(1:0)
Anfield, Liverpool

Mohamed Salah (© AFP)

Liverpool po necelém měsíci neinkasoval a skotské Rangers zdolal o dva góly

Vítěz Ligy mistrů z roku 2019 zvládl v hlavní fázi svůj druhý zápas v řadě, když po těsném skalpu Ajaxu (2:1) získal všechny tři body i proti největšímu outsiderovi skupiny A Rangers po výhře 2:0. Reds se tak osamostatnili na druhém místě se šesti body o tři body za naprosto suverénní Neapolí, naopak celek z Glasgow je stále poslední s hrozivým skóre 0:9. Gólový účet otevřel Trent Alexander-Arnold a po změně stran rozhodl z penalty Mohamed Salah.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa vstoupili do úterního střetnutí na stadionu Anfield naprosto skvěle a hned svou první větší možnost po necelých sedmi odehraných minutách přetavili ve vedoucí branku. K přímému volnému kopu z dvaadvaceti metrů se postavil třiadvacetiletý obránce Alexander-Arnold, který parádně zakroutil míč nad zeď bránících hráčů přímo do bližší šibenice a brankář McGregor se jen naprázdno proletěl vzduchem.

Anglický gigant si od této chvíle hlídal těsný náskok a zvýšit ho mohl zhruba deset minut před přestávkou. V nadějné pozici se totiž zjevil uruguayský kanonýr Núñez, ovšem svou střelou z mírného úhlu nechal vyniknout McGregora, jenž zákrokem pravou rukou odvrátil balón ke svým spoluhráčům. Ještě do přestávky stanul stejný hráč sám před hostujícím strážcem dokonce dvakrát, jenže ani z jednoho minisouboje neodcházel jako vítěz.

Liverpool přidal druhou uklidňující trefu osm minut po výměně stran. Bránící King totiž ve vlastním pokutovém území neobratně podrazil rozběhnutého Luise Díaze a francouzský rozhodčí Turpin ukázal bez jakéhokoli otálení na penaltovou značkou. Nabídnutou šancí nepohrdl egyptský špílmachr Salah, neboť pokutový kop proměnil s naprostým přehledem - svůj pokus usměrni doprostřed branky kolem bezmocného McGregora.

Po necelé hodině hry se chtěl prosadit také portugalský forvard Diogo Jota, nicméně jeho nebezpečnou dělovku skvěle vyrazil do zámezí nestárnoucí McGregor. Domácí si vytvořili svou poslední příležitost v 84. minutě, avšak hlavičkující Matip po rohu Tsimikase minul prostor tří tyčí o několik decimetrů. Ihned na to mohlo Rangers zdramatizovat tento duel, ale po ráně Matonda zastoupil gólmana Alissona na brankové čáře právě Tsimikas a pak domácí brankář famózně zlikvidoval prudkou hlavičku Kamary i dorážku střídajícího Čolaka.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, whoscored.com, bbc.co.uk