1 : 1
(1:1)
Anfield, Liverpool

Hart čaroval a City znovu neprohrálo. V Liverpoolu se body dělily

Ač nebyl v základní sestavě, hlavní roli přesto, jak je jeho zvykem, strhl pro sebe. Bohužel pro City v tom špatném slova smyslu. Mario Balotelli se po 15 minutách na hřišti nechal hloupě vyloučit a jen díky Hartovým úžasným zákrokům v Liverpoolu udrželi Manciniho svěřenci remízu 1:1. Gól dal hlavou Kompany a do vlastní sítě "vyrovnával" Lescott.

Šlágr a zároveň poslední duel 13. kola Premier League mezi Liverpoolem a Manchesterem City nabídl podle očekávání strhující podívanou ve vynikající atmosféře na Anfield Road, přesto se fanoušci dočkali první vážnější situace až poměrně pozdě. Do 31. minuty se oba týmy spíše oťukávaly, střídavě se do náznaků dostávali jak Reds, tak Citizens, ale ať už to byla nepřesnost v rozehrávce, zpracování či vedení míče, nebo pozorná obrana soupeře, k ohrožení brány nedošlo. Jednou musel vyběhnout Reina z vápna, avšak těžkou situaci vyřešil na jedničku.

Ve zmíněné minutě číslo jednatřicet jako blesk z čistého nebe udeřil po rohu hlavou Vincent Kompany. Belgický stoper se odpoutal od svého strážce a ideálně nasměroval Silvův centr dokonale k tyčce Reinovy branky - 0:1. Neuběhly však ani dvě minuty a bylo opět vyrovnáno. Charlie Adam napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a jeho nepříliš povedenou přízemní střelu tečoval Joleon Lescott tak nešikovně, že se zakutálela do sítě mimo dosah zoufalého Harta - 1:1.

Zakrátko byl Adam opět blízko tomu, aby dostal balon do sítě. Kuyt se vyhnal při samostatném úniku z ideální pozice a byl nucen vracet pod sebe, kde nabíhal právě Adam, který do protipohybu Harta pálil k tyči. Anglický brankář nicméně nohou fantasticky reflexivně vyrazil. Po něm ještě o minutu později střílel vedle Glen Johnson. V úplně posledních vteřinách první půle pak mohl strhnout vedení na stranu City Agüero, po nahrávce Silvy do vápna ovšem trefil jen na bližší tyčce dobře postaveného Reinu.

Poměrně solidní příležitost promarnil po sedmi minutách druhé půle Kuyt, jenž hlavičkoval z blízka vedle. Na druhé před Agüerem na zadní tyči na poslední chvíli odklízel Luis Enrique. Úvod poločasu nicméně připomínal ten první, včetně jednoho výběhu Reiny mimo vápno, kde parádně obral o míč skluzem Agüera. V 65. minutě pak ale rozzářil Anfield blonďatý přeliv střádajícího Balotelliho a jako by to bylo znamení, že se brzy budou dít věci.

Uběhla minuta a skutečně se děly. Sice na druhé straně, ale děly. Na krátko rozehraný roh posléze doletěl až v Downingovi, jenž se do něj opřel z voleje, a jeho rána o zem mířila přesně pod břevno. Tam však byl s perfektním zákrokem připraven Hart. Něco ze své mošničky geniality nezapomněl vytáhnou ani Suarez, který si ve vápně jako s kuželem pohrál s jedním z beků a způsobil závar, jenž jen díky štěstí neskončil míčem v síti Citizens.

Liverpool stupňoval tlak, 15 minut před koncem nejprve Škrtel nedosáhl dokonale na míč v malém vápně a výsledkem tak byla jen slabá střela, poté Downing další ranou z voleje minul jak bránu, tak na zadní tyči dobíhajícího Kuyta. Pak do sedla zápasu posadil definitivně jeden z nejnevypočitatelnějších hráčů na světě. Mario Balotelli tentokrát skutečně Anfield "rozzářil", když začaroval rukama v obličeji Škrtelovi při vzdušném souboji a po druhé žluté byl tento "enfant terrible" vyhnán ze hřiště.

První varování, že Reds za třemi body půjdou přišlo v 88.minutě, Suarez ale v dobré pozici opět ztroskotal na skvělém Hartovi. Zničehonic mohl rozhodnout i na druhé straně Silva, jenž si na vápně povodil vyběhnuvšího Reinu, jeho následná střela ovšem skončila na kopačce jednoho ze třech na brankové čáře stojících "Scouserů".

"JOE HART!". Tohle jméno se bude zcela určitě skandovat při cestě hostujících Citizens domů. Anglická gólmanská jednička ve druhé minutě nastavení přivedla fanoušky Liverpoolu hned dvakrát. Nejprve famózním způsobem vyškrábl Carrollovu hlavičku z velké blízkosti a stejně parádně si poradil i s následnou dorážkou Suareze. Jen díky němu tak Manchester City udržel neporazitelnost a uhrál na horké půdě u řeky Mersey remízu 1:1.

Autor: Marek Ustohal