2 : 1
(0:0)

Antoine Griezmann (© AFP)

Atlético nezopakovalo remízu s Portem, v nastavení padly tři góly

Přesně v září minulého roku hostilo Atlético v Lize mistrů FC Porto a byla z toho bezgólová remíza. I tento duel na Wanda Metropolitano mohl skončit dělbou bodů a celých devadesát minut to vypadalo, že znovu bez branek. Nastavený čas však přinesl neuvěřitelné věci v podobě tří branek!

Na úrovni Ligy mistrů opravdu málo vídaná věc. Celých devadesát minut čekali diváci na stadionu Wanda Metropolitano na úvodní gól marně. Už se zdálo, že Atlético promarní krátkou přesilovku, ale v počínajícím nastavení vstřelil vedoucí branku Mario Hermoso a po odpovědi Mateuse Uribeho ještě jednou Antoine Griezmann.

Repríza loňského zápasu ve skupině Ligy mistrů začala větší aktivitou Atlética a v 8. minutě nebezpečně kroutil volný přímý kop Yannick Carrasco. Belgický záložník ale rozvlnil jen horní síť. Tempo utkání postupně rostlo, ale další příležitost mělo až Atlético ve 37. minutě. Koke se dostal na hranici šestnáctky k odraženému balónu a tvrdou střelou trefil přesně náruč brankáře Costy.

Diego Simeone nebyl s průběhem prvního poločasu úplně spokojen a o přestávce připravil hned dvojí střídání. Thomas Lemar a Rodrigo De Paul měli zajistit mnohem větší aktivitu směrem dopředu. O pět minut později dokonce Koke vstřelil gól, jenomže De Paul se nacházel v ofsajdu a branka v tom případě neplatila.

V 65. minutě se konečně o slovo přihlásilo i Porto a byla z toho šance Taremiho, kterou Oblak vyrazil. Mimochodem start slovinského brankáře nebyl vůbec jistý, ale Simeone ho nakonec upřednostnil.

Klíčový moment celého utkání nastal devět minut před koncem. Taremi přepadl přes nohu Witsela a ke svému údivu uviděl od sudího druhou žlutou kartu. Školácká Taremiho chyba nakonec stála Porto body. Atlético totiž v divokém nastaveném čase strhlo vítězství na svojí stranu. Ve druhé minutě využil přiťuknutí Correy Mario Hermoso, jehož tečovaná střela zapadla do sítě.

Fanoušci Atlética jásali a už se viděli se třemi body, ovšem tak jednoduché to ještě nebylo. Hermoso o chvíli později zahrál v pokutovém území rukou a sudí nařídil ve prospěch Porta pokutový kop. Na střelu Matheuse Uribeho si Oblak sice sáhl, ale gólu nezabránil - 1:1.

Užuž to skutečně vypadalo na remízu, když v tom dostali Colchoneros ještě jednu poslední příležitost. Rohový kop prodloužil na přední tyči Witsel a Antoine Griezmann na té vzdálenější hlavou rozhodl.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, uefa.com, o2tv.com