11.05.2014 16:00 CET
2 : 0
(1:0)

Manchester City je po procházce s WHU mistrem

První mistrovský titul pro Manuela Pellegriniho na starém kontinentě je vskutku na světě! Utekl mu ve Španělsku, a to ne jednou, v Anglii už to ovšem chilskému lodivodovi vyšlo hned napoprvé. Manchester City poslední krok udělal na vlastním hřišti proti West Hamu, a to bez větších problémů po výsledku 2:0. "Zlatý gól" má na svědomí Nasri...

Spíše upjatý start z obou stran byl k vidění na Etihad Stadium - především ManCity si dovedlo předávat balon ve velké rychlosti a bezesporu dominovalo statistice držení míče, v celku ovšem předvádělo maximálně odměřený, konzervativní výkon.

První jakéž také šance se nakonec čím dál agresivnější favorit dočkal až v 11. minutě, když se Zabaletův centr konečně snesl k levačce Silvy - od té se už balon odrazil vysoko, vysoko nad břevno. Adriána tedy prověřila až záludná dalekonosná střela Agüera z 18. minuty, potažmo její nepovedená Kolarovova kopie ze sklonku úvodní třetiny zápasu. Tu tedy West Ham strávil hodně zalezlý a prozatím lídra umně deptal.

To však dokonale platilo jen do 40. minuty, kdy se mistrovskou trefou ukázala být Nasriho perfektně odměřená rána od levého rohu šestnáctky soupeře. Právě tam francouzský záložník přebral míč od Tourého, s dostatkem času si ho ještě posunul dále napravo a pak křižnou přízemní střelou nedal Adriánovi příliš šancí.

Poslední kop poločasu si to s masivním přizvednutím od paty jednoho ze soupeřů namířil rovnou do břevna, Silva se ale nakonec šťastným druhým střelcem nestal. Tohle privilegium tím pádem připadlo až Kompanymu krátce po změně stran, když devátý dnešní centr hráče v bleděmodrém od rohového praporku citlivě stáhl ze vzduchu Džeko, a i když si ho úplně nezpracoval sám pro sebe, domácí kapitán už neměl problém pohotově navázat.

Ve zbytku střetnutí se pak mohlo už jen v poklidu dohrávat. West Ham ještě v průběhu 90. minuty čekal na svou první střelu na Harta (a nakonec se ani nedočkal), ale i kdyby nečekal - na Etihad Stadium by se už dávno slavilo bez ohledu na soupeře. Tohle závěrečné kolo zkrátka dramatické být nemělo a Citizens doopravdy žádné komplikace nepřipustili.

Po konečném hvizdu tudíž nakrátko střižený pažit na bývalém City of Manchester Stadium podruhé během tří sezon zaplavily davy nadšených fanoušků...

Autor: Tomáš Daníček