2 : 1
(0:0)

Oslavy gólu Johna Stonese (© AFP)

Citizens famózními trefami v závěru otočili duel s Dortmundem

Přesně osmdesát minut nepustila obrana Borussie Dortmund domácí Manchester City do žádné velké příležitosti a navíc po brance Bellinghama na Etihad Stadium vedla. V 80. minutě ale práskl do balónu stoper Stones a zavelel k obratu, který z pohledu Citizens nezavršil nikdo jiný než Erling Haaland. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly tak zůstávají po dvou kolech stoprocentní.

Hned trojice hráčů Citizens v minulosti oblékala dres Borussie Dortmund. Vedla Haalanda to byli i Akanji a Gündogan. Od Manchesteru City se doma očekával válec s pohotovou koncovkou norského kanonýra, jenže Borussia ho v prvním poločase vyvedla z omylu.

Samotné utkání začalo minutou ticha za zesnulou královnu Alžbětu a pak už se do sebe mohly oba celky pustit. Manchester City dle očekávání držel balón, ale v šestnáctce se do koncovky vůbec nedostával. Hosté ve vápně zhušťovali prostor a byli připraveni vyrážet do rychlých kontrů. Po čtvrthodině hry jeden takový zakončoval Özcan a Ederson lapil balón do rukavic. Ve 26. minutě se zase odhodlal Cancelo a prostor mezi třemi tyčemi netrefil. První poločas byl zejména z domácí strany velkým zklamáním a diváci na Etihad Stadium neviděli žádnou vyloženou šanci.

Poločasový stav 0:0 plně vyhovoval Borussii a Guardiola nemohl být s výkonem svých svěřenců ani trochu spokojen. K poločasovému střídání se však on a ani jeho protějšek Teržić neodhodlal.

Druhý poločas byl co se šancí týče živější. De Bruyne hledal před brankou Haalanda a gólman Meyer rychle sáhl pro balón. V 52. minutě pak přišla první tutovka, a to na straně Dortmundu. Bleskurychlý protiútok zakončoval nepřesně na zadní tyč Marco Reus a příznivci německého celku se mohli chytnout za hlavu. Obrana Citizens varování nedbala a o chvíli později už Dortmund vedl. Reus na hranici šestnáctky zkusil zakončit a balón před Edersonem tečoval hlavou do sítě Jude Bellingham!

Guardiola okamžitě reagoval trojím střídáním a na plac poslal Álvareze, Fodena a Bernarda Silvu a hra se postupně rozhýbala. De Bruyne z jedničky poslal pas za obranu na Haalanda a ten zakončoval vedle.

Osmdesát minut držela defenzíva Borussie hvězdy Citizens zkrátka, než se odhodlal tvrdě vypálit stoper Stones a zcela tím zaskočit brankáře Meyera. Etihad Stadium se dočkal a následně hnal domácí za otočkou. Manchester předvedl už několikrát, že otáčet umí a povedlo se mu to i tentokrát. Cancelo šajtlí odcentroval do šestnáctky a Erling Haaland nataženou kopačkou dal na 2:1.

Dortmund mohl okamžitě odpovědět, ale Meunier na zadní tyči netrefil branku. Utkání se dostalo v závěru do slušných otáček. V 89. minutě mělo City další velkou možnost a Meyer Álvarezovu ránu vyrazil. Hosté se v nastaveném čase dostali k jedné příležitosti, která volala po vyrovnání, nicméně Malen branku netrefil a chvíli na to sudí Orsato odpískal konec.

Autor: Ondřej Linhart / o2tv.com, uefa.com