Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2022

2 : 0
(0:0)

Robert Lewandowski (© AFP)

Polsko se doma trefilo dvakrát a zahraje si v Kataru

Polsko konečně po dlouhé době dokázalo Švédy porazit a výhra se udála v tu nejvhodnější dobu. Díky vítězství 2:0 si totiž polský výběr zahraje na nadcházejícím mistrovství světa!

Velmi dlouhou dobu představuje Švédsko pro Poláky strašáka, s nímž pravidelně ztrácí body. Dnes byl nejvyšší čas tuhle tristní bilanci změnit, protože v sázce byl postup na světový šampionát. Švédskou hrozbu v podobě dua Forsberg - Isak měl zneškodnit především brankář Szczęsny, zatímco na hrotu polského útoku se rval Robert Lewandowski.

O jeho kvalitách nemusel beky Švédska nikdo přesvědčovat a od prvních minut bylo vidět, s jakou osobní péčí ke kanonýrovi Bayernu Mnichov přistupují. Jakmile se Lewandowski dostal k míči, téměř okamžitě u něj byla dvojice obránců. První větší šanci utkání si připravili hráči Švédska. Po dvaceti minutách dostal po rychlém brejku míč ve vápně Forsberg, jenže jeho přízemní ránu dokázal brankář Szczęsny vyrazit.

Švédsko v těchto pasážích hry převzalo aktivitu a o pár minut později musel na poslední chvíli zasahovat obránce Bednarek proti další ráně směřující do sítě. Jinak první půle mnoho zajímavého nenabídla a především ze strany domácích Poláků to bylo zklamání. Švédský výběr velmi pečlivě bránil a dařilo se mu eliminovat hrozbu Lewandowského se Zielińskim.

Ze druhého dějství byly odehrány jen dvě minuty, když Švédové podnikli další rychlou akci. Tu zakončil zpoza vápna Dejan Kulusevski, jenže brankář Szczęsny - ještě nedávno spoluhráč Kulusevskiho z Juventusu Turín - včas zakročil.

A hodně tím pomohl tomu, že Polsko vedlo. Po pouhých třech minutách totiž pronikl do švédského vápna střídající Krychowiak a nechal se faulovat v boji o míč. Sudí neměl moc na výběr a ukázal na značku pokutového kopu. Tam své kroky nasměroval Robert Lewandowski a přesnou ranou poslal Poláky do vedení - 1:0.

Švédsko ale rozhodně nesložilo zbraně. V 59. minutě mohl srovnat Forsberg, který si naběhl před prakticky prázdnou bránu. A dokonce k němu přes obranu Polska prošel míč ideálně, jenže Forsbergovu střelu z první lapil fantastický Szczęsny!

Polsku se dnes naopak v koncovce dařilo mnohem lépe, což v 73. minutě stvrdil gólem na konečných 2:0 Piotr Zieliński. Míč mu svou chybou připravil Danielson, načež si opora Neapole poradila skvěle. Zieliński sprintoval do vápna a prostřelil i bezmocného Olsena! Toho mohli ještě do konce utkání propálit i Bednarek nebo Lewandowski, ale už se jim to nepovedlo. Vadit jim to samozřejmě nemusí, protože Polsko zvládlo napínavé utkání a podívá se do Kataru!

Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com

Komentáře (146)

Puskas

Ví někdo, co je pravdy na tom, že se Lewa dohodl s Barcou? Píšou to na https://pilkanozna.pl/ s odkazem na katalánský Sport.

Petrinho17

Píše sa o tom v Katalánsku dosť, keďže Haaland je v podstate nedosiahnuteľným cieľom. Alternatívna má byť Salah alebo Lewandovski, ktorý by vraj rád skúsil niečo nové a s prestupom do Barcelony by súhlasil. Barcelona mu ponúkla 4 ročný kontrakt.

Puskas

A je prý ochotná dát za něj 60 000 000.

Pablos

a do Bayernu Schick místo Lewi a bylo by to ideál

Petrinho17

Tak Alemany už dokonca potvrdil že s Lewandovskim prebiehajú rokovania.

cubinho

Wow! Tim padem Schick do Bayernu?

ACSeRw!n

pochybuju, ze zrovna Bayern vysoli dardu za hrace, kterej vic nehraje, nez hraje.. ten je aktualne neprodejnej

Spalovač šancí

Spíš Haaland

Pablos

o tom se mluví Real nebo Man. CIty

Mluvit se může, ale Bayern si vždycky uměl z ligy obstarat hráče, které potřebuje

penepi

nie sú schopní mu dať taký plat

Psy_cho

To není o schopnosti, ale o nastavených mantinelech. Bayern se nikdy nedostane do situace, že by byl na krach.

penepi

No veď áno, majú svoje mantinely, čiže mu nie sú schopní dať plat ako Real a hlavne City. Neviem, kde si tam vyčítal niečo o krachu.

vladino10

City

penepi

Psy_cho

Neumíš česky, je rozdíl nemůžou a nechtějí, v naší řeči má každé slovo jiný význam.

penepi

Veď u nás majú tie slová rovnaký význam, ale ozaj neviem, čo chcel týmto básnik povedať.

Cotton

Já myslel, že ten chce do Anglie

Coutinho10

toho si tam vůbec nedokážu představit to se Aubameyangovi moc líbit asi nebude

Zark

Polsko půlka týmu z Itálie, na druhé straně inventář Serie A Ibra

+italští rozhodčí,bude se hrat v Itálii?

Zark

dobře, že nebude pískat žádný Oliver

Na lávce ještě náš Zalewski, který mohl klidně dostat šanci, ale je to holt velký zápas.

Neutron

dnesna hyperkorektna doba ten nadpis asi neprezije...

Seydou Doumbia

Jebat na to

OTASi

Doufám že to Polsko dá...kdyby za švédy hrál v útoku i nějakej švéd, možná by se jim jinak taky dalo fandit

Hraje tam bůh a černoch, to je lepší jak nějací Švédové

Zlatan bude? To jakože budou souboje bezmozků: Ibra vs. Glik?

berliner

No Prave Za to jak to dopadlo a za to kdo a jakym zpusobem dal ten vitezny gol se mi chce zvracet

vladino10

bola to krásna penalta, neviem prečo sa ti nepáči

berliner

On se pokud vim na chvili zastavil v tom behu a to je proti pravidlum kdyz se kntroluji brankari jestli stoji na care,tak by se meli kontrolovat i exekutori jestli se nezastavi v behu

3:1

Kdo si myslíte, že by postoupil, kdyby se po odpadnutí Ruska hrálo spravedlivě, tedy zbylí tři jednokolově každý jeden zápas doma. Naši už by měli pěkný bod ze Švédska, zbývalo by jen ČR- Polsko a Polsko Švédsko. Já vím, že to nešlo uskutečnit, ale bylo by to férovější, protože by Polsko nečekalo doma, jak se soupeři poperou, aby pak hrálo jediný zápas na domácí půdě.

Mönchengladbach

Celtic

vanGomm

Los našim hráčům "nepřál" měli dostat Rusko Tady má Polsko přece jen určitou výhodu.Ono by ji mělo i kdyby se hrát ten jednokolový turnaj těch tří,jak pišeš.Polsko by stejně hrálo 2x doma a naši by museli hrát 2x venku.Navíc co si budem povídat za normálních okolností by naši hráči do baráže vůbec nešli.Ze 3.fleku se baráž na MS nehraje.Ten "dáreček" dostali společně s Rakouskem díky LN.Nakonec v obou případech zasáhla spravedlnost a oba obdarované týmy skončily.

Selänne

Těžko říct. Tenhle systém na jedno kolo je blbej v tom, že domácí tým má ohromnou výhodu.

vanGomm

Horší výsledky,horší nasazení.Na tom není nic blbého

Selänne

Blbý to není, je to úplně dementní.

vanGomm

Vše je věcí názoru.Dementního toho kolem nás je.Rozdíl je pouze v tom,že každý ji vidí někde jinde.Možná,že je to tak i dobře

Gedofrey

cubinho

Mozna tak v prvnim kole. Ale druhe kolo se losovalo. Hodne nefer.

Navíc Poláci byli v 1. kole nenasazení, měli hrát venku, ale Putin jim daroval volný postup a finále baráže pak proti nasazeným Švédům hráli doma.

ttopi

Hele, když si vezmeš o jakej turnaj se jedná, tak je zcela určitě spravedlivější hrát na odvety.

bobis21

Jo, přesně proto hrál nasazený tým venku a nenasazený doma no

ACSeRw!n

3:0

Pharrell

0:0 0:1

Držím palce Polsku. Přeju Lewovi ať vyhraje MS pro Polsko v této těžké době navíc. Když tam nejsme my budu fandit Polsku. A to jsem hráč LoLka a Poláky zrovna nemusim.

Coutinho10

těžko tipovat, asi rozhodne to, zda Lewa bude ready nebo ne

Snad je oba diskvalifikují

Puskas

Polska biało-czerwoni!!!

Puskas

Szczęsny, Cash, Glik, Bednarek, Bereszyński, Moder, Bielik, Góralski, Szymański, Zieliński, Lewandowski.

stas87

Tak Andersson urobil dost zmen, budu kraje obrany, ktore hravaju stabilne. Len skoda, ze nehra Svanberg od zaciatku, ale Ekdal ani Nilsson nie su pripraveni dnes nastupit. Miernu vyhodu vidim v tom, ze zohrata stvorka vzadu v zlozeni Augsutinsson - Lindelöf - Danielson - Krafth je kompletna a zohrata. Olsson tak nastupi s Karlströmom a to mozno bude problem. Za mna je Svanberg lepsi hrac, ale uvidime ci to fakt bude slabina.

Svedi su skveli doma, no horsie je to s nimi vonku. Tam ovela viac dokazu sklamat ci rovno zlyhat. Mala nadej aspon je to, ze na posledne dva turnaje sa zvladli kvalifikovat cez vonkajsie zapasy. na San Sire remizovali a postupili po domacej vyhre 1-0 a na Euro2020 sa dostali cez vyhru v Rumunsku. Ak sa podari postupit aj dnes, tak pod Anderssonom zvladnu kvalifikaciu na tri turnaje po sebe, to je dost slusna vizitka.

vanGomm

Pokud Polsko postoupí,tak se vlastně ukáže,že naši hráči byli nejhorší

To by ještě museli hrát naši doma s Polskem, aby si to mohl takto porovnat.

Mirek na tenisu

Lewa si na zápas proti Švédsku vezme žluto modrou kapitánskou pásku. jinak Švédi zatím jasně lepší.

Jak říkali staří fotři, Švédové hladí balón.

mr.Silver

Góralski měl už být venku.

Hrozný zápas, chybí tomu kvalita, snad na každém postu mimo CF, Lewy je třída samá v sobě, Isak mu slušně sekunduje, výborný poločas od něj.

Bylo to na holeň pravda. Rosato asi vyhodnotil že intenzita nebyla kdovíjaká. Kvalita odpovídá významu špilu. Nikdo nechce udělat chybu. Ono se to odšpuntuje. Doufám.

Poločas 0:0. Polsko už nějakou dobu nehraje nic oslnivého. Systém vše na Lewandovskeho. Měli jednu pološanci, Švédi dvě. Naši (Záruba promine) by nebyli bez šance. I s tím Šilhavého sbiranikem.

Puskas

Zase to ber tak, že mají nového trenéra, nebylo moc prostoru na zavedení nového systému.

Poláky jsem viděl po delší době. Odkdy se zasrany Kyslík rozhádal se Sport 1,2, a bůhví proč nemá TVP lovim všechny kvaldy po streamech. Polákům na MS moc nevěřím. Bude záležet na skupině.

Puskas

Já je též dlouho neviděl, jejich zápasy často kolidovaly s našimi. Uvidíme, co s nimi nový kouč udělá, mají tam zajímavé hráče.

stas87

Dost pochybna penalta...ale Karlström je hlupak. Takto ist do suboja vo vapne. Kvalitu ma Svedsko dostatocnu na to, aby minimalne vyrovnalo.

Mi připadala tutová. Bek byl pozdě v souboji a zahákl Krychowiaka nohama.

stas87

Jj, teraz som to videl v zostrihu a bol to faul. No nic, prehrali si ten zapas sami svedi.

Švédi karma za Olivera

stas87

Salfovic

Ta krutě dopadne až na Angličany.

Oliver nás zprasil. To je pravda. Gól regulérní. Asi bysme neprohráli. Poláky bysme dneska vycvičili více.

lampas

Díky bratři, jsem rád z principu, že Švédsko taky ostrouhalo a může být stejně nasraný jako my, jen o pár dnů později.

PaYaB

Tak Polsku ten postup spadl tak trošku do klína, snad už na MS něco předvedou, protože poslední tři účasti (2002,2006 a 2018) vždycky prohráli první dva zápasy proti soupeřům, které mohli klidně porazit..

Modroočko

Kolumbiu v 2018 teda nemohli.

PaYaB

Já mluvil spíš o Koreii 2002, Ekvádoru 2006 a Senegalu 2018.

Proti té Kolumbii posledně neměli vůbec šanci a ještě bych připomněl, že do toho MS šli z prvního koše.

Kolaps Švédů v druhé půli. Chyby jaké vyrobili se nevidí ani v divizi. Polákům pomohl příchod Krychowiaka. Penalta jasná. Obránce takhle nemůže jít ve vápně do souboje. Pšonkum pak narostla křídla a do čeho okolí šlo za nima. A to ještě mohli dát další tři góly. Asi je dobře že zrovna Poláci postoupili pro ně je mundial víc než vánoce. Na rozdíl od nás...

Puskas

+ výtečný Olsen.

Dyť říkám gólman v divizi by si pro ten balón vyběhl a měl ho. Zielinski není žádný rychlík.

stas87

Keby Olsen vybehol, dost by tomu poliakovi usnadnil ist do klucky, fauloval by a druha penalta. Ale ono je to aj tak jedno, Forsberg mal proste vyrovnat a momentum by zrazu bolo na svedskej strane. Po gole na 2-0 uz nemali ziadnu väcsiu sancu, tahali nohy a podrzal ich brankar. Do tej penalty mi prisli svedi lepsi ale Karlström ich posadil na kona.

Olsen by ten balón měl dřív. O tom jsem přesvědčený. Šílená chyba!

OTASi

Trochu se ukazuje i ta síla domácích ochozů.. jednokolová baráž se ukázala jako totální absurdita, která navíc v současný době nemá už ani opodstatnění

Celé je to absurdné... teď ještě aby vypadla Okrajina, aby žluto modrý ošal skončil.

okokolo

Kuchta

OTASi

Je až neuvěřitelný, s jakým fotbalem se Polsko dneska probojovalo na MS. Šílený

Ve druhé půli jim narostla křídla. Hlavně proto, že Švédi selhali skoro ve všem. Včetně trenéra

Tak se ukázalo, jaký ten systém byl debilní. 1 zápas doma bez odvety bylo velké zvýhodnění. Z 6 evropských zápasů 5 vyhráli domácí a to 1 vítězství hostů byla šílená haluz Makedonců.

Kašparům z FIFA i UEFA to tak vyhovuje. Na sportovní hledisko oni kálejí. Vítězí politika a prachy.