slonoviny letos prožívá plodnou sezónu, německý klub tedy údajně není jediným zájemcem, který si hráčových výkonů všiml, a mohl by tak v přestupových tahanicích čelit blíže nespecifikované konkurenci.

twitter.com/FabrizioRomano
07.01.202414:43

Fofana změnil ve Švýcarsku angažmá

Jeden transfer při neděli hlásila švýcarská nejvyšší soutěž, která má aktuálně zimní přestávku. Winterthur získal na trvalý přestup francouzského křídelníka Boubacara Fofanu ze Servette, smlouva byla podepsána do roku 2026. Transferovou sumu celek z curyšského kantonu na svém webu neuvedl, kontrakt ve starém působišti měl každopádně Fofana platný do konce této sezóny. Již v sobotu mimochodem odcestoval hráč na přípravný kemp do Turecka, kde se hlásil svým novým spoluhráčům.

fcwinterthur.ch
14.12.202323:29

V první půli jsme trpěli, uznal Weiler

Servette na Slavii prohrálo 0:4, navzdory tomu bude hrát na jaře evropské poháry, přesune se do Konferenční ligy. "V průběhu prvního poločasu jsme trpěli. Ale nebyli jsme překvapení, protože jsme věděli, že proti nám stojí těžký soupeř. Dostali jsme zabrat. Ve druhé půli už jsme lépe reagovali. Musím říct, že Slavia je velmi silný tým, vítězství si zasloužila. Je to velmi dobrý tým, hraje s velkou energií, silou a efektivitou. Bylo to pro nás obtížné, téměř nám nedali možnost, abychom si vytvořili nějakou šanci," uvedl trenér švýcarského týmu René Weiler.

ČTK
14.12.202320:37

Slavia si snadno poradila se Servette

Výsledek utkání Evropské ligy: Slavia - Servette 4:0 (15. Douděra, 25. Schranz, 30. a 45+1. Chytil).