1 : 1
(1:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool se s Arsenalem o body podělil

Šlágr 11. kola anglické Premier League, to je asi nejpřiléhavější název pro zápas Liverpoolu s Arsenalem. Na stadionu Anfield Road se utkaly dva týmy, které v letošním ročníku anglické fotbalové nejvyšší soutěže ještě nenašly přemožitele. Od obou fotbalových gigantů se očekával fotbalový koncert, ale jako pravděpodobnější vítěz tohoto zápasu byl označován hostující Arsenal. Proto je překvapení, že Arsenal vyrovnal na konečných 1:1 až v 80. minutě.

Přes všechna očekávání vstoupil do utkání šťastněji domácí celek. Už v 7. minutě otevřel skóre kapitán domácích Steven Gerrard, když se nádherně trefil ze standardní situace. Pro mírně favorizovaný tým Arsenalu to byla ledová sprcha. Hosté poprvé vážněji zahrozili až ve 22. minutě po krásné akci Hleba a Rosického, ale obránce domácích Hyypia neztratil hlavu a celou šanci uhasil. Postupem času se tým Kanonýrů dostal do zřejmé převahy, ale své iniciativy nedokázal patřičně využít. Liverpool může poděkovat za udržení těsného náskoku zejména své skvěle fungující obraně.

Do druhého poločasu udělal manažer Liverpoolu změnu v sestavě. Fernando Torres, který nastoupil poprvé po vyléčení svého zranění byl nahrazen Peterem Crouchem. Hra se dost přitvrdila a sudí musel udělit několik žlutých karet. Hostující celek stále zvyšoval své útočné snažení, ale obrana Liverpoolu všechny pokusy Kanonýrů eliminovala. Trenér Arsenalu Wenger se proto snažil střídáním podpořit útočné řady svého týmu, a proto do hry poslal oba dostupné útočníky Bendtnera a Walcotta. Obrana Liverpoolu v 80. minutě obrovský tlak neunesla a Fabregas poslal míč nekompromisně do sítě po geniální přihrávce Aleksandra Hleba. O šest minut později mohl stejný hráč zajistit vítězství Arsenalu, ale tentokrát trefil pouze tyčku Reinovy branky. A když ani Gerrard na straně domácích nedokázal využít svoji tutovku, zápas skončil remízou 1:1.

Výsledek 1:1 je nakonec poměrně spravedlivým rozuzlením tohoto fotbalového dramatu. Liverpool se možná až moc spolehnul na své jednobrankové vedení, čehož po velkých útrapách hosté dokázali využít. Z remízy se může radovat tým Manchesteru United, který se díky ní bodově dotáhl na vedoucí Arsenal.

Autor: Tomáš Starý