Přátelské zápasy - mezistátní Přátelské zápasy - mezistátní - expres zprávy

27.03.202423:39

Koeman chce na turnaji širší nominaci

Trenér nizozemského nároďáku Ronald Koeman dal po posledním reprezentačním bloku najevo nespokojenost s regulemi UEFA. Někdejší hvězdě Barcelony se nelíbí, že evropská asociace povoluje na zápasy mistrovství Evropy nominovat pouze 23 hráčů. Koeman by tento počet rozšířil o tři další. "Měli byste mít možnost vybrat jich 26. Přijde mi to absurdní. Viděli jsme, že i v tomto reprezentačním termínu měly všechny týmy opět mnoho zraněných. Blíží se konec sezony, a pokud vám vypadnou další hráči, nemůžete hrát jedenáct proti jedenácti," řekl Koeman po prohře v přátelském utkání s Německem.

livesport.cz/Paul Winters
27.03.202419:23

Orbán nehrál kvůli svalovému zranění

Maďarsko v březnových přátelských zápasech porazilo Turecko (1:0) a Kosovo (2:0), ani do jednoho z nich však nezasáhl Willi Orbán, kterého trápilo svalové zranění. Po návratu do Německa čeká kapitána RB Lipsko podrobné vyšetření.

kicker.de
27.03.202414:59

Montella odmítl rezignaci

Turecko včera v přátelském utkání prohrálo 1:6 s Rakouskem, načež byl trenér Vincenzo Montella konfrontován s dotazem, zda by neměl zvážit odstoupení. "Na tuto otázku nebudu odpovídat, protože si myslím, že je to provokace. Chci se vás zeptat: rezignujete, když položíte špatnou otázku? Je to zbytečná provokace," odpověděl italský kouč.

football-italia.net
27.03.202413:58

Clauss na několik týdnů mimo hru

Marseille má už takhle spoustu marodů a určitě ji před nedělním šlágrem s PSG nepotěší ani fakt, že přišla o dalšího hráče. Z reprezentačního srazu Francie se totiž navrátí zraněný Jonathan Clauss, jenž střídal v úterním přátelském utkání s Chile už po pár minutách od úvodního hvizdu. Postihly ho totiž trable s hamstringy na levé noze, kvůli nimž prý bude mimo hru na několik dalších týdnů.

getfootballnewsfrance.com, twitter.com/GFFN
27.03.202413:13

Sauer nejmladším debutantem

Slovensko ve včerejším přátelském zápase remizovalo 1:1 v Norsku, kde závěrečné minuty odehrál Leo Sauer. Ofenzivní talent Feyenoordu se ve věku 18 let, tří měsíců a deseti dnů stal historicky nejmladším debutantem ve slovenské reprezentaci.

vi.nl
27.03.202412:29

Camavingovo zranění nebude vážné

Eduardo Camavinga v úterním přátelském zápase s Chile musel krátce před koncem prvního poločasu vystřídat kvůli zranění, podle novináře Fabriceho Hawkinse z francouzské televizní stanice RMC Sport by se však nemělo jednat o nic vážného. Francouzský reprezentant si totiž pouze vymknul kotník. Zprávy mimochodem potvrdil také francouzský sportovní deník L'Équipe, který označil jako "malé podvrtnutí” hráčovy současné trable. Podrobnější vyšetření čeká na Camavingu ve středu.

getfootballnewsfrance.com
27.03.202411:57

Tedesco: Výsledek byl spravedlivý

Belgie měla v úterním přáteláku na lopatě Anglii, ta ovšem před vlastními fanoušky nakonec urvala v závěru alespoň remízu. Domenico Tedesco, kouč De Rode Duivels, byl pak po skončení utkání trochu zklamaný. "Samozřejmě mě mrzí, že jsme ve Wembley nevyhráli,” hlesl. "Když si ale rozeberete zápas, Anglie byla velmi silná a měla spoustu šancí. Od začátku jsme cítili, že chce bezpodmínečně vyhrát. Takže si nakonec myslím, že výsledek je vlastně v pořádku,” uznal sportovně.

vi.nl
27.03.202411:35

Johnstone se na mistrovství nepředstaví

Anglie hlásí už nyní prvního absentujícího, který se nepodívá na letní EURO 2024. Potvrdily se totiž nakonec negativní zvěsti, které kolovaly médii už během úterý. Jak uvádí britský deník Daily Mail, jednatřicetiletý brankář Sam Johnstone bude muset podstoupit operaci lokte, který si poranil na jednom z tréninků při plnění reprezentačních povinností během března. Do konce sezóny bude samozřejmě mimo hru také svému zaměstnavateli z Crystalu Palace.

dailymail.co.uk
27.03.202411:11

Nagelsmann: Máme brutální ambice

Německo v úterním přátelském utkání skolilo Nizozemsko, a navázalo tak na předchozí vítězství nad Francií. V březnovém reprezentačním období tedy mohl být Julian Nagelsmann, kouč Nationalelf, spokojený. "V první řadě bych chtěl říci, že těch deset dní bylo od a do z velmi zábavných. Tým pracoval opravdu hodně dobře, máme mezi sebou parádní vztah. Už proti Francii jsme měli dobrý pocit a teď to tak bylo znovu,” těšilo ho. "Také však máme stále brutální ambice," připomínal.

getfootballnewsgermany.com
27.03.202409:50

Simon si prý zlomil lýtkovou kost

Nepříjemnost na závěrečné fáze sezóny hlásí Nantes, které v Ligue 1 bude usilovat o záchranu. Při plnění reprezentačních povinností v úterním přátelském utkání s Mali si nigerijský křídelník Moses Simon údajně zlomil lýtkovou kost a bude mimo hru do konce sezóny. Hřiště musel opustit v průběhu prvního poločasu po střetu s brankářem Mamadouem Samassou a odvezen byl následně do nemocnice.

lequipe.fr
27.03.202409:20

Lichtenštejnsko ukončilo sérii porážek

Trpaslík z Lichtenštejnska po 26 zápasech ukončil sérii porážek, když remizoval v Lotyšsku. Duel začal kuriózním vlastním gólem domácích už po 14 sekundách, když stoper Marcis Ošs nasměroval přihrávku brankáři do vlastní sítě. V 11. minutě alespoň srovnal útočník Raimonds Krollis, jenž od jarní části sezony nastupuje v Česku za druholigový Vyškov.

ČTK
27.03.202408:48

Přátelské zápasy - výsledky

Výsledky nočních přátelských mezistátních zápasů: Maroko - Mauritánie 0:0, Niger - Burkina Faso 1:1 (53. Sosah - 30. Djiga), Togo - Libye 1:1 (branka Toga: 40. Tchakei), Nikaragua - Kuba 0:1 (81. Sanchez Lorenzo), Salvador - Honduras 1:1 (11. Gil Hurtado - 62. Rochez), Peru - Dominikánská republika 4:1 (18. Pena, 45+1. Castillo, 54. Quispe Cordova, 90+4. Paolo Guerrero z pen. - 58. Lopez), Argentina - Kostarika 3:1 (52. Di Maria, 56. Mac Allister, 77. Laut. Martinez - 34. Ugalde).

27.03.202400:04

Přátelské zápasy - výsledky (4)

Výsledky večerních přítelských mezistátních zápasů: Alžírsko - Jihoafrická republika 3:3 (22. a 70. Benzia, 53. Brahimi - 34. a 45+5. Zwane, 66. Rayners), Mali - Nigérie 2:0 (18. E. B. Touré, 87. K. Doumbia).

26.03.202423:48

Mbappé druhým nejlepším nahrávačem

Francie v přátelském zápase porazila Chile (3:2), na čemž se asistencí podílel Kylian Mbappé, pro něhož to byla již 27. gólová nahrávka v národním týmu. Kanonýr PSG se tím v historických tabulkách Les Bleus dotáhl na druhého Thierryho Henryho, na prvním místě se nachází Antoine Griezmann (30).

lequipe.fr
26.03.202423:34

Přátelské zápasy - výsledky (3)

Výsledky dnešních přátelských mezistátních zápasů: Anglie - Belgie 2:2 (17. z penalty Toney, 90+5. Bellingham - 11. a 36. Tielemans), Irsko - Švýcarsko 0:1 (23. Shaqiri), Lucembursko - Kazachstán 2:1 (24. Rodrigues, 45. Sinani - 2. Sadybekov), Německo - Nizozemsko 2:1 (11. Mittelstädt, 85. Füllkrug - 4. J. Veerman), Rakousko - Turecko 6:1 (2. X. Schlager, 44., 48. a 59. Gregoritsch, 78. z penalty Baumgartner, 90+5. Entrup - 25. z penalty Çalhanoğlu), Skotsko - Severní Irsko 0:1 (32. Bradley), Slovinsko - Portugalsko 2:0 (72. Gnezda Čerin, 80. Elšnik), Egypt - Chorvatsko 2:4 (6. Rabia, 90+4. Abdelmonem - 21. Vlašić, 57. Petković, 77. Kramarić, 86. Majer), Francie - Chile 3:2 (19. Fofana, 25. Kolo Muani, 72. Giroud - 6. Núñez, 82. Osorio), Nový Zéland - Tunisko 0:1 po penaltách, Španělsko - Brazílie 3:3 (12. a 87. obě z penalty Rodri, 36. Olmo - 40. Rodrygo, 50. Endrick, 90+7. z penalty Paquetá).

26.03.202422:57

Hašek: Máme na čem pracovat

Česko i ve druhém přátelském utkání pod trenérem Ivanem Haškem vyhrálo 2:1, tentokrát pro změnu otočilo nepříznivý stav s Arménií. "Musím říct, že zápas vůbec nebyl lehký. Byly tam některé věci, u kterých bychom nechtěli, aby se opakovaly. Zase jsme si vyzkoušeli něco jiného, byl to typologicky trochu jiný zápas než s Norskem. Cením si toho, že hráči už podruhé ukázali, že mají morálně volní vlastnosti a že chtějí vyhrát. To je pro mě důležitější než některé chyby, které se tam opakovaly. Budeme se samozřejmě na tom snažit pracovat. Když vidíte všechny zápasy Arménie, vypadají takhle. Jsou sehraní, neprohrávají o více jak o gól. Není to lehký soupeř pro nikoho. Jsem rád, že jsme to zvládli. Chtěl bych poděkovat divákům. Hrajete 1:1 patnáct minut před koncem a celý stadion vás žene dopředu. Cením si toho," zhodnotil přípravu Hašek.

ČTK
26.03.202422:51

Anglie dohrávala bez Stonese

John Stones nedohrál za Anglii dnešní přátelský zápas s Belgií (2:2). Defenzivní univerzál Manchesteru City odstoupil ze zdravotních důvodů po pouhých deseti minutách, na hřišti ho nahradil Joe Gomez.

bbc.com
26.03.202422:30

Přátelské zápasy - výsledky (2)

Výsledky dnešních přátelských zápasů: Maďarsko - Kosovo 2:0 (58. Szoboszlai, 86. Z. Nagy), Malta - Bělorusko 0:0, Norsko - Slovensko 1:1 (18. Sørloth - 87. Duda), Brunej - Vanuatu 3:2, Česko - Arménie 2:1 (45+2. Krejčí, 78. Chorý - 14. Sevikjan), Kambodža - Guyana 1:4 (54. Sieng - 21. a 59. Glasgow, 80. Lovell, 90+1, Khedoo), Dánsko - Faerské ostrovy 2:0 (8. Højbjerg, 54. Daramy), Rumunsko - Kolumbie 2:3 (84. Hagi, 90+4. Tanase - 6. Córdoba, 36. Arias, 80. Asprilla), Senegal - Benin 1:0 (59. z penalty Mané), Uruguay - Pobřeží slonoviny 1:2 (77. Viñas - 9. vlastní Olivera, 84. G. Doué).

26.03.202422:14

Clauss a Camavinga střídali se zraněním

Francie dohrává přátelský zápas proti Chile bez Jonathana Clausse a Eduarda Camavingy, kteří odstoupili v prvním poločase kvůli zranění. Prvně jmenovaný si po deseti minutách poranil stehenní sval, zatímco jeho spoluhráče těsně před odchodem do kabin vyřadil problém s kotníkem. Na uvolněná místa nastoupili Jules Koundé a Mattéo Guendouzi.

lequipe.fr
26.03.202421:52

Česko vydřelo výhru nad Arménií

Výsledek dnešního přátelského mezistátního utkání: Česko - Arménie 2:1 (45+2. Krejčí, 78. Chorý - 14. Sevikjan).