0 : 0
(0:0)

Harry Kane (© AFP)

Ve Frankfurtu se body dělily, fanoušci na gól čekali marně

V zápase, který nenabídl příliš zajímavého, se v úterním třetím kole ligy mistrů utkal londýnský Tottenham s Eintrachtem Frankfurt. I přesto, že zejména na straně hostí bylo vidět několik slibných šancí, gólu jsme se však nedočkali a zápas tak skončil 0:0.

Po úvodním oťukávání se zajímavým centrem z pravé strany prezentoval Son, v dobré pozici číhající Harry Kane na něj ale těsně nedosáhl. Psala se osmnáctá minuta, když se k sérii pološancí dostali domácí, zejména tečovaná střela Rodeho musela pořádně vylekat francouzskou jedničku v brance Spurs, ale k vážnějšímu ohrožení branky se klub z Hesenska nedostal.

Na druhé straně se opět zaskvělo duo Son - Kane, a to podobnou akcí. Prvně jmenovaný posílal rychlý nástřel do malého vápna, anglický reprezentant však opět na míč nedosáhl. Conteho svěřenci postupně přebírali iniciativu, což vyústilo v zajímavou akci na jeden dotek ze čtyřicáté minuty, kdy na Heung - min Sona sklepával kdo jiný, než sto osmaosmdesát centimetrů vysoký Kane, jeho následné zakončení ale mířilo vedle levé tyče Trappovy branky. A když se ani zakončení Peršiće z dobré pozice nevešlo mezi tři tyče, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Po pauze se ve stoprocentní gólovce ocitl Knauff, jenže tváří v tvář Llorisovi selhal. Následně se po zpětné přihrávce Ivana Peršiće uvolnil na malém vápně aktivně hrající Kane, jenže jeho střelu zblokovala domácí obrana. Šancí bylo k vidění mnoho, jen gólu se fanoušci v Deutsche Bank Parku ne a ne dočkat. A to i přesto, že byli kohouti o něco aktivnějším celkem, svítila jim po hodině hry v kolonce střel na bránu stále nula.

Vrásky na čele hostujícího gólmana příliš nenadělala ani střela Kamady ze 76. minuty. O dobrý půlmetr totiž bránu minula, a to i přesto, že ji japonský ofenzivní středopolař vyslal z poměrně nebezpečné pozice. A jestliže prvních šedesát minut přinášelo nestranným divákům jakés takés šance, poslední půlhodina byla z obou stran vysloveně nezáživná. Zápas tak bez dalších větších šancí dospěl k závěru.

Oba soupeři tedy mají v polovině skupinové části na kontě shodně čtyři body, souboj o druhé místo ve skupině D tak bude ještě napínavý.

Autor: Filip Vítek