1 : 1
(1:1)

Noah Okafor (© AFP)

Milán začal remízou v Salzburgu

Také ve druhém utkání skupiny E nedokázal favorit naplnit svojí roli. AC Milán na stadionu Salzburgu prohrával, když si s defenzívou hostů poradil Okafor, ale ještě do poločasu srovnal stav Alexis Saelemaekers. Žádný z aktérů však nedokázal strhnout vítězství na svojí stranu, čemuž byl asi nejblíže v nastaveném čase Rafael Leão, mířící jen do tyče.

Salzburg chtěl Italy překvapit důsledným presinkem a hned v úvodní minutě se nastěhoval před milánského brankáře Maignana. Capaldo z první akce hlavičkoval nad a vzápětí v zajímavé pozici promáchl. AC ale zklidnilo hru a postupně získávalo územní převahu ve svůj prospěch. Každopádně defenzíva Rossoneri se musela mít na pozoru, především pak před aktivním Fernandem.

Byl to právě on, kdo započal po chybě Bennacera útočnou akci, při které si Okafor položil Kalulua a střelou mezi Maignanovy nohy rozjásal domácí publikum - 1:0. Milán to takhle nechtěl nechat a přitlačil na pilu, což vedlo ve 40. minutě k vyrovnání. Bennacer vysunul Leãa, ten už ve vápně našel Alexise Saelemaekerse, jenž z vyložené pozice nekompromisně zakončil - 1:1. Krom vyrovnání postihla Salzburg ještě jedna komplikace, a to když musel odkulhat ze hřiště stoper Solet, jehož nahradil Bernardo.

Do druhého poločasu se vstupovalo beze změn a o něco více ze hry měl Salzburg. Především v 53. minutě podnikli domácí pěknou akci, na jejímž konci netrefil z malého vápna prostor branky Fernando. O chvíli později byl už přesnější, ale na zemi zasáhl Maignan.

Francouzský brankář měl více práce, než jeho protějšek Köhn. Seiwaldovu tvrdou ránu výtečně vyrazil, zatímco na druhé straně vyslal nepřesný pokus střídající Pobega. Čím dál více šlo o taktickou bitvu, která neměla mít vítěze.

Salzburg i AC Milán však měly šance na rozhodnutí. Po chybě Hernándeze pálil těsně vedle Šeško a už ve čtvrté minutě nastaveného času orazítkoval tyčku Leão. Nic dalšího už taktická bitva nepřinesla, takže oba celky si body rozdělily a skupinu vede po prvním kole Dinamo Záhřeb.

Autor: Ondřej Linhart / uefa.com, o2tv.com