07.08.2008 11:00 CET
0 : 3
(0:2)

Itálie potvrdila roli favorita, přehrála Honduras 3:0

Italové překvapení nepřipustili. Proti jasnému outsiderovi skupiny D z Hondurasu měli od začátku navrch a svojí sílu potvrdili výhrou 3:0.

Utkání nabídlo pohledný fotbal a už v prvním poločase jsme mohli vidět několik zajímavých situací. Góly však začaly padat až těsně před přestávkou. V 41. minutě vstřelil vůbec první gól celého turnaje Giovico. Vedení Itálie navíc ještě před poločasovým hvizdem potvrdil z penalty Giuseppe Rossi a všem bylo jasné, kdo si z dnešního utkání odveze tři body.

V 50. minutě se Honduras dopustil dalšího faulu v pokutovém území, a tak rozhodčí Skomina odpískal už druhou penaltu v zápase. Tu proměnil samotný postižený Acquafresca a poslal Italy už do vedení 3:0. Honduras však po třetím inkasovaném gólu konečně začal trochu útočit a na nějakou dobu dostal svého protivníka také pod tlak. V 80. minutě mohl snížit na rozdíl dvou branek. De Silvestri fauloval Pavona, rozhodčí se nijak nerozpakoval a odpískal třetí pokutový kop. Podobně jako Acquafresca se k exekuci postavil opět samotný postižený, ale branku přestřelil. Honduras se sice i v závěrečných minutách snažil snížit, ale na pečlivou obranu Italů recept nenašel, a proto v zápase už žádný gól nepadl.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz