17.10.2017 20:45 CET
0 : 7
(0:4)

Liverpoolští znemožnili Maribor sedmi góly a jdou do čela

Po dvou remízách z úvodních zápasů skupiny E potřeboval anglický Liverpool na hřišti slovinského Mariboru naplno bodovat, což se nakonec týmu Jürgena Kloppa povedlo s obrovitánskou rezervou. Reds totiž svého soupeře zcela deklasovali a po drtivé výhře 7:0 poskočili na první místo, které drží před moskevským Spartakem právě zásluhou lepšího skóre. Největší podíl na tomto triumfu měli dvougóloví Salah s Firminem, jež doplnili Coutinho, Oxlade-Chamberlain a Alexander-Arnold.

Katastrofálnější výkon snad domácí ani nemohli předvést. Již po třech minutách dokázal Mohamed Salah prchnout po pravé straně a snadnou přihrávkou vybídl Roberta Firmina, aby zblízka zasunul míč do prázdné branky. Sotva deset minut nato se pak zaskvěl Phillipe Coutinho, jenž z hranice pokutového území napálil z voleje Milnerův centr a trefil se přesně k tyči. Ani to pro opařené hráče Mariboru nebylo všechno, neboť již v devatenácté minutě si Firmino se Salahem prohodili role a byl to pro změnu egyptský křídelník, kdo prostřelil bezmocného brankáře Handanoviče potřetí.

Liverpool tak měl po dvaceti minutách prakticky hotovo a zbytek utkání již mohl bezpečně kontrolovat nabytý náskok. Přesto svěřenci Jürgena Kloppa stále neztráceli chuť útočit a pět minut před odchodem do kabin znovu rozebrali mariborskou obranu do posledního šroubku. Na konci celé akce stál znovu všudypřítomný Mohamed Salah, jemuž předložil míč přímo do malého vápna dalším přízemním centrem ze strany Alberto Moreno.

Ať už trenér Milanić řekl svým svěřencům o přestávce cokoli, na hřišti zůstalo vše při starém i po změně stran. Hned ve čtyřiapadesáté minutě totiž Coutinhovu standardní situaci přizvedl Roberto Firmino a míč doplachtil nad hlavami klubka hráčů až přesně k zadní tyči.

Dvougóloví střelci Salah s Firminem již mohli na trávníku přepustit svá místa Chamberlainovi se Sturridgem a před důležitým ligovým utkáním s Tottenhamem si dopřát zasloužený odpočinek. A byla to právě tato dvojka, která se čtyři minuty před koncem postarala o šestý gól večera. Jedno z řady trestuhodných selhání v rozehrávce domácí obrany potrestal po Sturridgeově přistrčení Alex Oxlade-Chamberlain a úspěšně svůj průnik středem hřiště zakončil. Už tak příšerný večer Mariboru v poslední minutě základní hrací doby podtrhl Trent Alexander-Arnold, jehož ránu zpoza pokutového území nešťastně tečoval jeden z bránících hráčů. Výsledkem byl další zásah za Handanovičovými zády a konečné drtivé skóre 7:0.

Autor: Martin Kantor