08.02.2014 16:00 CET
3 : 0
(2:0)

Geniální Hazard sám zničil Newcastle a poslal Chelsea do čela

One-man show. Doslova. Belgický kouzelník Eden Hazard po dechberoucím výkonu proti Manchesteru City vystřihl další velkolepé čáry máry a prvním hattrickem v dresu Chelsea zařídil pohodlné vítězství 3:0. Díky úsměvné porážce Arsenalu na Anfield Road a dalšímu suchému bezgólovému výkonu Man City navíc Blues míří na čelo Premier League!

Eden Hazard si podmanil utkání od první minuty, a přestože Chelsea celý zápas nepřeřadila na nejvyšší rychlostní stupeň, belgické "nitro" ji dovezlo do cíle vítězným způsobem. Ve druhé minutě ještě drobný génius neuspěl, stejně jako po deseti minutách hry Frank Lampard. Oba mířili po zemi k tyči a Krul jejich zásahy kryl.

Útočné akce Newcastlu vedl hlavně Francouz Hatem Ben Arfa, jenže jeho pokusy měli totožnou trajektorii jako na druhé straně. Jak ránu z úhlu, tak i zpoza vápna nedokázal dostat ze země a Petr Čech si s nimi dokázal poradit.

Nejblíže gólu byl brazilský záložník Oscar, jenž minut tyč o centimetry. Hned vzápětí se ale taktovky chopil Eden Hazard, který akci rozjel, načež si do vápna naběhl na přihrávku Ivanoviće a z jedné perfektně uklidil míč na zadní tyč.

Po půlhodině hry měl vyrovnání na noze hostující Sissoko, ale v klíčovém okamžiku si míč příliš pokopl a vyběhnuvší Čech dokázal jeho následnou střelu vyrazit. Hlavu v dlaním mohl mít dvojnásobně, jelikož prakticky vzápětí založila Chelsea smrtící brejk, na jehož konci přihrál Hazard Eto’ovi do vápna, Kamerunec elegantní patičkou narazil spoluhráči skrze zkoprnělou obranu a zakončení byla formalita.

S obrazem hry, který Newcastle předvedl, prakticky už nebylo po přestávce o co hrát. Chelsea nemusela nasazovat všechny své síly, aby soupeře udržela pohodlně na uzdě a ještě přidala pojišťující gól. Eto’o i Lampard ještě narazili na výborně připraveného Tima Krula, a tak musel opět vzít situaci do svých rukou Eden Hazard.

Přesněji řečeno se jí chopil až potom, co mu na smeč nahrál bláznivý Yanga-Mbiwa. Obránce, který před poločasem vystřídal zraněného Debuchyho totiž judo zákrokem ve vápně složil k zemi Eto’a a kromě penalty si mohl vysloužit i druhou žlutou kartu. Suma sumárum, kapitán Lampard solidárně přenechal Hazardovi exekuci a Belgičan završil první hattrick za Chelsea.

Gigašance diváci viděli i v samotném závěru utkání, kdy už vlastně o nic nešlo. Na čtvrt hodiny do hry naskočil i debutant Mohamed Salah, který za poměrně krátký čas na hrací ploše stihl spálit dvě gólové šance. Zvláště druhá, kdy po Oscarově pasu stál sám před Krulem, mohla Egypťana mrzet.

Oddechnout si mohl hned za pár vteřin, kdy Sissoko nasadil housle Azpilicuetovi a přesně na jeho pozici si naběhl Marveaux. Volného prostoru však nevyužil, stoprocentní šanci zahodil střelou do boční sítě, a Newcastle tak odjel ze Stamford Bridge s absolutní nulou.

Autor: Marek Ustohal