06.10.2022 21:00 CET
0 : 2
(0:2)

Slovan dobyl Štadión sv. Jakuba výborným výkonom a zdolal Bazilej

FC Bazilej ako veľký favorit stretnutia nestačil v treťom zápase skupinovej časti Európskej konferenčnej ligy na bratislavský Slovan, ktorý zahral výborne a vyhral vo Švajčiarsku 2:0.

Slovan mal v prvom polčase viac z hry, viac ovládal hru a nebezpečnejší bol aj vpredu. V 20. minúte išiel Čavrić do hlavičkového súboja, pričom ani netušil, kde je lopta a došlo k nepríjemnej zrážke so švajčiarskym hráčom. Veľmi otrasený hráč Slovana obdržal zaslúženú žltú kartu. Ako bol Slovan nepríjemnejší a nepríjemnejší, Švajčiari začali zaťahovať ručnú brzdu. V 26. minúte obdržal kartu hráč domáceho Bazileja Darian Males. Už v 30. minúte ho nasledoval Andy Diouf. V 35. minúte to prišlo! Hostia rozohrali priamy kop nakrátko. Lovat z ľavého krídla necentroval, pretože nebol celkom voľný a posunul loptu Čakvetadzemu, ktorý v malom vápne našiel parádne uvoľneného Pauscheka. Ten neurobil chybu a zahlavičkoval presne, ako bolo treba - hore popri brankárovi domácich Hitzovi - 0:1. Slovan viedol absolútne zaslúžene. V 43. minúte si Bazilej po dlhej dobe vypracoval veľmi dobrú šancu. Z hranice vápna strieľal po zemi Augustin, no našťastie iba do stredu brány, kde loptu chytil Chovan. Slovan pokračoval v dominantnom výkone. V nadstavenom čase prvého dejstva prenikol Čakvetadze a slovenský majster súpera prečíslil. Čakvetadze prihral doprava Čavrićovi, ktorý si umne zasekol brániaceho hráča a ľavačkou napálil hore k vzdialenejšej žrdi - 2:0 pre belasých. V tretej nadstavenej minúte dostal po prerušení hry zbytočnú žltú kartu nervózny Kankava.

V 64. minúte mal po Barseghjanovej prihrávke veľkú šancu Čavrič, z uhla však netrafil odkrytú bránu a prestrelil. V 67. minúte mali belasí ďalšiu príležitosť zvýšiť svoj náskok. Po rohovom kope hlavičkoval z jedenástich metrov De Marco, a netrafil priestor brány. V 72. minúte si Barseghjan poradil s Adamsom, no nedokázal presne prihrať Mustafičovi. Slovan mal pred sebou otvorený priestor smerom k bráne Bazileja. V 80. minúte prišiel dobrý rýchly protiútok Slovana s nezvládnutou koncovkou. Barseghjan prihral Mustafičovi, ktorý strieľal vo veľkej šanci slabo a vedľa. V 85. minúte po kolmej prihrávke Ndoyeho v poslednej chvíli zablokoval De Marco. Šanca Bazileja prišla z čista jasna, ale až v nadstavenom čase. Chovan sa pochlapil a na bránkovej čiare zastavil koncovku Adamsa. Slovan v druhom polčase nepremenil niekoľko obrovských šancí, no inak bol jeho výkon európsky a domácich púšťal do šancí veľmi zriedkavo, čo dopĺňal rýchlou a kvalitnou medzihrou. Bratislavčania zvíťazili na horúcej pôde v Bazileji 2:0 a situácia v tabuľke je opäť nádejná.

Autor: Dušan Guman / sport.sk