05.10.2008 16:00 CET
2 : 3
(2:0)

Manchester City zažil šokující druhý poločas

Liverpool si na konto připsal už pátou výhru v sezóně. Po poločase sice prohrával 0:2, přesto se nevzdal a vyplatilo se mu to, jelikož dokázal výsledek utkání otočit. Úspěšnými střelci se na straně domácích stali Garrido a Ireland, za hosty se trefil dvakrát kanonýr Fernando Torres a jeden zářez na pažbu si připsal Dirk Kuijt.

První skutečná šance utkání patřila liverpoolskému Albertu Rierovi. Ten se sice dostal z dobrého střeleckého úhlu, i přesto ale vypálil a na jeho pokus musel vytáhnout pohotový zákrok gólman Hart. Na druhé straně se naopak musel činit proti střele Robinha z hranice pokutového protějšek Jose Reina.

V 16. minutě se dostal ke střele Dirk Kuijt, ale jeho dělovka z pěti metrů postrádala přesnost a letěla hodně nad. O dvě minuty později ještě hostující zadáci centr Robinha dokázali zastavit, za pár sekund už ovšem inkasovali. Wright-Phillips získal míč ve středu hřiště, narazil si s útočníkem Joem, vypálil sice jen do obránců, balón se ovšem dostal k Stephenu Irelandovi a ten otevřel skóre dnešního duelu.

Vedení se snažil ve 22. minutě pojistit ještě Elano, jeho dalekonosný pokus se ovšem s úspěchem nesetkal, a tak se pokračovalo beze změny. Hra se následně zklidnila a také ubylo šancí. Další důležitý moment zápasu přišel až v 41. minutě. Nevyužitá šance Kuijta se Liverpoolu vymstila. Garrido vypálil z přímého kopu, dokázal míč poslat za záda Reiny a stanovil tak poločasový stav na 2:0.

Reds nastoupili pouze s jedním útočníkem a pěti záložníky. Hlavně proto se očekávalo, že kouč Benítez pošle hned na začátku dalšího dějství do hry druhého útočníka, například Robbieho Keana. Nestalo se, i přesto se ale hosté dokázali velmi rychle prosadit. V 53. minutě snížil Torres. Španělský reprezentant dostal přihrávku od Arbeloy a přesně zacílil.

Dvougólového vedení se Manchester málem opět ujal o deset minut později. Po centru Wrighta-Phillipse z pravé strany ale střílel nad Robinho. Velmi zkomplikoval situaci domácím v 67. minutě zadák Zabaleta, který byl po faulu na Alonsa vyloučen.

Přesilovku krátce na to využil a podruhé v zápase se prosadil Fernando Torres. 24letý útočník si naskočil na rohový kop Gerrarda a nasměroval míč do brány. Citizens se při bránění této situace skutečně moc nepředvedli. Dvougólový střelec mohl dokonce přidat ještě třetí branku, ale nebylo mu souzeno. Pálil totiž nad. Torres se však podepsal také pod třetí branku svého týmu. Poté, co byla jeho střela zblokovaná, se míče zmocnil Kuijt a rozhodl tento vypjatý duel. I přes šestiminutové nastavení už Manchester vyrovnat nedokázal.

Autor: Tomáš Honajzer / eurosport.com