26.11.2011 20:00 CET
4 : 1
(1:1)

Real Madrid - Atlético Madrid 4:1

Real ovládl madridské derby, porazil Atlético 4:1 a i po třináctém kole povede španělskou ligu. Hosté se sice dostali do vedení, jenže ještě do poločasu yvrovnal z penalty Ronaldo a po přestávce přidali domácí další tři branky. Atlético zápas dohrávalo v devíti a na soupeře jednoduše nestačilo.

Do sestavy Realu se po delší době vrátil uzdravený Angel Di Maria, v útoku pak dostal před Higuainem přednost Karim Benzema. A za zraněného pravého beka Arbelou zaskočil na tomto postu původem záložník Lassana Diarra. Atlético udělalo pár nečekaných rošád v základní jedenáctce, na pravém kraji obrany dostal přednost Perea, v záloze pak nečekaně nastoupili Salvio a Assuncao, přičemž překvapením bylo hlavně opomenutí José Antonia Reyese.

Real začal aktivně, ale střela Khediry ze třetí minuta neměla šanci na úspěch. Branku netrefili ani Di Maria, Benzema a následně i po hezké individuální akci Ronaldo, a tak mohlo překvapivě udeřit hostující Atlético. Na pravé straně se hezky, i když s notnou dávkou štěstí, uvolnil Adrián, po vběhnutí do pokutového území si šikovně narazil s Diegem a z úhlu překonal Casillase.

Ve dvaadvacáté minutě už však bylo vyrovnáno. Po kombinaci Ronalda s Özilem se do šestnáctky vřítil Benzema, při pokusu o kličku Courtoisovi byl belgickým brankářem jednoznačně sražen a kopala se penalta. Mladý gólman navíc uviděl rovnou červenou kartu a šel předčasně pod sprchy. Tradičnímu exekutorovi Ronaldovi se tak musel postavit nerozchytaný Asenjo, vybral si pravou stranu z pohledu střelce, jenže Ronaldo zamířil na druhou stranu a vyrovnal.

Atléti pořádně přitvrdili, dostali několik žlutých karet, přičemž hned dvakrát klidně mohlo být ještě o stupeň hůře. Na hřišti to jiskřilo, Real se ale nepřestával snažit hrát fotbal a dvakrát mohl zásluhou Ronalda jít do vedení, ovšem portugalská hvězda svůj druhý gól v utkání neslavila. V závěru úvodního dějství se mohl trefit i Benzema, ovšem jeho gólovou střelu ve skluzu zastavil stoper Godín.

Do druhého poločasu vstoupil Bílý balet fantasticky. Už ve čtyřicáté deváté minutě vysunul Özil dobrou přihrávkou do brejkové situace Ronalda, ten přihrál pod sebe volnémi Di Mariovi, který bez problémů otočil skóre zápasu, Real vedl 2:1.

V průběhu druhé půle přišel na hřiště i Gonzalo Higuain a v šedesáté páté minutě se dočkal své dvanácté trefy v letošní sezoně Primera División. To si totiž naběhl na dlouhý pas Marcela, počkal si na obrovskou hrubku Godína, obešel Asenja a do prázdné branky bez problémů zavěsil.

Osm minut před koncem normální hrací doby to bylo už 4:1 a podruhé dnes se z gólového zásahu radoval Cristiano Ronaldo. A opět to bylo z penalty, tentokrát po faulu dvojice Perea - Godín na Higuaina. Druhý jmenovaný to všechno pěkně odnesl, uviděl také červenou kartu a Ronaldo navíc pokutový kop s přehledem proměnil.

Real porazil Atlético 4:1 navýšil náskok na druhou Barcelonu na šest bodů, Blaugranas však svůj zápas třicátého kola dohrávají od dvaadvaceti hodin na půdě Getafe.

Autor: Michal Hruška