03.11.2012 18:30 CET
0 : 0
(0:0)

West Hamu neuznali gól, a tak Man City vybojovali bod

Měli šanci přeskočit Chelsea a držet se na dostřel prvnímu místu. Ale ve West Hamu Manchester City neuspěl, ba co víc, měl prohrát. V úvodu neuznal sudí Nolanovi regulérní branku a připravil tak Londýňany o vítězství. V utkání totiž další gól nepadl.

Inkriminovaná situace se udála už ve čtvrté minutě, kdy se kapitán Kladivářů Kevin Nolan gólově prosadil, jenže mu radost zhatil praporek čárového. Opakované záznamy však ukázaly, že chybně. Šance se pak střídaly na obou stranách, Jaaskelainena prozkoušeli Nasri, či Džeko po přihrávce Téveze. Finský gólman ale všechny pokusy výtečně kryl.

V permanenci byl ale i Joe Hart. Diamého rána ještě jeho svatyni přeletěla, ale Benayoun po centru Jarvise už mířil přesněji a anglická jednička musela zasahovat. Oddechnout si pak Hart musel po dvaceti minutách zápasu, kdy byl ve veliké šanci Carroll a jen těsně minul branku.

Druhé dějství nabralo na obrátkách zhruba po dvanácti minutách, kdy Benayoun nacentroval do vápna a Kevin Nolan hlavičkou těsně minul přední tyč. Po hodině hry to v Upton Parku zasvítilo. Gól sezony měl na kopačce Andy Carroll, jenž vystřihl dokonalé nůžky po skvělém náběhu a uvolnění levého beka McCartney, jenže při cestě do sítě míč odchýlil těsně vedle Clichy.

Rychlý sled šancí pokračoval, Balotelli krásně uvolnil Téveze nahrávkou do vápna, Argentinec ještě kličkou ošálil Collinse, jenže následnou střelu poslal vysoko nad. Hned za tři minuty Tévez obešel obránce soupeře, nacentroval do vápna, kde se z druhé vlny zjevil Gareth Barry, který hrudí skvěle zpracoval, ale následně píchl míč špičkou v obrovské šanci vedle.

Poslední příležitost měl na svědomí opět obhájce titulu. Deset minut před koncem mohl skórovat střídající Sergio Agüero. Nejlepší střelec City loňské sezony dostal přihrávku na přední tyč, jenže jeho střelu Jaaskelainen skvěle zlikvidoval. Zápas tak skončil 0:0.

Autor: Marek Ustohal