21.06.2014 00:00 CET
1 : 2
(1:1)

Statečný výkon Hondurasu nestačil, tři body bere Ekvádor

Ekvádorský národní tým napodobil jihoamerického kolegu z Uruguaye a po úvodní prohře na turnaji si ve druhém vystoupení připsal tři body. S prázdnou z duelu odešel Honduras, který podal sympatický výkon a rozhodně nebyl horším týmem...

Fotbalisté Ekvádoru dokázali otočit výsledek utkání v důležitém souboji s Hondurasem a po vítězství 2:1 si udrželi naději na postup do osmifinále. Naopak Honduras to bude mít už nesmírně složité, bude totiž muset porazit Švýcarsko, věřit v pomoc Francie a doufat v příhodný brankový rozdíl.

Středoamerický výběr už má opravdu jen velmi malou šanci na postup mezi šestnáctku nejlepších a musel by se pravděpodobně stát malý zázrak. Oba soupeři v úvodním duelu skupiny E prohráli. V úvodu začal mírně aktivněji Honduras a dostal se také do prvotních šancí.

Nejprve to už v 5. minutě zkoušel aktivní Costly, ovšem s jeho ranou si dokázal brankář Domínguez poradit. O minutu později vypálil po zemí Boniek a i tentokráte byl Domínguez připraven. Honduras i v dalších minutách pokračoval v mírném tlaku, do první obrovské šance se dostal jihoamerický celek zásluhou Ennera Valencii.

Ten po krásném pasu za obranu šel zcela sám na brankáře Valladarese a pokusil o obstřel, jenže balón skončil o pár centimetrů vedle tyče. Honduras byl blízko vedoucí brance po necelé půlhodině hry po rohovém kopu rozehraném na zadní tyč, tam ale hlavičkoval Bernárdez mimo. Středoamerický výběr se přeci jen dočkal vedoucí branky v 31. minutě po chybě, tu vyrobil Guagua a vše přesně zakončil Costly.

Ten uprchl Guaguaovi a napálil míč tvrdě k bližší tyči, kde už nedokázal brankář Domínguez zasáhnout. Neuběhly ale ani tři minuty a vyrovnat dokázal hrdina tohoto duelu Enner Valencia. Paredes napřáhl těsně za hranicí pokutového území a míč šťastně doputoval k zadní tyči k Enneru Valenciovi, který s přehledem doklepl balón do odkryté svatyně, Valladares neměl nárok.

Honduras se mohl dostat do vedení v nastavení první půle hned dvakrát. Nejprve Bernárdez nepřekonal svou dělovkou skvělého Domíngueze a ihned na to po hlavičce Costlyho do tyče dopravil míč o branky pouze rukou Bengtson. Ekvádor přidal na obrátkách po změně stran a v úvodní čtvrthodině se držel na útočné polovině, ovšem k zakončení se dlouho nemohl dostat. Rozhodující moment zápasu se zrodil v 65. minutě a opět byl u něho Enner Valencia.

Ten tak vsítil třetí branku svého výběru na šampionátu a je jediným střelcem jihoamerického výběru. Po přímém volném kopu Ayoviho vyskočil nejvýše a s přehledem uklidil míč hlavou k levé tyči - 1:2. Oba dva výběry až do konce utkání hrozily spíše ze střední vzdálenosti a gólmani si museli připsat dobré zákroky, nicméně výsledek duelu se již nezměnil.

Autor: Viktor Sandev