30.12.2012 14:30 CET
1 : 2
(1:1)

Chelsea pokračuje ve výtečné formě, jako první letos dobyla Goodison Park

To, co ještě nikomu v této sezoně nepovedlo, dokázala Chelsea. Ze stadionu Evertonu letos nikdo neodjel se všemi třemi body, až Blues Goodison Park dobyli. Vděčí za to jedinému muži, dnes již bez nadsázky legenda Chelsea Frank Lampard vstřelil obě branky a brzká trefa Pienaara tak přišla vniveč. Poslední vítěz Ligy mistrů vyhrál nad Evertonem 2:1.

Utkání přitom pro svěřence Rafaela Beníteze začal tím nejhorším možným způsobem. Už po minutě hry rozjel Everton akci, kterou zastavila až síť za zády Petra Čecha. Pienaar vyslal příhrávkou do lajny Jagielku, obránce Toffees odcentroval skvěle do vápna a Anichebe hlavičkou zasáhl tyč. Od ní se nicméně balon odrazil ke strůjci příležitosti Stevenu Pienaarovi, který do odkryté poloviny branky otevřel skóre - 1:0.

Everton byl blízko blizoučko druhé brance ještě v první desetiminutovce. Přímý kop poslal Nikica Jelavić do tyčky. Domácí měli převahu a i další gólová příležitost byla pod jejich taktovkou. Pienaar oslovil Jagielku, jeho centr propadl až k Osmanovi a jen báječný zákrok Petra Čecha udržel Chelsea ve hře.

Chelsea se k šanci dostala až na konci první půlhodiny. Ramiresova střela byla zablokována a Matu skvěle vychytal Howard. Chvíli nato těsně nedosáhl na centr Azpilicuety Ramires. Blues se dočkali až v závěru první půle. Opět u toho byl Brazilec Ramires, který přesným centrem našel na zadní tyči Franka Lamparda, jenž hlavičkou vsítil svůj první gól v utkání - 1:1.

Druhé dějství bylo na příležitosti dlouho skoupé, až v rozmezí 67. a 72. minuty se s nimi roztrhl pytel. Pětiminutovku zahájil pěknou střelou Fernando Torres, který pořádně zaměstnal Howarda. Everton odpověděl hned dvojnásobně, nejprve pálil z vápna Osman a zasahovat tak musel i Turnbull, který v poločase vystřídal lehce zraněného Čecha.

Minutu nato Bainesův centr dolétl na hlavu nabíhajícího Jelaviće a míč zastavilo až břevno. Síť se rozvlnila až za dvě minutky. Matovu střelu po pěkné akci Hazarda sice Howard vyrazil, ale jen k volnému Lampardovi, jenž bez potíží doklepl míč do brány - 1:2. Torresovu střelu po přečíslení tří na jednoho skvěle vyblokoval Distin a tak mohl v nastavení vyrovnat Jelavić - míč ale netrefil dokonale a Turnbull jej snadno polapil.

Autor: Marek Ustohal