0 : 1
(0:0)

Junior Messias (© AFP)

Rossoneri vezou body z Madridu, v závěru je spasil Messias

AC Milán do utkání vstupoval z posledního místa tabulky, především kvůli katastrofálnímu startu do skupiny B, když prohrál tři úvodní duely. Po vítězství 1:0 nad Atléticem Madrid však může v posledním kole reálně zabojovat o postup do jarní fáze Ligy mistrů. O jediný gól zápasu se v 87. minutě postaral útočník Junior Messsias.

Utkání na Wanda Metropolitano začalo ve velkém tempu a už ve druhé minutě mohli madridští rozjásat domácí tribuny. Tătăruşanu ale De Paulovu tutovku bravurně zlikvidoval. Po hříchu šlo o ojedinělou brankovou příležitost za prvních čtyřicet pět minut. Oba týmy se během první půle střídaly v držení míče, ale taktická svázanost zápasu, kdy ani jeden nechtěl udělat chybu, jim bránila ve větší snaze ohrozit bránu soupeře a podpoře útoku. De Paulova šance tak byla zároveň jedinou střelou na branku v první půli.

Ani druhý poločas dlouho nepřinášel pohledný fotbal a zajímavých okamžiků bylo pomálu. Tempu zápasu pomohlo až několika násobné střídání na obou stranách. Trenér Pioli poslal na hřiště Ibrahimoviće, Bakayoka, Florenziho a Messiase. Diego Simeone kontroval Correou s Lodim. Následující šanci milánských vypracovali právě příchozí opory, když Messias našel ve druhé vlně Bakayoka a jeho střelu směřující do sítě na poslední chvíli zastavil obránce Savić. Hosté odpověděli o pár minut později ranou De Paula.

Ofenzivu domácích pak ještě přišli podpořit Cunha, Vrsaljko. Jenže prim v té době hrál celek ze San Sira, který se za kýženým vedoucím gólem tlačil o poznání výrazněji. A v 86. minutě už byl blízko. Po vydařené kombinaci Rossoneri se do zakončení v pokutovém území dostal nestárnoucí Zlatan Ibrahimović. Jan Oblak ale předvedl svou extratřídu a jeho šanci zpacifikoval.

Následně byl Zlatanovi odpískán ofsajd, takže by případný zásah stejně neplatil. Jenže hned o minutu nato, už hosté oslavovali! Po prudkém pasu do křídla poslal Franck Kessié z levé strany vápna nadýchaný oblouček přesně na hlavu nabíhajícího Juniora Messiase a brazilský útočník prudkou hlavičkou překonal Oblaka a ve svém premiérovém startu v Champions League vstřelil vítězný gól.

Záhy mohl výhru Rossoneri pečetit Ismael Bennacer, jenže to by v brance nemohl stát jeden z nejlepších gólmanů současnosti, který jeho projektil zneškodnil. Z gólu se naopak mohlo na druhé straně radovat Atlético, když se do poslední šance utkání dostal střídající Ángel Correa. Ze skvělé pozice ale pálil vedle a přisoudil tak vítězství milánskému AC.

Autor: David Ullrich / livesport.cz, onlajny.com, O2tv.cz