14.08.2016 17:00 CET
3 : 4
(1:1)

Arsenal FC - Liverpool FC 3:4

Na Emirates Stadium se na úvod sezony opět bučelo. Stejně jako loni při nezdaru s West Hamem, a stejně jako roku 2013 při nečekaném výbuchu s Aston Villou. První poločas s sebou přitom nesl několik pozitivních zjištění, v druhé půli se však Kloppova parta vytasila s jednou bouřlivou 15minutovkou a následně už domácím k bodu nepomohly ani dva góly...

První třetina zápasu podobným gólovým hodům jen těžko nasvědčovala, když ani jedna ofenzivní fáze nebyla schopna cokoliv dotáhnout do konce. Walcott se jednou po právu vztekal, že ho Ramsey místo ambiciózního lobu ze 40 metrů nevyslal do sólového úniku, a Firminovu střelu zase jindy odrážel do bezpečí Chambers.

Ihned po vypršení tohoto nezdravě dlouhého intervalu plného oťukávání se ovšem začaly dít věci. Alberto Moreno měl už dřív náběh na hloupý, nekontrolovaný, penaltový skluz, a obavy fanoušků Liverpoolu se nakonec potvrdily ve 28. minutě, kdy Španěl nešikovně zajel do Walcotta. Sám faulovaný nicméně penaltu kopnul v ideální výšce a Mignolet byl za hrdinu...

... ovšem to doslova jen pár sekund. Ihned vzápětí se totiž Klavan nechal vylákat z pozice levého stopera, otevřel tak prostor pro Walcotta a ten už tentokrát ranou na zadní tyč nedal belgickému brankáři žádnou šanci - 1:0.

Arsenal v první půli vypadal dobře - absorboval tlak nadšeně presujícího Kloppova mančaftu a protivníka nepouštěl do skoro žádných šancí. Přesto však Gunners do kabiny nešli za vedoucího stavu. Osudným se jim stal Chambersův faul pár metrů za vápnem, který parádní ranou potrestal Coutinho.

Nástup druhého poločasu, to byl teprve ten opravdu problematický úsek pro Wengerovy hochy. Ihned ve 49. minutě se živelný Liverpool vytasil s výtečně pronikavým ťukesem, na jehož konci stála Wijnaldumova klidná příhra na zadní tyč pro Lallanu, který procedil míč skrz Čecha - 1:2.

A pak už to jelo. Levá strana Arsenalu si vůbec nerozuměla a brzy byla ztrestána ještě pro jistotu dvakrát. Nejprve Coutinho bez problémů sklepl do sítě Clyneův ostrý centr, aby vzápětí tentokrát míč lovil notně pod sebou poté, co na pravé straně vápna zatancoval s balonem Firmino.

Čtvrtou branku tedy přidával až Mané, jenž si u téže lajny šikovně prohodil Chamberse s Monrealem a slabší levačkou nedal Čechovi šanci. To už si ale Arsenal nenechal líbit, když Oxlade-Chamberlain vyloženě za pár okamžiků předvedl podobnou individuální akci u téže postranní čáry. Tentokrát byla zesměšněna dvojice Clyne-Lallana.

Vzhledem k tomu, jak marně v průběhu dané 15minutovky Gunners vypadali, nakonec bylo až s podivem, jak snadno se ještě dostali do zápasu. Když Chambers zlehka protečoval do sítě Cazorlovu standardku, stále zbývalo do konce ještě čtvrthodiny. Tehdy už ale Arsenal sotva zahrozil.

Autor: Tomáš Daníček