0 : 2
(0:2)
Turf Moor, Burnley

Burnley FC - Manchester United 0:2

Manchester United ukázal, že to půjde i bez Zlatana Ibrahimoviče. Anthony Martial a Wayne Rooney nahradili fenomenálního Švéda dokonale a po jejich brankách Rudí ďáblové zvítězili 2:0. Popravdě řečeno Burnley toho před vlastním publikem příliš nepředvedlo a podobně jako Chelsea v minulém kole ani nevystřelilo na branku.

Trenér José Mourinho postavil zcela jinou základní jedenáctku, než tu, která se rvala ve čtvrtek o postup do semifinále Evropské ligy. A vyplatilo se. Čerstvé síly začaly na půdě Burnley dost aktivně. Po průniku Martiala mohl mířit do černého Wayne Rooney, Heaton ale balón za svá záda nepropustil. Stejně si počínal i proti hlavičce Fellainiho, ale za dalších pět minut už to Manchesteru klaplo. Rychlé přečíslení neomylně zakončil před Heatonem Anthony Martial!

Rudí ďáblové dál nepolevovali a svojí převahu zakrátko vyjádřili druhým gólem. Pogba se vymotal ze složité situace a přihrál do prostoru Martialovi, který z úhlu překonal Heatona, ale míč za brankovou čáru dopravil až pohotový Wayne Rooney. Burnley si v prvním poločase nic nevytvořilo a do druhého poločasu tak přichystalo jednu změnu. Oživit hru měl James Trajkowski.

Ale Manchester dál dominoval a naprosto jednoznačně kontroloval průběh dění. Po příchodu Rashforda navíc mohl několikrát zvýšit. V 82.minutě vytáhl Heaton pokus talentovaného útočníka na rohový kop. Rudí ďáblové i přes velkou převahu další branku nepřidali, mrzet je to ale nemusí. Po výhře 2:0 tak nadále zůstávají ve hře o Ligu mistrů i z domácí soutěže. Burnley je patnácté.