2 : 1
(1:1)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Manchester City 2:1

Fanoušci dobrého fotbalu si na úvod nabitého anglického programu rozhodně přišli na své. Liverpool předvedl krásný výkon, díky němuž porazil obhájce titulu a druhý tým aktuální sezóny Manchester City 2:1. Úchvatné góly dali Henderson a Coutinho, Citizens skórovali prostřednictvím Džeka jen jednou - zároveň z jediné střely na branku.

Utkání dvou loňských suverénů Premier League začalo v úžasném tempu, které tak sluší báječné atmosféře Anfield Road. Častěji na míči byli hosté z Manchesteru, avšak ve větší permanenci se v prvním dějství nacházel právě jejich gólman. Coutinho už po sedmi minutách vyslal kolmici na Lallanu, ten se prohnal mezi oběma stopery a zakončil - v tísni však dokázal vystřelit jen po zemi do Harta.

Hned vzápětí po stejné ose dokonce Jose Hart kapituloval, Lallana se však v momentě Coutinhovy přihrávky nacházel v ofsajdu, a jeho překrásné a pohotové zakončení z nulového úhlu tak vyšlo nazmar. Komická práce defenzivy Manchesteru City však pokračovala i nadále. Po selhání Zabalety a Kompanyho v jedenácté minutě nakonec uchvátil míč Jordan Henderson, jenž dostal na hranici šestnáctky příliš prostoru a nádhernou točenou ranou vymetl šibenici - 1:0.

Tempo utkání bylo zcela ďábelské a nechybělo mnoho k další trefě o pouhých sto vteřin později. David Silva vyslal perfektním dlouhým balonem do samostatného nájezdu Sergia Agüera, a ten mířil levačkou téměř dokonale - trefil totiž tyč. Manchester City se nakonec vyrovnání dočkal, po pětadvaceti minutách, kdy zafungovala spolupráce Agüera s Edinem Džekem. První jmenovaný využil rozhozené obrany, poslal do vápna přesný pas a Džeko ještě přesněji zakončil - 1:1.

Do konce poločasu se už hra v rámci mezí uklidnila, tedy alespoň do té míry, že jedinou gólovou šanci spálil aktivní Adam Lallana. I tentokrát se v obtížné pozici zajímavě opřel do přihrávky, tentokrát od Markoviće, a z otočky minul branku. Obrovskou příležitost měl i Raheem Sterling, ale v nejdůležitějším okamžiku prováhal šanci na střelu a dostal se z ideálního úhlu.

Po změně stran se v uplakaném počasí oba týmy zklidnily, ke slovu se dostala i taktika a vědomí toho, že jde o velmi důležitý zápas. Fanoušci na Anfieldu se tak museli spokojit s méně atraktivní hrou, kterou ozvláštnily pouze pokusy Agüera a Sterlinga; oba mimo branku. Až patnáct minut před koncem zavzpomínal na minulý týden v Southamptonu Philippe Coutinho, jenž jako přes kopírák od Hendersona převzal za vápnem míč od Sterlinga, načež zprostředkoval deja vú i Hartovi - 2:1.

Po tomto nádherném fotbalovém okamžiku měly oba celky ještě jednu zajímavou šanci - Sturridge ani Silva ovšem svou příležitost nevyužili. Liverpool tak může slavit skok na páté místo, přičemž na třetí Manchester United ztrácí pouhé dva body. Citizens naopak opět snížili svoje naděje na titul, Chelsea má stále tříbodový náskok a k tomu utkání k dobru.

Autor: Marek Ustohal