1 : 1
(0:0)

Jérémy Le Douaron (© AFP)

Lens zachránilo v duelu s Brestem alespoň remízu

Racing si tedy na konto po porážce s Nice připisuje druhou nečekanou ztrátu, která při formě Marseille a Monaka komplikuje hon za konečnou druhou příčkou. Naopak Les Pirates sice prodloužili sérii neporazitelnosti na pět zápasů, ale přesto se jich dál budou týkat záchranářské starosti.

Už v 7. minutě musel míč nadvakrát krotit Brice Samba, což se mu tak docela nepodařilo. Naštěstí pro družinu Francka Haiseho si Pierre Lees-Melou s dorážkou pranic neporadil, což si zopakoval i v době, kdy se úvodní půlhodina tohoto klání pomalu ale jistě stavála minulostí. Krátce poté pobídnul Loïs Openda kolegu Deivera Machada, který dobře vyzkoušel pozornost Marca Bizota.

VAR během této akce reklamovanou ruku ve vápně nepotvrdil, a tak se do poločasového hvizdu řešila už pouze jedovka z kopačky Opendy, kterou domácí jednička za svá záda nepustila.

Přesně to samé platilo i po změně stran, kdy musela lapit pokus Salise Abdula Sameda. Steve Mounié pak rozkmital svoje rychlé nohy, avšak místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volil zakončení, které Samba vytěsnil na rohový kop.

Při další akce Remeše servíroval Pierre Lees-Melou přihrávku napříč pokutovým územím. Na zadní tyči si počíhal Jérémy Le Douaron a zblízka rozvlnil síť - 1:0. O vyrovnání se za čtvrt hodiny, tedy po sedmdesáti minutách hry, chtěli postarat Salis Abdul Samed a Julien Le Cardinal. První jmenovaný nastřelil obránce, zatímco ten druhý při dorážce jenom těsně minul.

Až v 83. minutě rozehráli nakrátko roh hosté. Bizot místo toho, aby centr chytil "do košíku", odehrával nohou, čímž - i díky dvěma odrazům - nabídnul možnost ke skórování v malém vápně se pohybujícímu Jonathanu Graditovi, který jí nepohrdnul - 1:1. Dvě minuty před vypršením řádné hrací doby nabral směr svatyně Brestu Rémy Labeau Lascary, jenž chtěl vybíhajícímu gólmanovi zahrát na housle, což se s úspěchem nesetkalo. Marco Bizot si za tento zákrok, kterým zachránil bod, vysloužil potlesk tribun.

Autor: Tomáš Kordík / ligue1.com