UEFA - Liga národů 2022/2023 - účastníci

Francie

Deschamps: Jsem spokojený s tím, jak jsme hráli, vítězství je důležité

Trenér Didier Deschamps si pochvaloval výkon Francie proti Rakousku v utkání elitní skupiny Ligy národů. Úřadující mistři světa zvítězili 2:0 a díky prvnímu triumfu ve třetím ročníku soutěže odsunuli svého čtvrtečního soupeře na poslední místo. O tom, kdo z nich sestoupí, rozhodnou nedělní zápasy.
23.09. | Aktuality | 1 komentář

Nominace Francie na Ligu národů

Nominace Francie na utkání Ligy národů s Rakouskem a Dánskem:
15.09. | Aktuality | 1 komentář

Neměli jsme dost síly, charakteru a energie, řekl Deschamps po neúspěšné LN

Trenér francouzské reprezentace Didier Deschamps, jehož svěřenci už po čtyřech kolech Ligy národů ztratili šanci na obhajobu trofeje, za důvod neúspěchu označil nedostatek síly, charakteru a především energie. Podle kouče si "Les Bleus" během léta musí vyčistit hlavy.
14.06. | Aktuality | 36 komentářů
25.09. Dembélé zmešká duel s Dánskem
Barcelonu trápí zranění hráčů utrpěná při reprezentační přestávce, starosti má i o Ousmane Dembélého. Ten nezasáhne do nedělního utkání Ligy národů s Dánskem. (football-espana.net)
24.09. Koundé má natržený stehenní sval
Jules Koundé absolvoval další vyšetření a to odhalilo trhlinu ve stehenním svalu. Obránce Barcelony se zranil při pobytu s francouzskou reprezentací, mimo hru bude čtyři až pět týdnů. (football-espana.net)
23.09. Koundému hrozí delší pauza
Jules Koundé si včera přivodil svalové zranění a není vyloučeno, že se jedná o vážnější problém - obránce Barcelony a francouzské reprezentace by podle prvních zpráv mohl absentovat tři až čtyři týdny. (marca.com)
23.09. Francie povolala brankáře Mandandu
Mike Maignan kvůli zranění lýtka opouští francouzskou reprezentaci, kde ho pro zbývající zápas Ligy národů v Dánsku nahradí zkušený Steve Mandanda. Brankář Stade Rennes za Les Bleus nenastoupil od listopadu 2020. (lequipe.fr)
22.09. Maignan si poranil lýtko
Na podrobné vyšetření půjde zítra Mike Maignan. Brankář AC Milán nedochytal utkání francouzské reprezentace proti Rakousku (2:0), v závěru první půle si poranil lýtko a o poločasové přestávce musel střídat. (football-italia.net)
22.09. Giroud si přisvojil jeden rekord
Francie doma zdolala Rakousko 2:0 a jednu z jejích branek dal Olivier Giroud. Útočníkovi je dnes 35 let a 357 dní a stal se nejstarším střelcem v historii své země. O rekord z roku 1959 přišel Roger Marche, ten byl tehdy v době utkání proti Španělsku o 70 dní mladší. (bbc.com)
22.09. Koundé si přivodil svalové zranění
Francie hraje s Rakouskem a utkání nedokončí Jules Koundé. Obránce Barcelony musel střídat již v průběhu prvního poločasu, důvodem byl svalový problém. (lequipe.fr)
20.09. Další změna ve francouzské nominaci
Jenom několik hodin byl Lucas Digne členem francouzské reprezentace. Obránce Aston Villy nahradil zraněného Thea Hernándeze, rovněž on ovšem má zdravotní problémy a jeho místo zaujal Adrien Truffert z Rennes. (getfootballnewsfrance.com)
19.09. Verratti vynechá Ligu národů
Itálii nakonec v zápasech Ligy národů s Anglií a Maďarskem nepomůže Marco Verratti. Záložník PSG se podle novináře Adriena Greniera vrací do Paříže, kde se bude zotavovat ze zranění lýtka. (sport-express.ru)
19.09. Lloris a Theo Hernández vypadli z nominace
Z nominace francouzské reprezentace pro zápasy Ligy národů s Rakouskem a Dánskem vypadli zranění brankář Hugo Lloris a obránce Theo Hernández. Místo nich trenér Didier Deschamps povolal Albana Lafonta a Lucase Digneho. (lequipe.fr)