1 : 0
(0:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Fulham FC 1:0

Liverpool navázal na vítězství proti Wolves a na domácím Anfield Road porazil Fulham 1:0. Vítězství se rozhodně nerodilo lehce, jedinou branku si hosté vstřelili sami, jmenovitě ve druhém poločase Paintsil.

Reds začali lépe a především aktivní Raul Meireles zaměstnával obranu Fulhamu. Ta v prvním poločase úspěšně odolávala, brankou neskončila jak hlavička Maxiho Rodrigueze, tak ani střelecký pokus Stevena Gerrarda. Liverpool ale branku vstřelil, a dokonce korektní, avšak rozhodčí viděl Meirelesův ofsajd a branku neuznal. Celkově šlo na brankáře Stockdalea hodně střel, ale buď skončily vedle, nebo si s nimi zmíněný brankář Stockdale poradil. Ve 25. minutě například vychytal Glena Johnsona. Největší šanci hostů měl v prvním poločase jednoznačně Moussa Dembele, bohužel pro Fulham dokázal trefit jen brankáře Reinu, ačkoli to šlo vyřešit mnohem lépe a mělo to skončit brankou.

Převaha Liverpoolu ale byla větší a byla znát. Bylo prakticky jen otázkou času, kdy se dostanou Reds do vedení. Ten čas nastal ve druhém poločase.

V 52. minutě padla jediná branka utkání, Fulham chyboval v rozehrávce a Torresovu střelu tečoval Hangeland na tyč. V následném závaru před brankou si vstřelil vlastní gól Paintsil - 1:0 pro Liverpool. Fulham se s vývojem utkání nechtěl spokojit, Dempsey ale trefil jen připraveného Reinu. Z následného protiútoku zahrozila dvojice Meireles - Rodriguez, první jmenovaný už přihrával do jasné gólovky, když v tu zasáhl Hughes. Hosté byli v závěru poměrně nepříjemní, ale Dalglishovi svěřenci hubený náskok udrželi.

Autor: Ondřej Linhart / soccernet.com